Merida Speeder T1-2/Giant Escape/Trek 7.3/Specialized Sirrus

Nuri E.

Üye
Tepki
0
merhaba arkadaşlar, bisiklet konusunda acemiyim ve tecrübesi olan pedalcı dostlardan gelecek öneri ve yorumlar karar vermemde etkin olacak.küçüklüğümden beri bisiklet bi oyuncaktan farklı bir araç olarak görmedim, fakat son zamanlarda çıktığım ufak bi gezi sonrası oldukça keyif aldığımı farkettim ve ilgilenmeye karar verdim.gerek günlük gerekse gezi amaçlı bir bisiklet arıyorum.ilk olarak yıllarca bisiklete gönül vermiş bir dostum hybrid olarak (link) tavsiye etti.fakat araştırdıkça süspansiyon istemediğime karar verdim.süspansiyonlu tam hybrid bisikletler mtb ye daha yakın, ben ise yol bisikletine yakın bir bisiklet istiyorum, ilerde kesin olmamakla beraber yol bisikletine geçebilirim, ayrıca dropbar ı merak ediyorum ama tecrübe etmiş değilim bu yüzden alacağım bisiklet üzerinde gidon değişikliği yapabilirim, kararsızım.gezmiş olduğum forumlarda kendime uygun tür bisikletler "flat bar road bike" olarak geçiyor, bildiğimiz düz gidon...ufak bir araştırmadan sonra öne çıkan seçenekler şöyle;

(link) isteklerime cevap veren konumunda şu anda fakat T1/T2 arasındaki fark nedir bilmiyorum.bu bisikleti alırsam gidonu değiştirmem.

(link) dünyada 1 numaralı üretici olarak geçen giant, bu seri ile kullanıcı yorumlarında çokca adı geçmekte, ve çok fazla çeşit var

(link) ve (link) bi başka önerilen bisiklet konumunda

(link) özellikle türkiyede fazlaca tercih edildiğini biliyorum

yelpazeyi bu çeşitler arasından yapmak seçenekleri fazla artırmak istemiyorum çünkü zaten karar veremedim yenileri gelirse hiç içinden çıkamıcakmışım gibi geliyor :) fakat önerilere açığım
yaklaşık 1500 lira bir bütçe var, tercihe göre oynamalar olabilir.ekonomik olması veya fiyat/performansı da önemli tabi...

Scudo

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
Dostum benim bütçem senin biraz fazlan. Bende aynı modellerin biraz üstleri arasında kaldım :) Çok zorlu bir süreç seni bekliyor benim gibi pinpirikliysen ))

• Beğen
Tepkiler: Nuri E.

Oktay Erkan

Daimi Üye
Tepki
829
Bisiklet
Trek
Şimdi sana yüzlerce pro tavsiyesi gelir :) Ama aceminin halinden acemi anlar diyerekten naçizane iki laf edeyim dedim.

İlk tavsiye bol bol oku,
İkinci tavsiye git, gör, elle, mıncıkla, otur, sür.

Bu liste benim 1 ay önceki listeme çok benziyor. Öncelikle söyleyeyim, ben hepsinden vazgeçtim.

Speeder'ın yerine Crossway koyarsak hepsini yakından inceledim. Hepsi birbirine oldukça yakın. Benim tercihim Giant Escape 1 olurdu. Gerekçelerim de karbon maşa, V-fren. Fiyat olarak biraz bütçenin üzerinde ama diğerleri de öyle.

Kolay gelsin :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
t1 - t2 arasında fark aynakol ve vites değiştiricileri.
ve t2 bir kilo daha hafif.
bende zamanında bisiklet alıcakken böyle hibrit modellere bakıyordum.
aklınızdaki modeller arasında en ucuzu merida'dır.

Ben alırken kriterlerimde büyük aynakol ve hd fren vardı.
ve giant focus ss ve trek arasında en ucuza isteğimi karşılayan merida t3d idi.
ortalama aralarında 400 ila 500 tl fark vardı.

bunu göz önüne alarak seçim yapabilirsiniz.
memnunmusun soruna gelincede ; mtbden inip buna binmek resmen devrimmiş.