Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merida Servisleri

Konu, 'Merida' kısmında utku gürler tarafından paylaşıldı.

1. utku gürler

utku gürler Yeni Üye

Seviye:
    Arkadas merhaba,
    Yaklasik 3 hafta once Kucukyali Tandem Bisiklet`ten merida crossway 100 aldim. Eve getirdim ve bir tur atayim dedim. Yola ciktigim anda bisikletin aynakolu dustu. Cok muhim degil buyuk ihtimalle fabrika vidasini fazla sikmaktan kirilmis olsa gerek. Ben de kadikoyde oturuyorum o yuzden geri goturemedim ve kadikoy servisi gozuken velespit bisiklete goturdum. Bir sekilde hallettiler ancak onlardan almadigim icin benden para alicaklarini soylediler ve 2 liralik vida icin 10 lira istediler. Bu dogru bir olay midir? Sadece aldigim yerde mi servisi gecerlidir aksi halde gidip o 10 liranin pesine dusucem.

mariokaldato bunu beğendi.
  2. Alper Yılmaz

Alper Yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Merida Türkiye sayfasına girerseniz sağ üst köşede Bayi ve servis olmak üzere 2 liste var.Servislerden istediğinize gösterebilirsiniz bisikletinizi.3 hafta önce aldıysanız ücretsiz bakım kuponu olması gerek nasıl ücret aldılar anlayamadım.

3. utku gürler

utku gürler Yeni Üye

Seviye:
    Abi garanti belgesini falan da istemediler yanimda goturmustum halbuki, bizden almadigin icin ucret almak durumundayiz dediler ve 10 lira istediler ben de vermek zorunda kaldim

4. mücahid yapıcı

mücahid yapıcı Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Velespit'i kapısından içeri girmeyeceğim dükkanlar listesine sokuyorum böylelikle. Vida sıkma için para istemek nedir yahu?

Ben satın aldığım bisikletçinin farklı şubesinde yaptırmıştım aylık bakımı. Nereden aldığımı sormamışlardı bile. Merida Türkiye distribütörü Aslı Bisiklet ile iletişime geçmelisiniz.

Bulent A. bunu beğendi.
  5. utku gürler

utku gürler Yeni Üye

Seviye:
    Ora ile konusacagim tesekkur ederim. Vida sikmak degil aslinda vida kirilmis yenisini takti. Ancak ben aldigim ilk gun daha binmeden kirildigi icin bunu servisin karsilamasi gerektigini dusunuyorum.

6. fatihtemizer

fatihtemizer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    sizin kırdıgınızı iddia edeceklerdir ispatlarsanız belki yardımcı olurlar.

7. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Hiç bir şekilde sizden ücret talep etmemeleri hukuken hakları yok diye biliyorum ve ayrıca gerçekten bu işe gönül veren kişiler olsa bizden almadın diye bir açıklama ile para istemeleri hiç etik değil. Ama ülkemizde bu tip olaylara çok rastlanıyor. Çözüm haklarımızı aramaktan geçiyor..

8. Bulent A.

Bulent A. Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Konu biraz eski ama buna benzer bir olayda ben yaşadım velespit ile ilgili, ucretsiz kurulum için benden de para talep ettiler.Kask ve bir kaç malzeme almayı dülünüyorken oradan vaz geçtim hala boyle yerler varmı diye insan şaşırmıyor değil.Bir daha kapısından bile geçmem.

9. Burçin Çoban

Burçin Çoban Kıdemli Üye

Adı:
    Burçin ç.
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @utku gürler.Bende merida cıyım.Anlattığın gibi bir durum saçmalığın daniskası.Aslı bisiklet ile hemen iletişime geç ve paranı geri al.Sorun zaten para değil velespit in tavrı.Hiç uygun ve hoş olmamış.geçmiş olsun.

Bulent A. bunu beğendi.
  10. ysnka83

ysnka83 Üye

Adı:
    Yasin
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merida Türkiye sayfasında Bayi ve Servisler yazan kısmı dikkatli okuyun arkadaşlar.
    Yazanlar ile mevcut durum aynı olmayabilir güncel değil yazılanlar en azından Eskişehir için.
    Bilginize.

mariokaldato bunu beğendi.
  11. TheLathmere

TheLathmere Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Geçen gün paşabahçedeki bisikletpro yu aradım bakım için fiyat istedim 60 lira dediler benim arabam punto 150 liraya 10 bin bakımı yaptırıyorum. Bir yağlamak 60 lira olur mu

12. Parpali08

Parpali08 Yeni Üye

Adı:
    Saadettin Keskin
    Bisiklet:
    Merida
    2 yıl önce bisikletimin lastiği patladı. Velespit Kızıltoprak yakındaydı. Serviste alt katta 20'li yaşlarının başında genç bir teknik personel vardı. Bisikletin iç lastiğini değiştirdi. Patlak olanı geri verip "Evde tamir eder yedek olarak kullanırsınız" dedi. Geri zekalı, madem tamir edilebiliyordu niye sormadın? O gün bu gündür Velespit'in önünden geçmem, kimseye de tavsiye etmem...:(

@TheLathmere Atilla bisiklet 90 TL ister. Küçükyalı'daki Meridacı 100 TL. Uçmuş millet. Aslanların kendi tarihçileri olana kadar av öyküleri avcıyı övecektir. :(