Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merida Scultra 903 ya da Carraro CR-RACE 052

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Sener A. tarafından paylaşıldı.

1. Sener A.

Sener A. Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhabalar;
    Foruma ve bisiklet dünyasına yeni giriş yapıyorum. Küçük bir şehirde, yoğun olmayan şehiriçi trafikte, asfalt yolda, 5-10 km'lik mesafelerde hızlı ve seri ulaşım amaçlı, haftada bir kaç gün de gezi ve kondisyon amaçlı kullanmak üzere bir bisiklet almayı düşünüyorum. İnternet ve forumlarda epeyce gezindikten sonra başlıkta belirtmiş olduğum iki bisiklet arasında kaldım. Seçimimi yapıp en kısa zamanda bisikletimi almak istiyorum.
    Gönlüm Merida Scultra 903'e kayıyor. Fakat iki bisikletin arasında yaklaşık 1.150 TL'lik fiyat farkı sözkonusu. Bütçemi zorlayıp Merida da alabirim. Sonuçta bisiklet olayı bir tutku ve niyetim sadece komponent değişimi yaparak uzun yıllar kullanabileceğim güvenilir, sağlam, vefakar ve cefakar bir bisiklet sahibi olmak. Ancak aradaki bu fiyat farkına değer mi? Carraro CR-RACE 052 de saydığım ihtiyaç ve beklentilerimi karşılayabilir mi?
    Bilirkişilerden tavsiye rica ediyorum.

2. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Son soru çok önemli. Carraro cr-race 052 ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılayabilir mi? Bence evet karşılar. O yüzden carraro yu alabilirsiniz. Dediğiniz gibi işin biraz hobi ve zevk kısmı var. Bu yönüyle düşündüğümüzde daha pahalı olan Merida yı almak tamamen sizin insiyatifinize kalmış.

ufuk şimşek bunu beğendi.
  3. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Gezi, kondisyon, hobi amaçlı süreceksiniz bu yüzden markaya 1000 lira fazladan para vermeye hiç gerek yok bence. Liste fiyatı 1950 lira olan Carraro pazarlıkla 1800 civarına alınabilir ileride sadece güzel bir jant seti takarsınız uzun yıllar sıkıntı yaşamadan sürersiniz.

Engin Öz bunu beğendi.
  4. Sener A.

Sener A. Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Tavsiyeler için teşekkürler. Sanıyorum Carraro'yu tercih edeceğim ama kesin karar için biraz daha düşüneyim.