Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merida reacto400 almayı düşünüyorum

Konu, 'Arşiv' kısmında nurtunçonur tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. nurtunçonur

nurtunçonur Yeni Üye

Adı:
    onur
    Bisiklet:
    Trek
    merida reacto400 almayı düşünüyorum daha önce kullananlardan bilgi alabilirmiyim ve yarış için uygunmudur?

2. Yavuz S.

Yavuz S. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    yarış için uygundur lakin sizin ilk yol bisikletiniz olduğunu düşünürsem; (soru şeklinizden anladığım) yarış kapasitesine gelmeniz en az 2-3 yıl alacaktır.

Onur YCL bunu beğendi.
  3. nurtunçonur

nurtunçonur Yeni Üye

Adı:
    onur
    Bisiklet:
    Trek
    cvbınız için tşkrler :) 6 aydır merida ride88 kullanıyorum ve haftanın 3 günü ağır şekilde antramanlar yapıyorum....kilosundan dolayı emin olamadığımdan sordum tecrübesizlik :)

4. rasitkoksal

rasitkoksal Yeni Üye

Adı:
    raşit köksal
    Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    2015 modelini kullandım.Kısaca yorumlayabileceğim:

+105 5800 set vites iddialı ve başarılı
    +kaliteli alüminyum kadro+karbon maşa+karbon sele borusu ile sürüş keyfi ve esnemezlik oldukça iyi
    +yakışıklı ve dikkat çekici(iç kablolama+arka fren altta olması ve alt boru vs.)
    +aero kadro avantajı yüksek hızlara çıkma ve hızı korumada yardımcı
    +Kullanılan gidon,boğaz,aynakol vs. tüm bileşenler çoğu markanın yaptığı gibi kendi imalatı değil daha üst seviye seçilmiş.

-malesef 9.5kg civarı ağırlığı(sürüşte çok dezavantaj hissetmedim ama sürekli Kartepe-Uludağ çıkan için farkeder)
    -Jant seti Aero30 (Alexrims marka) bence orta kalite ve bu kadro daha iyi bir setle çok farkeder.
    -Meridanın kadro boyları ve açıları biraz değişik.Ben 180cm-83cm bacak boyu ile M/L boy 54cm kullandım.Görüntü olarak küçük kalsa da açılar ideal geldi:
    -Selenin ucuz plastik görüntüsü pek yakışmıyor(çok zevkli değilimdir) ama performansı fena değil

sonuç: aero kadro(yüksek hız ortalamanız+nispeten düz rotalarınız varsa) tercihinizse parasını sonuna kadar hakeder bence.Reacto 4000 karbon seçenek olarak hep aklımda ama tercih meselesi.

Tekeriniz düz keyfiniz bol olsun :)

PS:bana göre kısa oldu...

nurtunçonur ve gmfaruk bunu beğendi.
  5. Yavuz S.

Yavuz S. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    @nurtunçonur gene yetersiz. Ben haftanın 6 günü antrenman yapıyorum son 3 aydır. halen yarış seviyesinde değilim o işler o kadar kolay değil. hele 3 günle imkansız gibi bişi :)

nurtunçonur bunu beğendi.
  6. nurtunçonur

nurtunçonur Yeni Üye

Adı:
    onur
    Bisiklet:
    Trek
    bilgi için çook teşkkerler @rasitkoksal bey :) @Yavuz S. bey hafta3 bisiklet, 2 kumda koşu ve 2de dans antramanım var....gerekirse diğerlerinden keser bisiklete yükleniriz :)

7. Yavuz S.

Yavuz S. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    çalışmalarınızı bölün. hergün 100 km sürmek diye bişi yok. ss (stady state) Em (endurance miles ) CM (cadanse miles) Rest day sürüşü TH (tempo hearth rate ) bunların hepsini 1 haftada farklı günlerde tekrarlamanız Ve kendi laktik eşiğinizi her daim yükseklere çıkarmanız lazım.

daha ben halen yokuşlarda 17-18 tepomoyu yakalayamıyorum ve deli oluyorum.