Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merida Race 2.1 Lastikler.

Konu, 'Tekerlekler' kısmında İbrahim Aslanhan tarafından paylaşıldı.

1. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar,

14 Mayıs'ta bisiklet alıyorum ve fazla vaktim yok. Çünkü D.ßakır'dan geliyorum İstanbul'a ve 1 gün kalacam. O bir gün içinde bisikleti alıp döncem yada siparişini verip döncem işte. Alcağım bisiklet Merida Matts TFS 200-D. Lastikleri de merida race 2.1. Arazi koşullarında nasıldır ? Dayanıklı mıdır ? Bilgi verirseniz sevinirim.

2. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    :) yakından bakınca oldukça vahşi duruyor o lastikler (54-559). İri dişli, yapılı görünümlü, kardeşimin 2.1 schwalbe jimmy lastiklerinin yanında traktör lastiği gibi görünen birşey :D Ama ben meridamı üniversiteye dönmeden, memlekette 5km kadar asfalt/çakılda deneyebildim; o nedenle yeterli bir bilgim yok. İnternette aradım, yabancı kaynaklarda da yorumlara falan ulaşamadım. Yol tutuşu, dönme direnci nasıldır hiç bilemiyorum; fakat o kocaman dişli iri lastikleri meridanın güçlü görünümlü kadrosu ile uyumlu yapıda. Yine de asfalta pek uygun değil, tam arazi lastiği gibi. Orjinal lastikleriyle epey km yapmış arkaşlardan ben de yorumlarını bekliyorum, çünkü aşınana kadar değiştirme gibi bir düşüncem yok. Hamuru ne kadar yumuşak, ne sürede erir/dişleri kopar bilmiyorum.

Ve meridan şimdiden hayırlı olsun, pişman olmazsın, güzel bir bisiklet.

İbrahim Aslanhan bunu beğendi.
  3. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sayın Batuhan,

Bisiklet 14 Mayıs'ta hayırlı olcak Allah'ın izniyle. 14 Mayıs'ta alcam. ama lastikleri iyi mi diye merak ettim :)

Teşekkür ederim paylaşımın için.

4. Okan Bozkurt

Okan Bozkurt Kıdemli Üye

Seviye:
    Lastikleri ben kullanıyorum, çok iyi değiller, lastik biraz sert. Ben çoğunlukla arazide kullanıyorum daha önce kullandığım maxxis ignitor'a göre daha kötü yol tutuyor ama yine de iş görür lastikler.

5. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sayın Bozkurt,

Çok iyi degiller derken, arazide kullanırsam sorun yaşar mıyım ? Patlama vs.
    Asfaltta kullanırsam sert gelcektir anladıgım kadarıyla.

Bisikleti 14 Mayısta alıyorum. Bana teker önerebilir misiniz ? Bisikleti almaya gidince tekeri değiştireyim o zaman.

6. Okan Bozkurt

Okan Bozkurt Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben lastikleri geçen sezon kullandım patlama vs. yaşamadım arazide tutuşu hoşuma gitmedi lastiklerin ama çok kötü de değiller.

Eğer latikleri değiştirmek isterseniz maxxis ignitor veya larsen ile değiştirebilirsiniz daha hafif ve iyi lastikler...

7. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Teşekkür ederim.

8. Seyfettin Kalafat

Seyfettin Kalafat Yeni Üye

Seviye:
    Merida 800 D aldım. Lastikleri Merida Race Elite.
    Kalın dişleri olmasına karşın, dişsiz alanların, özellikle yanların çok zayıf ve hassas olduğunu düşünüyorum. (2. günde patladı, tamir ettim.) Lastiğin içindeki iç lastikte hafif tip. ( İtalyan siboplu)
    Sanırım Merida modellerinde toplam ağırlığı düşürmek için Lastik ve İç lastiği hafif tutmuş.

Bisiklet olarak seçtiğin marka ve model çok güzel. Yoğun olarak arazide kullanacağını düşünerek, satın alırken lastikleri ve iç lastiği ( araba siboblu) değiştirmeni öneririm.

9. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Seyfettin Bey,

Tecrübenize dayanarak yaptığınız yorum çok hoş doğrusu. Böylece bisikleti alacağım zaman lastikleri değişmeye karar verdim. Ama hangi markanın hangi modeli ile değişeceğimi bilemiyorum. Gerçi biraz araştırırsam sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum :)