Merida mı ? Whistle mi ?

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Birde işe Merida Matts TFS XC 700D girdi... :)

Scudo

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
@İsa Karagöl

Msn kullanmıyorum. E-Mail atarım.

iamhasancanbam

Daimi Üye
Tepki
530
Bisiklet
Sedona
Ben sana kontra alıcam kardeşim. :D Daha önceden konuşmuştuk buradan da daha detaylı anlatayım. Eğer bisiklet alacaksan, kadrosundan ziyade vites attırıcılarına bakmalısın. Seni kadro yolda bırakmaz, ama vites attırıcıları bırakabilir. O yüzden Whistle'yi seçmen daha akıllıca olur. Daha sonra ileride farklı bir bisiklet kadrosu alıp yoluna devam edersin.

Tepki
7
Evet ekipmanlardan anladığım kadarıyla ki yeni yeni araştırıyorum. Merida kadroları inanılmaz görünüyor ve forumda kaliteliğinden bahsediliyor whistle ise daha ağır deniyor. Bencede ekipmanlarında ki performans kadrondan önce gelmelidir derim. Kadro ilerde değiştirilebilir tabi ekipmanlar böyle ama ilk etapta tam verim almak için ekipmanları iyi seçmen gerekiyor. Ben aynı durumda kalacak olsam ve maddi imkanım bu derece olsa meridayı seçerdim o ayrı bir konu :)

Tepki
66
(link)
salcanolar üstündeki komponentleri ele alınca gayet ucuza geliyor üstelik öyle yarışçı veya ekstrem bir kullanıcı değilsen kadrosu sorun yaratmıyor uygun vakitte değiştirirsin özellikle 2010 salcanoları düzgün bir bisikletçiden temin ettiğin vakit bütçen dahilinde 2 sınıf üst komponent alman şansın var.

• Beğen
Tepkiler: Selim Beşli
Tepki
7
Arkadaşım merhabalar , konu biraz eski ama bende araştırırken buldum. Bende bu yaz bisiklet alacağım ve gerçekten çok araştırdım. Merida tfs 200 D herşeyiyle bende ağır bastı.O fiyata göre o kadro ve donanım hiçte fena değil. Artık alacağım günü iple çekiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Doğukan KARBAL

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@mehmetboyaci

Ne zaman alıyorsun Mehmet arkadaşım ? Ben bu haftasonu alıyorum bir aksilik çıkmaz ise.

• Beğen

Ayhan Cihangir

Daimi Üye
Tepki
269
Arkadaşım sen böyle giderse bisiklet filan alamıcan :D hatta psikolojin bile bozulabilir. Bir arkadaşında dediği gibi seçtiğin ayarlarda hangisini alırsan al başın ağrımaz yeterki renklerini sev. Farkındaysan meridacılar merida diyor, whistleciler whistle. Çünkü aldıkları bisikletler gerçekten iyi bisikletler.

• Beğen

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Valla kafamın ıcıne edıldı bu aralar. Ancak sorun degıl ar tık. Bir an önce SBS geçsin ve bisikletim gelsin artık umrumda değil. :)... Yardımcı olan olmayan herkese tesekkurler. Bol pedallı ve sağlıklı ve bol sanslı ve ve ve ve.... herneyse günler diliyorum.:)

Tepki
7
@psychologicalmaniac

Şimdiden hayırlısı olsun arkadaşım , ben o kadar erken düşünmüyorum daha.Ayrıca aldıktan sonraki deneyimlerini paylaşır isen çok sevinirim.Tek takıldığım konu frenler.Çünkü başka bir arkadaşta gördüm frenlerde problem yaratmış.Kafama tek takılan konu odur. Aldıktan sonra paylaşımlarını bekliyorum.

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Meeeerrrrriiiidddddaaaa :D diyorum başka birşey demiyorum istersen üstündeki kompenentler döküntü olsun. :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kadro zaten çok iyi meridada, bak ben şöyle diyeyim sana şeytan ayrıntıda gizlidir, meridada kabloların açık yeri kadroya çarpıp çizmesin diye adamlar plastik tampon koymuşlar ;) yarın bisikletimden fotoğraf çekip yüklerim foruma, burayada linki yazarım ;)

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@Batuhan Keleş

Vayyy. On numara iş yapmışlar adamlar. Ben de Hayırlısıyla c.tesi alıyom canavarı.

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
@psychologicalmaniac

Al da resimleri atbende alıcam çünkü. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ben canavarla turluyom ve abimle birlikte turluyom bir aksiliğini görmedim, inşallahda görmem :) sonunda kaskım ulaştı ve formada yarın öğlen kargodan alcam ve yeni bir turla foruma koyarım :) şehir içi bölümünde 2 tane turun fotoları var :)

mert erdogan

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Specialized
turkiyede bianchi catisi altinda uretilen whistle ile dunya devi merida yi karsilastirmak cok abes bence,ustelik 2 bisikletin donanimlari arasinda cok buyuk bir fark yok iken.turkiyede shimano populer ancak sram da cok koklu ve yurtdisinda oldukca tercih edilen bir marka.

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
herşey çok güzel, herkes çok güzel yazıyo. Ben de öyle. Sizleri Seviyorum :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
türkiyede whistle bianci çatısı altında üretiliyor ama bildiğim kadarıyla dizaynı italyanlara ait, whistlede kötü bir firma değil ama meridanın sikletinde yer alamaz ;)