Merida Matts TFS 200-D

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Çok iyiye almışsınız. şuan o fiyata yok o dedigin sitede.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
doğru stokta kalmadı bitti hemen sattılar, ingilteredeki sitelere bak, ingilterede baya indirim var bu sıralar.ikinci sitede bu (link)

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@Batuhan Keleş

şuan eve geldim ve pc yi açtım. Siteyi inceleyecem şimdi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@psychologicalmaniac

fena değil ama çoğu eldiven aynı yani, türkiyeden alsanda bir sorun çıkmaz.

Tepki
5
Bugün aradım erdoganları kafam karıştı biraz tfs 200 mü yoksa 300 mü alsam diye. Biri 24 vites digeri 27 vites acaba 27 vitesin avantajı olur mu?

Birde bisikleti alırken yanında mutlaka alınması gereken aksesuarlar nedir mesela benim ihtiyacım olacağını düşündüğüm şeyler pompa, tamir seti, kilit su matarası, eldiven falan. Kask kullanmak falan garibime gidiyor :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
siz zaten alınacak ilk şeyleri söylemişsiniz, ek olarak gözlük ve çanta diyebilirim :) Öyle çokda rampa çıkmıyorsanız 8 li sistem yeter diye düşünüyorum, şahsen bana yetiyor ama forumda ilgili yere sorarsan daha profosyonel arkadaşlar detaylı bilgi verirler ;)

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@Şükrü YILDIZEL

Arkadaşım,

tfs 300e geçme. 200-d nin maşası daha iyi. d-300ün tek farkı arka aktarıcı xt. onun dışında fark yok. Scram daha saglam. iki bisiklet arasında 200 tl var. onun yerine diğer ihtiyaçlar giderilir. eldiven pompa vs. gibi.

Tepki
5
300 e geçme fikri şurdan doğdu 200de şu an en fazla 18" kadro varmış benim ise boydan dolayı 21" kadroya ihtiyacım var 300 de varmış bu boy o yüzden eğer bulamazsam o boyu 200 de mecburen 300 almam gerekebilir ama ben alana kadar muhtemelen daha büyük kadrolarında geleceğini söylediler telefonda.

Bu yukarda saydığım ekipmanlar için nekadar bir bütçe ayırmam gerekir tahminen?

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Ağırlığa o kadar takmayın kardeşler. :)

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@Şükrü YILDIZEL

Kask = 100 TL
Eldiven = 50 TL
Pompa = 30 TL
Su matarasını aldıgın yer hediye etsin. işte gerisini de kendin heapla :)

hadi bana iyi geceler.

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@Harun Sayı

Tamam Harun ,

Takmıcaz bundan sonra :) keyfin gelsin.

Hadi hepinize iyi geceler. bana da tabi.

Tepki
5
sanırım kask ve gözlük almam yada ilerde alırım. Önce bi bakalım ne sıklıkla kullanabilicez bisikleti. :)

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@Şükrü YILDIZEL

Evet. İyi düşünürsün mantıklı bir karar alırsın kullanım sıklıgına veya koşullarına göre döşersin aksesuarları :)

Ben de yavaş yavaş aksesuar alcam. çünkü bisiklet bütçesi için kendimi sıktım valla.

Tepki
5
hocam özel mesaj atmışsın bana ama yanıt veremiyorum en az 50 mesajım olması gerekiyomuş o yüzden. sen bana at istersen msn adresini ben seni ekleyim ama şu sıra çok giremiyorum msn'e. Birkaç gün sonra ankaraya döneceğim ozaman daha sık girebilirim.

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@Şükrü YILDIZEL

al burdan yazayım.

psychologicalmaniac at msn . com :)

Tepki
2
Merhaba bende bu bisikletten almak istiyorum bütçem kısıtlı biraz.
Kullanıcı olarak nasıl bir sürüş keyfi var rahatmı ben işe gitmek ve turlara katılmak için alıcam bende bianchi wolf marka bi bisiklet var 7 senedir kullanıyorum sıkıldım değiştireyim dedim hem artık eskidi sorunlar çıkarıyor yaptırmayı düşünüyorum ama yaptırsam bile arada binerim çok ağır çelik olduğundan .

Yardımcı olursanız sevinirim.Birde bu bisikletin parçaları ne kadar kaliteli pek anlamıyorum.

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@Güven GÖZEL

Güven Bey,

Bisikleti işe gitmek için ve turlara katılmak için alcam demişsiniz. Tur derken ne tür turlar olcak. onu öğrenmemiz gerek öncelikle. Böylece size daha iyi yardımcı olabiliriz.

Ayrıca Bahsetmiş oldugumuz bisiklet Merida Matts TFS 200-D dağ bisikletidir. Sizde biliyorsunuzdur.Parçaları aşagıda sıralıyorum.

Speeds 27
Sizes 14.5″-16″-18″-20″-22″
Frame Matts TFS Comp-D
Color Silk black(red)
Fork RST Gila 100 TnL
Shock
Derailleur front Sram X.5 low 34.9
Derailleur rear Sram X.5-9
Shifters Sram X.5 Trigger-3 / Trigger-9
Brake levers attached
Brakes Tektro Draco 180/160 mm
Chainwheel Sram S600 44-32-22
BB-Set Cartridge Bearing
Chain Shimano CN-HG53
Hubs Disc-F Alloy / Disc-R Alloy
Rims Matts Pro D
Freewheel Sram PG-950 11-34
Spokes Black stainless
Tires Merida Race 2.1
Handlebar FSA XC 300A OS R20 620
Stem FSA OS-190 6°
Headset M10 Neck
Seatpost FSA SL280 SB25 31.6
Saddle X-Mission Line
Pedals XC Alloy
Fiyat 870 $

Bu parçalar başlangıç seviyesi için gerçekten iyi parçalar. Scram x5 , Shimano Deore ile aynı seviyede bir aktarıcıdır. Hatta ben youtube de karılaştırma videosunu izledim. Yoldayken shimano acayip sallanıyor ama scram çok az sallanıyor. Ayrıca vites atışları Scram'da daha hızlı. Parçaları bakımından bir kuşkunuz olmasın. Kadro çok güzel ve saglam.

Zaten 2 - 3 yıl kullandıktan sonra yavaş yavaş kendiniz parça değişimine gideceksiniz. Yani kullandıkça orta ve ileri düzey bir kullanıcı haline geleceksiniz.

Almak istiyorsanız güzel bir tercihtir. Sıkıntı yaşamazsınız. Merida'nın konfor gerçekten iyi.

• Beğen
Tepkiler: Güven Gözel
Tepki
2
Genelde şehir içinde dolaşmak için kullamacağım aradada eğer katılma şansım olursa uzun gezilere katılmak istiyorum.Tabi öyle dağ bayır dolaşmıycam gezi amaçlı fotoğraf çekimi gibi şeyler olur.En fazla toprak yola girerim o da Türkiye yollarının durumuna bağlı.Bisikleti çok seri kullanmayı severim aslında düşünüyorum yol bisikletimi alsam diye ((link)) burdakiler gibi tabi bunların fiyatlarıda epey tuzlu .

Birde bu merida tfs 200 d de amortisöründe kilit sistemi var mı ?