Merida Matts TFS 200-D

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar,

Merida Matts TFS 200-D'nin agırlıgını bilen var mı ? Çek Cumhuriyetine ait bir sitede 14.990 yazıyodu :) gerçi onların ölçü birimleri bizimkiyle aynı mı ki ? Sizde 14.99 KG çok degil mi ?

• Beğen
Tepkiler: Enis AYKUŞ
Scudo
Tepki
6
Okadar olmadigini umuyorum :)
Benim de gozume kestirdigim bir bisiklet oluyor kendisi..Ilk basta "Borla" diyodum sonra 711v dedim sonra whistle, carraro derken 10 kere almicam ya adam gibi bisi olsun dedim zamani uzatip butceyi biraz ziplatmak dusuncesindeyim :)

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Valla ben de o çek sitelerinin yalancısıyım. bisiklet çok güzel ve almama az kaldı ama gerçekten o agırlıkta ise çok bence. ve kendi resmi sitesinde agırlıgı yazmıyo. :( nerden bulsam acaba?

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Ya olsa ne olur ki. :) Sonradan hafifletirsin. Hem yarışıcan mı o bisiklet ile. :) :D

• Beğen
Tepkiler: Kayhan ONOL

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@Doğukan KARBAL

Yoo Yarışmayacam :) am şu şey olayları kafama çok fena yatıyor :) Mesela :MArdin Dag bisikleti yarışı yapıldı şimdi de Hitit yolu dağ yarışı yapılacak.

Ben Hitit'e yetişmiyorum ama ondan sonrakilere yetişecem :) Burdan d.bakır'dan başka bir arkadaş var. O mardine gitti, haftaya da hitit'e gidiyor.

Benim de kafama yatıyo :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kadro boyu kaç?Bence normal olabilir çünkü Benim Merida TFS 100 D bisikletim sıfır hali ile 14.580 grdı.(Kadro boyu 18 inç ve tartılırken üzerinde barend ve zincirden kadroyu kormak için velo kadro koruyucu takılıydı) Bisikleti alırken söylerseniz tartarlar yani benim aldığım yere kaç kg diye sordum abi hemen gel tartalım demişti :D

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@Batuhan Keleş

Valla kaç kadro olduğu yazmıyordu sitede. o yüzden hangi kadro boyunun agırlıgı bilemeyecem. Neyse artık bisikleti almaya gittigimde herşeyi görmüş ve öğrenmiş olcaz. Ben de taktırayım kadro koruyucuyu ::) ayıptır sorması ama ne kadara taktırmıkştın :) ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@psychologicalmaniac

yani hani çogu bisiklete 13.5 kg civarı yazar ama o ağırlıkların bir çogu 16 inç içindir yani karo boyu büyüdükçe ağırlıkta bir miktar artar.Ücretsiz taktı İbrahim usta hatta evdeki abimin sedonası içinde sedona kadro koruyucuda verdi :) fakat tahminimce 6€ civarı olabilir o velo kadro koruyucu bir ara sitenin birinde öyle görmüştüm.

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@Batuhan Keleş

Tamam teşekkür ederim. Ben de Ankara'dan alıyorum. Gerçi Lütfü Abi de yapacak bir iki güzellik. bakalım artık. Hayırlısı olsun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
dolar düşükken bir an önce alın bisikletinizi ben adığımda dolar kuru 1.60 dı ve taksitte kredi kartınada biraz fark olunca fiyat artıyor ;) Ne zaman bişey alcak olsam dolar yükseliyor, ben alıyorum sonra düşüyor :D

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@Batuhan Keleş

O da senin talihsizligin be Batu. Ben kapora yatırdım. Kapora yatırdıgım için herhalde anlaştıgımız fiyat üzerinden alcam. kur etkilemeyecek bildigim kadarı ile. Peşin alıyom ben.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
iyi o zaman şimdiden hayırlı olsun diyeyim :) kazasız belasız bol pedallar şimdiden :)

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@Batuhan Keleş

Saolasın. Allah'ım sana da kazasız belasız sürüşler nasipeylesin.

Tepki
5
@psychologicalmaniac kardeş sen bu meridayı canlı olarak gördün mü resimdeki gibi güzel mi? Bugün scottları gördüm bi bayide pek hoşuma gitmedi tasarım olarak gerçi netteki resimlerdende cok beğenmemiştim ya... Kafama şu miwoklar taıkılıyor tasarım olarak daha çok beğeniyorum fiyatıda biraz daha ucuz ama merida mı alsam miwokmu karar veremiyorum. Ağırlık konusuda önemli tabi şöyle 13kg civarı birşey olsa iyi olur alabileceğim bisiklet.

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@Şükrü YILDIZEL

Şükrü Bey,

Merida'dan şaşmayın derim ben. Size bir link veriyorum ordan izleyin kısada olsa yakından çekilmiş hd video bu.

(link)

izleyin yorumunuzu bekliyorum.

Tepki
6
Resimlerden bakınca turuncu beyaz renk daha mı güzel acaba diye düşünüyordum ama videodan sonra siyah kırmızı kombinasyonu bir hayli hoşuma gitti, zaten oldukça uyumlu olduğunu düşündüğüm iki renk..beyaz maşa da cabası..

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@Dinçer Dinç

Hiç deme. Bayıyo beni. Çok tatlılar degil mi !!! Bitiyom.

Tepki
5
hocam izledim videoyu gerçekten harika görünüyor. %95 bu bisikleti alıcam. Ağırlığı ile ilgili bir bilgiye ulaşabildin mi? Birde erdoganlarda bu bisiklet için stok sıkıntısı yok değilmi :D

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@Şükrü YILDIZEL

Ağırlık olarak en fazla olsun 14.90 olsun. ama o da herhalde en büyük kadro boyunun ki. Erdoganalardaki stok sorunu nedir bilemiyorum. Arayıp sorman gerekir. Eğer bisikleti 14 mayısta alırım diyorsanız ben de kendime zaman yaratayım ankara içerisinde. Saat 15.00 a kadar olmak üzere.