MERİDA matts tfs 100d--SALCANO insomnia 293 hangisi?

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

(link)

Kafam çok karışık.artılarıyla eksileriyle bana yardımcı olabilecek olan var mı? sizce aradı fiyat farkına değer mi?

Scudo
Tepki
41
meridadanın bilgilerinde göremedim ama sanırım o 26inç salcano ise 29inc öncelikle bunu göz önünde bulundurmalısınız bence! birinde sram set var diğerinde shımano hangisi daha üstün bilmiyorum açıkcası.. salcanodaki fren sistemi daha iyi sanırım. merida daha çekici duruyor yalnız..

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vites: 24
Ölçü: 18"
Kadro: Matts TFS Comp-D
Renk: [2]White[Black/Red]
Maşa: RST Gila 100 ML
Ön Vites: Shimano M190
Arka Vites: Shimano Alivio 8
Vites kolu: Shimano SL-M360 Rapidfire
Fren kolu: attached
Fren: Tektro Draco 180/160
Aynakol Shimano M171 42-34-24 CG
BB-Set: Shimano Cartridge
Zincir: KMC Z7 8s
Göbek: Disc Alloy
Çember: Merida Comp D
Ruble: Shimano CS-HG30-8 11-32
Jant teli: stainless silver
Lastik: Merida Race 2.1
Gidon: Merida Comp OS 640 R25
Boğaz: Merida Comp 1 OS
Furş takımı: A-Head OS
Sele Borusu: Merida Comp 31.6
Sele: Merida Sport
Pedal: XC Alloy

özellıklerı bunlar

Tepki
41
burda jant ölçüleri verilmemiş malesef.. ancak anladığıma göre salcano buna göre daha ağır abi sanırım

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yok mu bi fikri olan bana yardımcı olabilecek.
Boyum 1.83 90 kiloyum SALCANO'daki 29'' jantlar sorun cıkartırmı?

Sram vitesler sorun çıkartırmı? Yoksa shimano dan şaşmayayım mı?

Bugüm özellikle MERİDA'yı gittim tandem bisikletten inceledim fakat beklediğim gibi değildi açıkçası. Tabi kalitesi kendini gösteriyor ama nedense içime pek sinmedi.Birde sezon sonu olduğundan sanırım sadece 22'' kadrosu vardı.Sanki biraz büyük gibiydi.Satıcı aslında 20'' lazım sana ama bacakların uzun gayet normal dedi ne kadar samimi bilemiyorum.

Tepki
41
sram set shımanodan daha sağlamdır sorun olmaz rahat olun.. merida madem içinize sinmemiş birde gidip salcanoya bakın o içinize sinecekmi.. 29" olması problem değil biraz daha büyükler sadece bir deneyin yoksa insomnianın 26" olanlarıda mevcut onlara bakabilirsiniz.. birde kadro boyu seçimiyle ilgili yazılarda mevcut onlarıda okumanızı öneririm.. Bu arada boyunuz kaç?

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kadro olarak netten baktım bana 19-20'' uygun sanırım.Boyum 1.83

Ya aslında netten okuduğum kadarıyla bende sramın genel manada daha iyi olduğunu duymuştum ama bugün tandem bisikletteki abi diyeyim ben çok önermiyorum sadece yokuş aşağı yarışlarda mutlaka sram olmalı ama bunun dışında ben önermiyorum dedi. Hatta kendisi sipariş verirken sram malzemeli modelleri sınırlı sayıda tuttuğunu dile getirdi ve haliyle kafam iyice karıştı.

Hea şunu da söyleyeyim fiyat olarak MERİDA'ya 1320 7taksit yaptı SALCANO'yu 1150 6 taksik yapıyor...

Tepki
41
bence şu aşamada salcano daha iyi gibi.. 29"'lik teker hiç görmedim hani farkı nedir dahamı pratik dahamı yorucu bu konu biraz araştılmalı. Sram biraz pahalı shımanoya göre o nedenle pek tavsiye etmiyor bazıları(yedek parça olarak).. Salcanoyu gördünüzmü bilmiyorum ama gayet şık o avid fren kolları dahi almak için sebep.. fiyatta bence daha fazla bişeyler kesinlikle yapılabilir!

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
fiyat 1300 diyor normalde zaten başka neyapabılır yarın görecez bir daha uğrayacam. açıkçası 29'' ne faydası var ne gibi artısı eksisi var bende bılmıyorum ama okuduğum kadarıyla alanlar memnun. orada deneyecem artık insomnia 293 bi deneyecem olmazsa insomnia 273 geçecem artık kafamda bişeyler şekillenecek sanırım. Aldıktan sonra meridayı almadım diye pişman olmaktan korkuyorum

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
onu okudum iyi yorumlar var.hatta yorum bile yapmışım:D

halilgoksal

Aktif Üye
Tepki
44
Bisiklet
Merida
kıyaslama yapacaksanız Merida Matts değil aynı markanın Big Nine tfs 100d'ye bakın derim. okuduğum kadarıyla 29"ler uzun yolda ve maraton tarzı yarışlarda daha avantajlı (kişisel olarak 26" çocukluğumda kullandım, 29" iki bisikleti deneme şansım oldu 1.94 boyla kesinlikle 29" almayı planlıyorum :)) arazide süper hız yapacağım, köşeleri çok hızlı dönüp hemen hızlanacağım gibi bir kaygınız yoksa 29" tekerler büyüklükleri itibarı ile size daha fazla konfor sağlayacak, sizi daha az yoracaktır. salcano insomnia kişisel olarak kadrosu çok hoşuma gitmeyen bir bisiklet. tercih elbette sizin.

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
işte korktuğum cevap:) ama cokta hak veriyorum...hayırlısı artık bakacaz birine karar verecez çok teşekkürler

Tepki
13
Bence salcono pek iyi bisiklet değil o bisiklete o kadar para verilmez . Demek para sorunun yok olana da olmayana da bianchi wap tavsiye ederim 1000 bütçe yaparsın kalanla aksesuar kıyafet korumalık alırsın . MATTS TFS 100 Güzel bisiklet

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
para sorunu yok diye bi yazım olduğunu hatırlamıyorum:D para sorunu olmayan da yok sanırım. valla dediğin modele baktım k.bakma ama bu işten anlamıyorsun.üstünde altus arka aktarıcı bulunuyor ve mekanik disk yani bu özelliklerle salcanodan iyi olması imkansız salcanonun bu fiyata kat kat üstün modelleri mevcut. yinede düşünüp yazdığın için teşekkürler

Tepki
41
sen salcanoyu al git dene bak rahat edersen tamam alıyorum dee.. ayrıca bu salcanonun jelli selesi gerçekten raha onu söylüyüm buda bir avantaj :)

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
işten fırsat bulup gidebilsem gidecem. bir türlü gidemıyorum.evet teyzem astro 290 aldı gerçekten selesı yumuşak ama cok kullanışlı oldugu sölenemez.

Tepki
41
günlük kullanımda ideale yakın ama uzun tur ve yarışlarda fazla geniş ve ağır bi yapısı var

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
uzun turla yarışla işimiz yok ki zaten be hocam.sahilde yaylada dağda bayırda sürecez yani en fazla günlük 20 km felan yol alırım

Tepki
13
İmzama bakarsan Bianchi Speed 2000 12'de Daha Acemi . :D ben işte bu kadar anlıyorum ..