Merida Kullanıcıları Kulübü

Scudo

Savaş Acıboz

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Merida
kendisiyle kötü bir kaza geçirdik onda çizik yok (selesi ve gidon sargısı hafiften yırtılmış) bende hasar büyük sağ omuzum kırıldı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim. :(

• Beğen
Tepkiler: Savaş Acıboz

Savaş Acıboz

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Merida
@Groims

Bir konuda paylaşmıştım ama tekrar kısaca geçmek gerekirse 19 gün önce cumartesi işim 4 gibi bitti hava çok uygun olduğundan kısa bir tur yapmak istedim çok özlemiştim tam tekmil giyinip Zeytinburnu sahilden Sultanahmet e tırmanıp oradan aşağı Gülhane ye geldim parkın içinden sahil yoluna inip geri dönme niyetiyle ancak çok fazla insan kalabalığı olduğundan tramvay yolundan devam etmeye karar verdim Gülhane istasyonundan sonra araç girmesi yasak olan bölümde ilerlerken sol arkamda sarı taksi kaputunu farketmemle sağa doğru refleksle kaçtım ve denk geldiğim nokta kanallar ve rayların olduğu yerde yeterince çarpraz giremedim herhalde birden yan vaziyette havada süzülmeye başladım akabinde yerde sağ kolumun üzerinde sürüklendim arkamdan gelen bisikletçi arkadaşlar beni toparladılar ama kolumu hissettim o an tutmuyordu ambulans istedim oradan tomografi röntgen tetkikler vs omuz parçalı kırık ve heyet karar verecek dediler ameliyat kararı çıkmadı kol askıda tedaviye devam ediyorum başka bir hoca buldum Travmatoloji ona devam ediyorum dün ilk defa kıpırdattım çok acı bir tecrübe oldu gerçekten şükür ediyorum şu an ağrılar azaldı ama kolumun eski haline gelmesi çok zaman alacak kendimi kandırmama gerek yok en zor kısımlardan biri ambulansın sizi o acıyla zıplata zıplata götürmesiydi çok dikkatli olun arkadaşlar saniyelik hatalar bunlar ayrıca sürat 20 km civarıydı forum üyesi olup olmadıklarını bilmiyorum bana yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkürler noktalama kullanmadım zira yazmak güç benim için hepinize sağlıklı günler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sadi imren

Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Lanet olsun şu ray zımbırtısına :mad: ben de bir keresinde o rayları çapraz yapamamış, sendelemiş ve zor kurtarmıştım geçmiş olsun @Savaş Acıboz :uzgnm:

• Beğen

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
466
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar. 4 gün önce geçirmiş olduğum ufak bir kazada crossway 100 bisikletimin ön cemberi yamulmustu. Dün cemberi degistirdik bakimlarini yapti bisikletci arkadas ama sonradan fark ettik ki birde maşa da cok hafif gozle bile görülmeyecek kadar bir eğik var. Eğik su şekilde; fren balata olan kol biraz onde diger kol biraz arkada hangisi eğilmiş onuda bilemedik. 15km lik bi deneme sürüşü yaptim bu haliyle bi sıkıntı cikarmadi. Bisikletci arkadas da degistirmeyelim ufak tefek ayarlamayla idare eder dedi. Sizce ne yapmali uzun vadede bi sıkıntı çıkarırmi bana?

sadi imren

Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Beyler (link)gördüm
(link) Facebook

Arkadaşlar bisiklet ÇALINTI
Pazar da 250 TL ye satıyorlar
Belki de sizlerden birinindir
Paylaşmak istedim

• Beğen

PsyBeowulf

Aktif Üye
Tepki
157
Bisiklet
Merida
@Savaş Acıboz merhaba bir şey merak ediyorum kaza yaptıktan sonra bisikletinizi ambulansa mı aldınız yoksa orada mı kaldı yada ne yaptınız?

Geçmiş olsun bu arada :(

sadi imren

Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@PsyBeowulf ben kaza yapmadım yanlış kişiye yazmışsınız galiba

Savaş Acıboz

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Merida
@PsyBeowulf Merhaba ambulans görevlisi kaza noktasında bir hotel resepsiyonuna bıraktı bisiklet kask ve birkaç malzemeyi ambulansa almadılar daha sonra aracımı bir arkadaşımı gönderip aldırdım kimliğimle beraber onlarada teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Groims

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@Savaş Acıboz

çok geçmiş olsun. bende iki gün önce kadıkoy modadan bahariyeye giderken o rayları çapraz aldığım halde girdim, altımda pedli tayt ustu sort olmasa bitmiştim. arka teker 90 derece havaya kalktı. gidona yapıştım hızım da 15 falandı

Savaş Acıboz

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Merida
çok geçmiş olsun benimde sürekli düşüş anım aklımda bunca yıl sonra ne kadar basitçe kaza oldu diye düşünüp duruyorum ama sonuç ağır oldu benim için daha uzun süre alacak ayrıca endişem kolumu eskisi gibi kullanamamak bir kaç hafta sonra fizik tedaviye başlayacağım

Tuguj

Daimi Üye
Tepki
97
İsim
Aykut Baykurt
Bisiklet
Merida
İyi günler herkese.Ben bügün istanbula bisikleti getircem bakım için bakım için merida bayisi önerebilceğiniz varmı acaba ? Metin bisikletten aldım bisikleti ama çok fazla kötü yorum okuduğum için şuan kararsız kaldım.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim :harika:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
arkadaşlar merida big nine 100 kullanan varsa yorum yapabilirmi şu sıralar MTB seciminde kararsızım sedona 940, whistle patwın 1730, mosso 2971 DEORE hardtail, , giant revel 29 er1, carraro big 929 modelleri arasında cok kararsızım yardımcı olun lütfen

Hevesli

Aktif Üye
Tepki
260
10 gün evvel Crossway 20-v almıştım, iki vites kolu da çatlamış, arka vites kolu ötekine göre daha kötü durumda. Toplam 20km sürdüm, toplasan 20 kere vites değiştirmemişimdir. Sanırım garanti kapsamına giriyor bu, çünkü kullanıcı hatası olacak bişey yok penseyle kanırttırmadım sonuçta, düz yolda vites değiştirirken elinde kalacak kadar dandik mi bu şeyler?