Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

merida ile cannondale kadro farkı

Konu, 'Kadrolar' kısmında Ozan k. tarafından paylaşıldı.

1. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Selamlar, ikinci el endurance kategorisinde çamurluk takmak için yeri olan alüminyum bisiklet bakıyorum, boy 180 cm, bacak içi 84cm. Tabi Ben hep 56 kadro bakıyorum hatta 54 kadro synapse buldum ama emin olmak için özellikle synapse kadro boyuna baktım gene 56 önerdi.

Neyse bugün de bir merida ride gördüm, gene umutsuz şekilde merida tablosuna baktım bana 54 öneriyor.

Tamam markadan markaya kadro boyu değişir ama 54 kadro synaps'in kadro boyu 54.8cm ama bana 56 öneriyor, meridada ise tam 54 cm, ama bana 54 kadro öneriyor. Nasıl yani? Merisanın 54 kadrosunun gerçek boyu synapse kadrosundan 0.8cm kısa ama merida ride 178cm boy için 54 kadro 183cm için 56 kadro öneriyor.

Synapse ise 178cm'den itibaren 56 öneriyor... Kafam karıştı başka hangi boyutlar böyle büyük bir fark yaratabilir ki?

2. Yavuz S.

Yavuz S. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Meridaların kadro boyu büyüktür. Bundan dolayı çoğu markaya göre 1 boy küçüğü size olacaktır. Tıpkı Canyon gibi. Ben merida'da 52 kadro kullanıyorum. çoğu marka bana 54 önerirken 54 kadro merida bariz bana büyük gelmişti.

Zafer KAPLAN bunu beğendi.