Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merida Crossway TFS 100 - D ile ilgili...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Doğa SELÇUK tarafından paylaşıldı.

1. Doğa SELÇUK

Doğa SELÇUK Yeni Üye

Herkese merhabalar ,

Yeni bir bisiklet almak istiyorum ama mtb tercih etmeyeceğim bu sefer. Onun yerine şehir ve tur bisikleti bakıyorum. İşte istediğim bisikletde MERIDA CROSSWAY TFS 100 - D. Ben Ankara'da olmama rağmen Ank.da Merida satıcısı olmadığı için bisiklet bakmaya İzmir'e geldim , hatta bu akşam geri dönüyorum Ank.ya. Burda Karşıyaka'daki Seda Bisiklet'e bakma fırsatım olabildi ve zaten TFS 100 ve 300 modelleri de burda mevcuttu. İkisine de bayıldım.. TFS 100 ün linki de : http://www.merida-bikes.com/en_int/bike/2011/233/Cross+Bike/CROSSWAY+TFS+100-D bu. Ama benim onca forumu okuduktan sonra burda üyelik açıp yardım isteyecek kadar takıldığım bazı noktalar var.
    - Bu "Crossway" nedir ? (şehir bisikletlerinden bir farkı var mıdır vs..?)
    - Şehir bisikleti kullanan arkadaşlar : bu tip bisikletlerde disk fren ve amortisör oluşu avantaj mı yoksa dezavantaj mı sağlar ?
    - Ben bu markayı Avusturalya markası olarak biliyordum bana bugün Tayvan denildi.. (bir bilgisi olan varmı?)
    - Ben daha önce hiç şehir bisikleti kullanmadım.
    - 105.cm. bacak boyum , 185 cm. boyum var , ama http://mtbtr.com/kadroboyu/hesapla.asp?apis=107&BikeType=hardtail&submit=Hesapla linkini de göndermiş olduğum ölçüm değerleri tablosunda "şehir ve tur bisikletleri için" gibi bir ibare yok !! okuduğum birçok foruma göre de şehir bisikletleri 2" daha büyük olabiliyormuş. Bisiklet için verilen meblağlar ve uygun kardo seçiminin ne denli önemli olduğunu göz önüne alırsak bu beni teredütte bıraktı işte çünki Merida Crossway TFS 100 - D de M - L -XL olarak değil cm. ile ölçü verilmiş. Bu duruma göre ben 48 cm. de 52 cm.de kullanabilirim , hangi boyu tercih etmeliyim ?
    - Ciddi mesafeler katetmeyi düşündüğüm için de alternatif olabilecek her bisiklete açığım ama benim keseme uygun olan bu bisiklet. (800 $) (fiyat-performans değerlendirmesi sizlrce nasıl?)
    - Türkiye'de Merida distribitörlüğünü yapan başka yerlerde varmı , bilen varmı ?

Herkese şimdiden teşekkürler.
    Doğa.

2. serhat fırat

serhat fırat Kıdemli Üye

Seviye:
    İstanbul sirkecide asli bisiklet var ben oradan meridami almistim. Cok cesit merida vardi 2 hafta once ugradigimda. İnsallah gonlune gore bulursun. Diger sorularina cevap veremeyecegim cunku yeterli bilgim yok.

3. Doğa SELÇUK

Doğa SELÇUK Yeni Üye

teşekkürler , oraya da gidip bakabilirim sanırım. bende biraz araştırma yapmıştım zaten asli bisiklet ile ilgili bayaa bi ilde bayiilik vermiş zaten benim baktığım seda bisiklet de onun internet sayfasında franchise lardan biri olarak gözüküyordu , hemen hemen her sektörde olduğu gibi bu işinde ağ babası bizim ülkemiz için sanırım İSTANBUL =) memnun musun bisikletinden bari bir MERIDAcı olarak ?

serhat fırat bunu beğendi.
  4. serhat fırat

serhat fırat Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben meridayi cok inceleyerek almamistim hem ismi hemde renkleri cok hosuma gitmisti. Ama iyiki almisim cok memnunum.

Doğa SELÇUK bunu beğendi.