Merida (Crossway-Speeder) Kullanıcıları Kulübü

karaslanxl

Üye
Tepki
28
İsim
Mustafa Karaman
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Katılıyorum abi görüşüne. Benim çabuk patlıyor derken kastettiğim lastiğin inceliği değil modeli. Kalın lastiği amatör olduğum için yol tutuşu daha iyi olsun diye düşünüyordum. Ama sizin tecrübeleriniz de bana şimdiden çok şey kattı.

Scudo

trabzonlu ozan

Daimi Üye
Tepki
419
Bisiklet
Carraro
@karaslanxl benim bacak boyum 79 cm, speeder 50 kadro, teğet geçiyor, 52 size büyük gelir, deneyin almadan önce siz de görürsünüz

karaslanxl

Üye
Tepki
28
İsim
Mustafa Karaman
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@trabzonlu ozan o zaman bi yerde de 47 var önce onu deneyeyim. Çok teşekkür ederim. Bu arada blog sayfandaki yazıların tamamını okudum. Çok güzel bir eser çıkarmışsın ortaya, bizler için de çok faydalı bilgiler olmuş. Emeğe saygı.

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
@karaslanxl 32 lastikle şehirler arası tur yapıp taşlı dağ yollarında gidiyorum. Size yeterli gayet o konuya takılmayın bence.

karaslanxl

Üye
Tepki
28
İsim
Mustafa Karaman
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@S.Koca değerli görüşünüz için çok teşekkür ederim. Orhan abi bu konuda beni ikna etmiştir :) hafta sonu bir iki bisikletçiye gidip kadro olarak boyuma uygun bulduğum takdirde alacağım inşallah.

@Orhan Akarkut @trabzonlu ozan @S.Koca @Gökhan Korkmazgil
Üstadlar iyi akşamlar, bugün Sirkecide bir iki bisikletçiye uğradım. Modelleri görmek denemek ve fikir almak için. Merida sirkeCide maalesef bulamadım. Ama bir bisikletçi sanırım güzel bir alternatif sundu. Sanırım diyoRum çünkü sizin görüşlerinizden sonra bir alternatif olabilir. Kron Spx 1000. Ne dersiniz.
Teknik Özellikler

Kadro:Double Butted Aluminyum
Kadro Boyları:16″, 18″, 20″
Maşa:KRON Aluminyum Düz Maşa
Gidon:ZOZO
Boğaz:ZOZO
Sele Borusu:ZOZO
Sele:Kron
Ön Jant:Zozo
Ön Göbek:Shimano RM33
Arka Jant:Zozo
Arka Göbek:Shimano RM33
Lastik:Kenda
Vites Sayısı:3 X 10 = 30
Arka Vites:Shimano Deore
Ön Vites:Shimano Deore
Fren Kolu:Shimano BLM 355
Vites Kolu:Shimano Deore
Arka Ruble:Shimano HG50 – 10 lu
Aynakol:Shimano FCM522 Deore
Orta Göbek:Shimano Monoblok BBUN26
Zincir:Shimano HG54 10 lu
Ön Fren:Shimano AM355 Hidrolik Disc
Arka Fren:Shimano AM355 Hidrolik Disc
Rotor:Shimano SMRT54

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
@karaslanxl

(link)

Bu daha iyi. Mağaza da beşiktaş'ta sanırım. Telefon edip yerlerini öğrenip giderek bisikleti görebilirsiniz. 0212 259 7476

Sadece 52 beden var sanıyorum. Gidip deneyin, bisikleti görün. Fiyatı uygun. İyi bisiklet, Kron'dan iyidir.

karaslanxl

Üye
Tepki
28
İsim
Mustafa Karaman
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Orhan abi o mağaza ile telefonda görüştüm. Sadece 2 adet 52 kadro varmış ellerinde. Bakırköyde bi bayiide 47 kadro varmış. Hafta sonu ona bakacağım. Bu arada Ozan arkadaşın boyu benden uzun olmasına rağmen 50 ona bile teğet geçiyormuş. Bana 52 kesin büyük gelir. İnşallah şartlar uygun olursa alma niyetindeyim. Olmazsa alternatif model bakmak lazım :(

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Benim boyum 177.5, 54 kadro crossway'e biniyorum. yol bisikletlerinde de 54, 55 kadroya biniyorum. 52 size büyük gelmez sanıyorum. gidip deneyin, bakın. Bacak boyunuz bana göre kısa ama, tek ölçü bacak boyu değildir. seleyi indirerek bu aşılır. Başka ölçüler de var önemli olan, örneğin uzanma mesafesi, orta akstan gidon merkezine olan yatay mesafe. Bunun kısa olmasının çözümü yok, uzun gidon boğazı takılabilir ama, bu bisiklete hakimiyeti zorlaştırır. En iyisi gidip deneyin. 52 bence iyidir size.

@karaslanxl Merida'nın web sayfasında kadro ölçüsü hesabına sizin için iç bacak boyunu 77 olarak girince kadro ölçüsü 51 olarak çıkıyor. Bilginiz olsun. Acaba siz 77'yi doğru olarak ölçtünüz mü?

Dahası 177 cm boy için ise Merida'nın önerdiği kadro boyu 55-58 arasıdır. Bu durumda sizin 52 almanız gerekiyor galiba.

karaslanxl

Üye
Tepki
28
İsim
Mustafa Karaman
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Dün akşam saraçhanedeki bisiklet çarşısına gittim. Meridanın küçük bir bayisi var orada. Speeder 200 maalesef yoktu. Ama speeder 100 modeli vardı. Bisikletçi ile yaptığımız denemede kadro boyumun 48 olduğu netleşti. Yani alacağım speeder 47 kadro olacak. Bakırköyde ki bisikletçi telefonda 2000 lira dedi. Nasıl fiyat, pazalıkta hedef ne olmalı. @Orhan Akarkut @Gökhan Korkmazgil

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
@karaslanxl Ben 47 kadronun küçük geleceğini düşünüyorum hala. Merida'nın web sayfasındaki bilgilere dayanarak. 2000 TL speeder 200 için mi? Bakırköy'deki bisikletçi kim? Bikeandoutdoor'a gidip bir 52 kadroyu deneyin. Kadro boyunun 47 olduğuna nasıl karar verdiniz? Küçük kadro alırsanız bunun geri dönüşü yok.

karaslanxl

Üye
Tepki
28
İsim
Mustafa Karaman
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Orhan Akarkut abi yarın bakırköye gitmeden önce Beşiktaşa uğrar, denerim. Olursa ordan alırım tabi ki. Bakırköyde metin bisiklet. Speeder 200 için 2000 dedi evet.

trabzonlu ozan

Daimi Üye
Tepki
419
Bisiklet
Carraro
daha önce dediğim gibi speederda 79 cm bacak boyuna 50 teğet geliyor, sizin olması gereken bunun bir altı, doğru ölçmüşsünüz.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Korkmazgil

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhabalar . Ben merida speeder 200 ile aranıza katıldım . Bisiklet çok ama çok güzel . 180 boyum 80 bacak boyum 54 kadro tam oldu( üstündeyken bacak aramla kadro arası 2 cm var ). yukarıda arkadaşlar bahsediyordu belki faydası olur . ASIL MEVZUM aksesuar olarak çanta ışık çamurluk bagaj km saati vs. Bakıyorum ve acayip pahalı bi alışveriş sepetim oluştu . Önerebileceğiniz bir site veya başka birşey var mı

karaslanxl

Üye
Tepki
28
İsim
Mustafa Karaman
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hayırlı olsun arkadaşlar, güle güle kullanın. Darısı benim başıma :)

uyto

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Merida
fotograf yok mu? =) hayırlı olsun.. kazasi belasiz..

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi