Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merida Crossway 500 vs Moss 770TB3 SMD deore

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında alperr125 tarafından paylaşıldı.

?

Hangisini secmeliyim

1. Merida crossway 500

oy sayısı 7
    87,5%
  2. Moss 770TB3 SMD DEORE

oy sayısı 1
    12,5%
  3. Tavsiyeniz varsa lutfen belirtiniz.

oy sayısı 0
    0,0%
  1. alperr125

alperr125 Aktif Üye

Adı:
    Alper
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merida crossway 500 ile yazmış olduğumuz moss modeli arasında kaldım merida donanım olarak bazı noktada daha ileri seviyede Ama özellikle jant olsun ön hazne arka hazne olsun bunlar da çok sıradan malzeme kullanılmis giris seviyesinde. Mossda ise ön ve arka arttırıcılar tüm sistemler komple şişman olarak Dizayn edilmiş ön ve arka hazne özeti daha iyi geldi bana bu konuda kararsız kaldım konuyla ilgili arkadaşların yardımini bekliyorum.

bütçem yaklaşık olarak 2500-3000 TL Bu fiyata uygun bir başka farklı markalardan farklı kombinasyon tur bisikletini ne önerirsiniz de çok sevinirim

MERIDA - Merida Bisiklet | Tandem Bisiklet | Merida Bisiklet | Sedona Bisiklet (770TB3 SMD DEORE)

http://www.mossobisiklet.com/bisiklet-detay/46-770tb3-smd-deore

Meridabin linki bu olacakti

Merida

MERIDA : MERIDA CROSSWAY 500

2. Bora Kıraç

Bora Kıraç Rifa Siempre

Adı:
    Bora Kıraç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Aralarında öyle ahım şahım bir fark yok aslında komponent olarak. Merida frenlerde tekro kullanıyor, mosso shimano kullanmış. Jant olarak da çok farkları yok Starrims dediğiniz jant da giriş seviyesi bir jant aslında. Ben eski bir Crossway 300 kullanıcısı olarak kesinlikle tavsiye ederim Crossway serisini. Fiyat / Performans olarak çok iyi makineler.

Bu arada Crossway neredeyse 1 KG daha hafif ve süspansyonlu sele vb. gibi detayları atlamayın derim. Uzun yollarda çok rahat ettiriyor.

alperr125 bunu beğendi.
  3. alperr125

alperr125 Aktif Üye

Adı:
    Alper
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Bora Kıraç cevabiniz icin tesekkur ederim benimde gonlum meridaya kayiyordu ama bu on ve arka haznenin formula diye bir marka olmasi jant vs kafami kurcaliyordu. Almisken bir defa alip uzun sure kullanayim diyorum oyle gelistirme sansim olmayabilir 3 5 sene.

Sizin yasadiginiz bir sorunlar var mi cw 300 de yada cw 500 iyi bir secim olur mu benim icin. 20 yildir bisiklet kullaniyorum eski Bisancilardanim iyi bir bisiklet sahibi olmam lazim dedim artik.

4. Bora Kıraç

Bora Kıraç Rifa Siempre

Adı:
    Bora Kıraç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Selam,

Ben CW 300'ü 9.000 km civarı kullandım. Ege ve Akdeniz turları yaptım, büyük yükler altında sürdüm hiç problem çıkarmadı. Sadece ön freni hidrolik diskten mekanik diske çevirdim ama o da benim kendi tercihimdi.

5. alperr125

alperr125 Aktif Üye

Adı:
    Alper
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Bora Kıraç artik aklimda marka ve model netlesti yardimniz icin teşekkürler