Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merida Crossway 500 & Crossway 100 Lady 2014

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Orkun Terzioğlu tarafından paylaşıldı.

1. Orkun Terzioğlu

Orkun Terzioğlu Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhabalar,

Bugün itibari ile Merida Crossway 500 sahibi oldum. Kız arkadaşım da Crossway 100 Lady sahibi oldu. Tarifi zor duygular içindeyiz. Çok mutluyuz :). Akşam vakti büyük bir hevesle çıktık.Yeteri ekipmanımız yoktu, risk aldığımızı biliyorduk bu nedenle aşırı derecede dikkat ederek Beylikdüzü içinde güzel bir tur tamamlamış olduk. Aldıktan sonra ve tur esnasında çektiğimiz birkaç fotoğrafı paylaşmak istedim.

Crossway-500 (Büyükçekmece Mehmet Bisiklet'e teşekkürler)
    Süspansiyonlu maşa olmasına rağmen çok hafif ve gidondan kitlenebilir maşa olması dolayısı ile hiç sorun yaratmıyor. Sizin kullanım tarzınıza göre tepkiler veriyor. Şimdilik memnunum ilerleyen süreçte olumlu ve olumsuz geri bildirimlerimi paylaşacağım.

Bu da Crossway 100 Lady. Sağ olsunlar Büyükçekmece'den Beylikdüzüne kadar 2 bisikleti de kurulumdan sonra bu station Clio ile eve kadar getirdik. Böyle bir hizmet verdikleri için de ayrıca minnettarım. Kara kara düşünmüştüm nasıl getircem ordan ikisini diye.:alkis:

Crossway 100 Lady

Kısa akşam turumuzdan birkaç fotoğraf

Crossway-100 için reflektörlü dış lastik kullanmışlar, Crossway-500 için paket açıldığında kedi gözlü geldi ve reflektör kullanmamışlar. :eek: Biraz ilginç.

Son olarak. Bu foruma ve forumda bulunan değerli dostlara teşekkür etmek istiyorum. Ben bu bisikletleri almadan önce çok araştırdım ve siz değerli dostların engin tecrübe ve bilgileri ile kendime en uygun seçimi yaptığımı düşünüyorum.

Herkese kazasız belasız bol pedallamalar diliyorum.

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Bisikletlerinizin her ikinizede hayırlı olmasını, kazasız belasız güzel günlerde kullanmanızı temenni ediyorum.

Orkun Terzioğlu bunu beğendi.
  3. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Hayırlı olsun,güzel günlerde kullanın. Çok güzel bir seçim yapmışsınız.

4. Orkun Terzioğlu

Orkun Terzioğlu Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

5. ekren gökhan

ekren gökhan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Hayırlı olsun :)

6. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    her iki bisiklette çok güzel hayırlı olsun kazasız belasız bol pedallamalar :)

7. Musti S.

Musti S. Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hayırlı olsun çok güzel bisikletler güle güle kullanın...

8. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Hayırlı olsun bende crossway 300 ile speeder t2 arasındaydım sanırım t2 alacağım acaba sizin t2 veya t3 ü düşünmeme sebebiniz nedir ? Zaten aradaki asıl fark biri düz biri amortisörlü maşa lakin başka düşünceleriniz neler

9. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hayırlı olsun güzel bir model. :)

Berke ve Orkun Terzioğlu bunu beğendi.
  10. Deniz Dedelen

Deniz Dedelen Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Bisikletleriniz çok yakışıklı ben son 900'ü kaptım yoksa bisiklettaş olacaktık.:)

11. Orkun Terzioğlu

Orkun Terzioğlu Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hemen cevap veriyorum. Bizde merida Crossway 300 istiyorduk kız arkadaşımla. Ona 300 lady kadro alacaktık. Crossway 300 lady kadro Türkiye'ye gelmiyor diye üzülerek kız arkadaşım için zorunlu olarak crossway 100 lady aldık.

Crossway 300 den vazgeçme sebebim, renk uyumu yakalayamamak oldu ilk etapta. Cw 100 siyah, bende siyah alayım daha üst donanıma sahip olsun dedim cw-500 e yöneldim.

Ön maşa amortisör olmasın diyor çoğu kişi, saygı duyuyorum fakat bulunduğum bölgede "kasis" ve "kaldırım" var çoğu zaman bizim kasislerden geçmemiz gerekiyor. Ben şahsen bu amortisör sebebi ile fazla kilo taşıdığım için kendimi daha rahat hissediyorum. Dünkü turumuzda konfor çok iyiydi. Yokuş tırmanırken süspansiyonu kitliyorsunuz bu sizin yokuş çıkma gücünüzü yok etmiyor böylece. Merida crossway 100 ve üstündeki modeller için süspansiyonlu sele borusu özelliği var. Bu çok ilginç, yine yoldaki engebelere göre kasis, çukur vs. yada alçak kaldırımlarda, ani sert inişlerinizde selenizde yaylanma oluyor ve konfor bakımından rahatlık sağlıyor.

Üzerindeki lastikler bir sanat eseri gibi. İnce, hız yapabilen, ayrıca topraklı çakıllı yollara da girebilirim, kaldırımdan da gidebilirim, parke taşı yoldada da sürerim diyorsanız size hitap edebilir.

Asfaltta ses bile gelmiyor lastikten. Viraj alması çok iyi. Kaldirim üstünden, yaya yolundan sürdüm sorun yaşamadım. Çakıllı bir yola girdik orda da sorunsuzdu. Parke taşında da sorun yaşamadık. Yani adı üstünde crossway - çok yönlü. Narin bir bisiklet dağa taşa vurulmaz kesinlikle. Ama şehir şartları için ve arada sırada zorlu yollar için ideal. Zor koşullar için Speeder serilerinin daha narin ve daha profesyonel olduğunu düşünüyorum.

Benim amacım şehirde gezmek ve zorlu şartlarda da beni yarı yolda bırakmayan bir bisiklet olmasıydı. Gerek donanımı, gerek konfor, gerekse hız bakımından ve ayrıca ağırlık olarak düşüncelerimi tam anlamıyla karşılıyor. Hız olarak 10 lu Deore XT nin son dişlisine gelemedim daha 30 uncu vitesi göremedim. :) Hız olarak ta gayet iyi.

Berke bunu beğendi.
  12. Kerem YILDIZ

Kerem YILDIZ Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bisikletleriniz hayırlı olsun.her türlü yolda rahatlıkla kullanabileceğiniz (arazi, asfalt) bir bisiklet. güle güle kullanın.

13. M Manus

M Manus Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kararsız kaldığımız bisikletlerin biride crossway 100

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=131426

kız arkadaşınız memnun mu?

Kadro kalitesi'ni sedona 345 ile kıyaslayabilir misiniz?

Amartisör gidondan kilitleniyor mu 100 de?

Lastikler nasıl kevlar-guard mavi yeşil vs koruması var mı?

100 için soruyorum

konumuza yada buraya yazarsanız seviniriz.

Hayırlı olsun bisikletiniz

14. Orkun Terzioğlu

Orkun Terzioğlu Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhaba,

Teşekkür ederim öncelikle. Ben sorularınızı buradan yanıtlayayım forum kirliliğine engel olmak adına.

*Kız arkadaşım çok memnun, bu bisiklet uçuyor, yokuş aşağı giderken çok korkuyorum diyor.

*Kadro kalitesini Sedona ile kıyaslamam mümkün değil, bu kadro için bariz bir bütçe ayırdık ve harcadık. Her konuda hakkını veriyor bana göre.

*Crossway 100 de, ön maşa gidondan kilitlemeli değil malesef, ön maşanun üst kısmından çeviriyorsunuz kilitleniyor.

*Lastikler için kevlar-guard mavi yeşil hiçbir ibare yok sadece fabrika çıkışı olarak Merida Speed 40 Reflex olarak belirtliliyor. Speed ve Speed lite olunca zaten hafif dış lastikler oluyorlar.700 x 40 dış lastikler uzunca bir süre idare edeceğini düşünüyorum. Daha inceltmek isterseniz bu sizin tercihiniz tabiki. Aldığımdan beri maşallahı var hiç sorun çıkarmadı. İlerleyen süreçte sorun çıkartırsa daha ağır dış lastiklere, belirttiğiniz kevlar korumalı lastiklere geçiş yapmayı planlıyorum.

Safa Arslaner bunu beğendi.
  15. Turgay AKSOY

Turgay AKSOY Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    hayırlı olsun . kazasız sürüşler.

16. Safa Arslaner

Safa Arslaner Forum Demirbaşı

Seviye:
    hocam bende aldım crosswy 100 haftaiçi gelir inşallah elime...

Sormak istediğim şimdi gidon ayarlanabiliyor ya bar end almama gerek var mı?

Yada aldım diyelim elciklerin kenarından tutturma ımkanım var mı bilginiz var mı_

17. Orkun Terzioğlu

Orkun Terzioğlu Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bar end takma yeri var. Dilerseniz alabilirsiniz.

GT-I9003 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. Safa Arslaner

Safa Arslaner Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben tam olarak göremedim hocam nerede elciklerin neresinde yani elcikleri çıkarıp mı takıyoruz?

Burada bisikletçi çok bilemez diye detaylı soruyorum benim çözmem gerekecek çünkü.

bir de bu arada kutu içeriğinde neler vardı yazabilir misiniz?
    Kulanım kitapçığı garanti vs?

19. metomurti

metomurti Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    İyi günlerde kullanın. Crossway 500 çok iyi bir seçim.