Merida Crossway 100 vs Matts Tfs 100

Tepki
6
Arkadaşlar 4 aydır yakından takip ettiğim bisiklet platformunda seçim yapma vakti geldi.

Son 3-4 aydır aklımda olan model Merida Crossway 100'dü taa ki kimi bloggerların yazdıkları yazıları okuyana kadar. Yaptıkları turları internet ortamında paylaşan bir kaç bloggerın da yaptığı gibi mtb bisikletleri modifiye ederek turlara çıkılmak ne kadar doğrudur? Tabii ki bunun yanıtını kendimde aramalıyım, kullanım şartlarıma göre. Fakat sizlerin de tecrübelerinize sığınarak bir kaç fikrinizi alırsam aklımdaki soru işaretlerini gidermiş olurum. Şöyle ki, sizin de fikir verme aşamasında işinize yarayacağını düşündüğüm bir kaç bilgiyi paylaşmak istiyorum.

Öncelikle bisikleti asfaltda yol almakta kullanacağım kadar dağda&bayırda&taşta da kullanmayı düşünüyorum.
Bisiklet turlarımda, vardığım yörelerin doğasında zaman geçirme isteğinde olduğumu bilmenizi isterim.
Merida Crossway serisine hala daha sıcak bakıyorum, tek endişem topraklı&dağlık arazide bana zorluk çıkarır mı sorusu...

Scudo
Tepki
6
Matts tfs 100'e shwalbe marathon lastikleri takıp mı yola koyulmalı yoksa, crossway 100 mü tercih edilmeli? ne dersiniz?

Murtega

Daimi Üye
Tepki
519
İsim
Murat B.
Bisiklet
b'Twin
Uzun turcularin mtb tercihi sizi yanıltmasın, bu tercihin en büyük sebebi Avrupa dışına çıkıldığında her yerde 28" bisiklete yedek parça bulunamaması. Hele bir de yerleşim yerlerine uzaksaniz. Bir de kısa jant daha sağlam olur düşüncesi mevcut tabi, ama sağlam bir 28" jant da öyle kolay kolay kirilmaz. Saglamliktan emin değilseniz de bisiklet yüklü iken stabil yollardan olabildiğince uzak durur yada temkinli geçersiniz.
Matts mi Crossway mi tercihi de tamamen size bağlı. Dağ bisikletine slick lastik takmak onu trekking yapmiyor, aksine mtb olmaktan da çıkarıyor. Asfaltta tırım tırım gider, arazide tekerin döndüğü her yerde surerim derseniz matts; asfaltta olabildiğince akıcı olayım, arazide de patika dışına çıkmam derseniz de Crossway seçimi yerinde olur.