Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

merhabalar

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında Birol Elmas tarafından paylaşıldı.

1. Birol Elmas

Birol Elmas Yeni Üye

Seviye:
    tüm foruma merhabalar... internette gezinirken forumdan haberim oldu. üye oldum ardından.
    bisiklete yeni başladım gibi bir şey. ama başlamamla bırakmam bir oldu ne yazıkki. ilk bisikletimi daha geçenlerde aldım. ama bisikleti daha eve getiremeden nefes nefese kaldım. sonrası da aynı şekilde devam etti. şimdi satmaya karar verdim. belki o süreç içerisinde sever tekrar başlamayı denerim bilemiyorum.

Caner.AYDIN bunu beğendi.
  2. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kullana kullana hem bacaklarınız hemde nefesiniz açılacaktır inanın. Bence bisikletinizi satmayın ve bu güzel sporu sakın bırakmayın. Kendinizi çok yormadan ufak ufak antrenman turları ile başlayın, günler geçtikçe performansınız artacaktır.

3. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    şimdiye kadar sizin gibi düşünen belki yüzlerce dost arkadaş tanıdık aynı hislerle başladılar bisiklete ancak zaman geçtikçe hem bu spora hemde ortama alışarak ilerlediler ve kendilerini geliştirdiler öyke ki artık aramıza yeni katılanlara kendileri bizlerden fazla ilgi alaka göstererek bizde başta korkuyorduk ama sonradan alıştık diyerek devam etmeleri konusunda telkinde bulunuyorlar
    :)

yigitkirca bunu beğendi.
  4. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ayaklar başta yanar, sonra yavaş yavaş kaybolur bu his. Acı olmadan kazanç olmuyor. Ama bisiklet farklı bir deneyim. 2 günde başlanıp bırakılacak bir spor değil. Bunun çok daha ötesinde. Ben de yol arkadaşınızı satmamanızı tavsiye ederim...

yigitkirca bunu beğendi.
  5. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    hamlık genc yaslı herkesi etkiler.ayrıca bisiklette secici olmakda lazim.orta kalite bisiklete binmek lazim.forumda tavsiyeler elbette bulunur.yavas yavas antremanlarla baslamak lazim.bisiklet vucudun her yerini calistirir.cok iyidir.belki aldiginiz bisiklet size uygun degil markası yazilmamis.kalitesiz- bisiklet de pedala basinca yag gibi akmayan bisiklete binilmez.hevesinizi bertaraf etmis olabilir.kondisyon yavas yavas kazanilan uzun sürectir.bisikleti tavsiye ediyorum kalp damar guclendiren daha fazlasi-özellikle yeşil bisiklete gittigimde bir doktorun fıtık ameliyatı oldugunu ve asla bazı aktivitelerden yararlanamayacagı meslektaslarınca soylenmis ama yinede bisiklete baslamis.su an eskisinden daha iyi oldugunu söyledi ve cok mutluydu.ben sizin yas 50 olmasına ragmen gucunuzu hissettim.:Dsizde hamlık var.kendinize birden yuklenmeyin.bisiklet en kötü aliskanlıkdan en iyi aliskanlık yapar.bisiklet bir bagimliliktir.istanbulda bende bisiklet kullandım.trek magazasinda guzel hybrid bisikletler var.tavsiye ederim.kullanısı cok guzel.pedala bastin ya gerisi mutlaka gelir emin ol:D.dogru yoldasin.

yigitkirca bunu beğendi.
  6. Caner.AYDIN

Caner.AYDIN Kron / Corratec / Mosso

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Durmak yok yola devam sayın abim, bisikletinizin marka ve modeli nedir bilmiyorum ama nefes nefese kalmak ham olduğunda 17 yaşında olsan da başına geliyor o yüzden kendine ve bisikletine biraz daha şans tanımanı umuyorum :)

7. Yaşar Vurmaz

Yaşar Vurmaz Üye

Seviye:
    Merhabalar,

Bende 3 ay öncesine kadar 2. ci katta bulunan ofise çıktığımda nefes nefese kalıyordum. 2 ay önce de gidip bir bisiklet satın aldım. Şimdi bırakın 2. ci katta yorulmayı 70 kat merdiven çıkarım. Sağlığınızla ilgili bir problem yok ise, ben de diğer arkadaşlarım gibi devam etmenizi öneririm. Düşük tempolar da zaman zaman arayı çok açmadan kullanmanız sizi günbegün güçlendirecektir. Bundan emin olabilirsiniz.

8. Birol Elmas

Birol Elmas Yeni Üye

Seviye:
    her birinizin mesajını dikkatli bir şekilde okudum. tavsiyeleriniz için çok teşekkür ediyorum.
    bisikletim kron xc500. sıfır halde büyük bir hevesle satın aldım. ama bu kondisyon sıkıntısı baş gösterdi. tabi yaş ilerlemiş durumda hamlamışız. birde maddi sıkıntı tarafı oldu işin. tavsiyelerinizi dikkate alarak bir süre daha deneyeceğim. tekrardan teşekkürler hepinize...

Caner.AYDIN ve Yaşar Vurmaz bunu beğendi.
  9. Caner.AYDIN

Caner.AYDIN Kron / Corratec / Mosso

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:

Güzel bisiklet abi kesinlikle vazgeçme satsan yarı fiyatına gidecek ne seni batırır ne de kurtarır almışsın ne güzel binmeye devam. emin ol yaz sonunda diyeceksin ki gelsin rampalar....

10. Bahadır Gürel

Bahadır Gürel Onursal Üye

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Selamlar, 42 yaşında bisiklete binmeye başladım. Geçen yıl haziranda mtb'yi satıp, yol bisikleti aldım (gerçekten bisiklete başladığım tarih bu oldu). İlk başlarda bu iş olmaz, asla yapamam diyordum (hatta bende hemoroid sorunu var, bisiklet selesi-hemoroid ikilisini hayal edin), sonrasında bisiklet ayrılmaz bir parçam oldu. Bu yıl ocakta kalp ameliyatı oldum, 4 damar takıldı. 3 ay sonra yeniden bisiklete başladım (kaburgaların kaynaması ve bacağımdaki ameliyatın iyileşmesi süresi). Şu an Maltepe-Tuzla DHO arası gidiş-dönüş 50 km mesafeyi durmaksızın 28 km/s ortalamayla bitirmeye başladım, yani kalp ameliyatı da bahaneymiş insan istedi mi hepsi oluyor. Bunlar gerçekten oluyor ama tek şartla; bisikleti gerçekten sevmek lazım, ben yolda bisiklet kullanan gördüğümde ve o sırada ben kullanmıyorsam acayip canım çekiyor, çok kıskanıyorum ama kötü niyetli bir kıskançlık değil tabii :)

11. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    yeşilbisikletten bayisinden bisiklet alirken ,oranın sahibi bir müsterisinin doktor oldugunu fıtık ameliyatı gecirdigini meslektaslarının bisiklete binmesinin sakıncalı oldugunu soylemisler inadına binmis hatta tesadufi gorduk.bisikletin kendisine cok iyi geldigini soyledi ve eskisinden daha iyiyim dedi. kalp ameliyatı olan baska birisini anlatti.doktorun teshislerinde rontgende kalp damarının bukumlu oldugu dikkati cekmis.bunun nasıl oldugunu bir turlu cozememis.hastasının aort ana damarı tıkalı oldugu halde nasıl kalp krizi geciremedigini tıp artik iflas etti cumlesiyle yanıt vermis.uzun arastirmalar sonucu artik konu tamamen makale olmus.hastanın bisiklet surdugu ortaya cıkmıs:D bisikletin vucut organlarını guclendirdigi tıbben kanitlanmis.bunlarda guzel ornekler.

12. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    yeşilbisikletten bayisinden bisiklet alirken ,oranın sahibi bir müsterisinin doktor oldugunu fıtık ameliyatı gecirdigini meslektaslarının bisiklete binmesinin sakıncalı oldugunu soylemisler inadına binmis hatta tesadufi gorduk.bisikletin kendisine cok iyi geldigini soyledi ve kalp ameliyatı olan baska birisini anlatti.doktorun teshislerinde rontgende kalp damarının bukumlu oldugu dikkati cekmis.bunun nasıl oldugunu bir turlu cozememis.hastasının aort ana damarı tıkalı oldugu halde nasıl kalp krizi geciremedigini tıp artik iflas etti cumlesiyle yanıt vermis.uzun arastirmalar sonucu artik konu tamamen makale olmus.hastanın bisikleti surdugu ortaya cıkmıs:D bisikletin vucut organlarını guclendirdigi tıbben kanitlanmis.bunlarda guzel ornekler.bu biraz tekrar gibi oldu ama kalp hastası olanı atlamisim.kron xc 500 asfaltta kalin lastik hic gitmez.yokusda cok cektirir. slim city sport tarzı takarak enfes sürüs oluyor.

13. yasinduran

yasinduran Kıdemli Üye

Seviye:
    kardeş bırakma sakın bu güzel sporu ilk gün aldım çok yoruldum öldüm bide beni ilk aldığım gün dağa çıkardı arkadaşlar ama şimdi 10 tane dağ koysunlar önüme tık demeden tek seferde çıkarım. ilk zamanlar ortalama hızım 20 iken şimdi 28 den aşağı inmiyorum bunlar zamanla olacak şeyler kardeş bu kadar insanı dinle bırakma devam et emin ol ki düzenli antrenmanlar ile çok kısa zaman harika performans sergilersin buna emin olabilirsin....