Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

merhabalar

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Erman G tarafından paylaşıldı.

1. Erman G

Erman G Yeni Üye

Seviye:
    selam biskletforum ailesi foruma yeni katılmış olmama rağmen uzun süredir takip etmekteyim öncelikle emeği geçen herkeze teşekkürlerimi iletirim arkadaşlar uzun süredir yol bisikleti almayı düşünüyorum ve artık gerçekleşmek üzerede bu aşamada sizden yardım istiyorum belli bir bütçe ayırmamış olamama rağmen başlangıç olarak önerileriniz nelerdir ayrıca road bike mı yoksa cyclecross mu daha iyi bir başlangıç olur ayrıca boyum 1.82 kadro seçiminde de fikirlerinizi bekliyorum son olarak sırtımda bulunan kas probleminden dolayı uzun süre aynı pozisyonda duramıyorum yol bisikletlerinin duruşu da oldukça rahatsız gözüküyor tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum teşekkürler:in:

2. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Hoşgeldiniz Erman Bey.

Sürekli aero duruşunda durmayı planlamıyorsanız yol bisikletlerinde halihazırda 3 farklı duruş mümkün;

Alıştıktan sonra görseldeki "Relaxed Position" (Rahat Duruş) bisiklet konusunda, bana göre, en konforlu sürüşü sağlıyor.

3. Erman G

Erman G Yeni Üye

Seviye:
    teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için diğer sorularım hakkında da yardımcı olursanız çok sevinirim

4. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba Erman.

Forumu bir süredir takip ettiğine göre ve mutlaka internette araştırma yaptığını farzederek önümüze bir kaç model sunsaydın keşke.

5. volkan a

volkan a Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    hoşgeldin, öncelikle bisikleti kullanacağın şartlara göre bir tercih yapman gerekir sanırım.
    cyclocross bozuk yollar için de gayet kullanışlı bir tür. örneğin mıcırlı yolda yol bisikleti sürmek tam bir eziyete dönüşebiliyor. çoğu yol bisikletinin kadro yapısı daha kalın lastik kullanımına da izin vermiyor... cyclocross un sürüş açısı da biraz daha dik oluyor malum.
    iyi bir cyclocross bisikletle yaptığım uzun bir turda yol bisikletiyle aynı performansa ulaşmıştım üstelik daha konforluydu.

sırttaki problem de önemli tabii. yol bisikletinde kollara, omuzlara, bele vs. daha fazla rol düştüğünden bu bölgelerdeki kasların da zayıf olmaması gerekiyor. ben yol bisikletine geçtiğimden beri her gün şnav çekiyorum, çok faydasını gördüm, ilk zamanlar yaşadığım ağrılar artık yok.

6. Erman G

Erman G Yeni Üye

Seviye:
    belirttiğim gibi bütçe sıkıntısından kaynaklanmasada gidipte çok pahalı üst seviye birşey almak istemiyorum çünkü hakkını veremiceğimden çekiniyorum benim araştırmış olduğum ve düşündüklerim sedona 610 carraro cr racer 032 salcano cyc02 apex düşünyorum fakat burda road bike ve cyclocross gibi bi seçim yapmam gerekiyor tekrar teşekkürler cevapladığınız için

7. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Cycolar bana dropbarlı mtb ler gibi geliyor, 32C, 35C yola göre ciddi kalın lastikler. Kullanım alanı daha fazla kuşkusuz ancak arada sırada bindiğim hibrid bisikletimi kesin olarak depoya kaldırdım, yol bisikletinden sonra tatsız tussuz bir şey.

Bununla birlikte salcano cyclonun fiyatı uygunmuş, düşünülebilir.