Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merhabalar(taniŞma)

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında alper HAVESOĞLU tarafından paylaşıldı.

1. alper HAVESOĞLU

alper HAVESOĞLU Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Herkese Merhabalar,

Uzun bir süredir eşimle birlikte bisiklet almak istiyorduk. Ama ben pek yanaşmıyordum. Açıkçası hem bütçe ayırmak hemde zaman ayırmak gerekiyordu. İşime gelmiyordu. :) Ama geçenlerde eşimin yoğun gazıyla sıkı bir bisiklet araştırmasına girdim. Yaklaşık 15 senedir bisiklet sürmediğim için ve bu süre uzak kaldığımdan dolayı marka, model, özellik gibi şeylerin 15 senede nerelere geldiğini çok iyi anladım. 15 sene öncesinde demir yığını, ağır, 18 vites, dandik frenli bisikletler bizim için efsane idi. Ancak şimdi gördüm ki o zamandan bu zaman üzerinden çok sular geçmiş. Sağlamlık, hafiflik, dinamik konularında çok ilerleme katedilmiş. Velasıl 1 haftalık sıkı araştırmalarımdan sonra hem bütçeden hemde gövdenin hafif ve sağlamlığından ötürü kron markasında karar kıldım. Ancak bu seferde önüme MTB mi yoksa şehir mi sorusu gelince daha da araştırma yapmam gerekti. Eşim ilk baştan beri şehir bisikleti istediği için onun için sıkıntı yoktu. Ama ben hem kilomu düşünerek hemde türkiyenin yollarını düşünerek aklım hep mtb de idi. Hatta alacağımız yere gidene kadar da hep mtb mi şehir mi diye içimden geçiriyordum. Fakat gittiğimizde daha detaylı incelediğimde ve satıcınında biraz gazıyla hem eşime hemde kendime şehir bisikleti olan kron TX 500 modelini aldık. Yaklaşık 15 km bindik. Biraz paslanmışım. Ama çabuk atacağımı düşünüyorum. Genel anlamda pek bişi anlamadım. Evet bisiklet çok hafif, çok çabuk hızlanıyor. Çok yormuyor. Bunlar kesinlikle doğru. Ama viteslerde sürtme ve bazı problemler var. anladığım kadarıyla ayarsızlar. Bir ara oturup sırayla ayar çekmek lazım galiba ?

Umarım sizlerle beraber pedal çevirme keyfini yaşarız...;)

Sevgilerimle.

Silmarillia bunu beğendi.
  2. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim..

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Kaan.Özçelik

Kaan.Özçelik Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hayırlı olsun, güle güle binin.

Hangi istasyon o? Kozyatağı, Bostancı civarıysa belki birlikte de turlayabiliriz. Ben de yeni sayılırım :)

4. alper HAVESOĞLU

alper HAVESOĞLU Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Burası marmaray ama ben küçükyalıda oturuyorum. Ağırlıkta sahilde turlayacağım. Caddebostan veya kartal yönü...;) tabiki de beraber turlarız neden olmasın ;)

5. Erdem G

Erdem G Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Foruma Bostancı'dan katılan bir Kron TX500 kullanıcısı olarak hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın diyorum.

Sent from my iPad using Tapatalk

6. izmitli30

izmitli30 Yeni Üye

Adı:
    mücahit
    Seviye:
    Kroncu arkadaşlar memnunlarmı tx 500 den ? bende bugun yarın almayı düşünüyorum kendisini :rolleyes: