Merhabalar, Görüşleriniz benim için çok önemli.

Tepki
2
Bisiklet
Sedona
@Emre Tekinarslan

benim de daha bisikletim bitmedi...yapım aşamasında halen...önce kadro dan başladık 50 cm lik Carraro Altur kadro bulduk...Daha sonra RST marka gidondan kitlemeli bir maşa ayarladık..bugün daha önce yazdığım ön ve arka rulmanlı göbeklerden vazgeçip sadece orta göbeği rulmanlı seçtik.. ön ve arka göbeği shimano kullandık. jantların tellerini paslanmaz tellerden seçtik...vites sistemi 24 vites kaset dişli acera seçtik aynı zamanda kaliteli v fren seçerek parçaları tamamladık..İstanbul da Eyüp Alibeyköy de ŞEN bisiklet var Bülent bey size yardımcı olacaktır...

Scudo

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
(link)

2 yıl boyunca üzerinde 4 çanta arkasında bazen römork ile de kullandığımız,
Hollanda'dan Türkiye'ye geldiğimiz bisiklet.

• Beğen
Tepkiler: D.Mustafa
Tepki
23
birader biskletleri hiç gidip yerinde gördün mğ? bisiklet işi biraz araba almaya benziyor. içine sineni alacaksın. yok ben fiyat performansa bakıyorum görünüş önemli değil dersen burada forumda yazan benim de bizzat bayilerde incelediğim sacano city sport 20-10-30-40 modelleri var misal gayet güzel ancak bana biraz ağır gibi geldi. Carraro City Sport 225'de renkleri ile gayet etkileyici bir fiyat. 2. el satan birileri vardı meşhur bir sitede 700TL istiyor. Bence gayet uygun bir rakam. Benim en beğendiğim bisiklet ise merida, kadroları oldukça güzel ancak fiyat pahalı. sedona ise yerli malı yurdun malı ve ben bayide 321 modelini inceledim 341-345 yoktu henüz, gayet hafif bir alet. Sen en güzeli çık bir çarşıya gez bisiklet bayilerini. gözünle gör belki bambaşka bir şey alırsın.

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
Aradiginiz özellikler sportive 224 bire bir uyuyor.ve üzerine aksesuar ve kask almak için de paraniz izliyor.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@ALTINBAŞAK

Bana da 224 ya da 225 alacağım gibi geliyor hadi bakalım hayırlısı :)

@sinan_zorlu

Doğru söylüyorsunuz. Zaten görmediğim bisikleti hele 2.el bisikleti almam. Üstüne para verse dahi almam. Dediğiniz gibi içime sinmesi gerekiyor.
Bunu bi ön araştırma gibi düşünün. Kafamızda hiç bir şey olmadan bisikletçiye gidersek, sonuç olarak adam bize satmak istediğini satar değil mi? :)

@Soner Sarihan

İnceleyeceğim çok teşekkür ederim.

@Alper Laçinkaya

İstanbul'a 3 Haziranda gideceğim. Ama düğün için... O telaşede bisiklet toplatabileceğimi hele toplattıktan sonra getirebileceğimi zannetmiyorum :(
Ama almadan İzmir'e de gidesim var. En azından farklı marka/model görebilirim belki. Ayrıca bisikletiniz kulağa çok hoş geliyor, umarım keyifle kullanırsınız :)

Tepki
23
birader alt seviye bisikletlerde kullanılan vites sistemleri tourney, altus, acera. zaten acera'nın üzerine çıkınca fiyat birden fırlıyor. Bu saydığım modellerin çoğunda da altus veya acera kullanılıyor. Bisikletçilerin söylediği, ki içlerinde profesyoneller de var, bu toruney altus, acera diyince aralarında atla deve fark yok. 3 aşağı 5 yukarı aynı performansı alıyorsun. bu sitede de bir çok konuda düzgün ayarlanmış altus sistemlerden memnun bir dolu insan var. o nedenle ne alırsan al bu fiyat aralığında işini görecektir. burada bir de salcano city sport 01 modelini çıkarttı. deore vites kullanıyor ki o fiyat aralığında deore kullanan tek bisiklet 1700 civarı fiyat var.
Yani olay tamamen sana kalmış.

Yakup ADIGÜZEL

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Merida
Merida crossway 15v ye de bir bakın.
Ama benim fikrim biraz daha para biriktirmeniz yönünde.
Şehir bisikleti seçmeniz isabet olmuş.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@sinan_zorlu
Benimde tahminim aşağı yukarı aynı performansı alacağım yönünde. Bu da bana yeterli diye düşünüyorum, çok profesyonele gerek duymuyorum. Bakalım araştırmaya devam :)
@Yakup548
Mtb yorunca alternatiflere baktık :) daha fazla bütçe ayırabileceğimi düşünmüyorum şimdilik malesef :/

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
Salcano city sport 40 V fiyatı 965tl pazarlık yapmadan 7 taksit olarak 840 tl'ye düştüler.
Carraro sportive 221 fiyatı 935tl idi 9 taksit 900 tl'ye düştü.
Carraro 224 fiyatını sormamıştım.
Salcano cs 40'ın kadrosu değişti deniyor arada büyük bir fark var mı 2014 veya 2015 olduğunu nasıl anlarım.
Salcano 20" kadrolusundan sadece 1 tane bulabildim carraro'dan şimdilik sadece 18" kadro boyu bulabildim.
188cm 85kg'lık bir kişiye hangisini öneririsiniz. Fiyat farkından dolayı cs40'a daha sıcak bakıyorum aradaki fark ile diğer ekipmanlarımı toplayabilirim.
Bisikletten uzun yıllar uzak kalmak iyi olmamış, çok model olunca insanın kafası çok karışıyor.
Şimdiden cevap ve yardımlar için teşekkürler.

not: bu fiyatlara yakın başka model önerilerine de açığım.