Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

merhabalar bisikletimin tüm yürür aksamını değiştirmeyi düşünüyorum help me.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mösyöcaca tarafından paylaşıldı.

1. mösyöcaca

mösyöcaca Üye

Seviye:
    açıkcası bisikletime fazla masraf yapmıyacağım 150-200 tl arası birşey

pedal ve anakol u değiştireceğim çift katlı jant ve geniş lastik ve orta kalite shımano mekanizma almayı düşünüyorum yardımcı olabilecek arkadaşlarım veya abilerim kardeşlerim var ise,ben istanbul ümraniyede otuyorum beni yönlendire bilecek tanıdıklarını söylüye bilirler mi?

2. gecekusu333

gecekusu333 Kıdemli Üye

Seviye:
    bisikletinin mevcut donanımını yazarsan daha iyi yardım alabileceğini düşünüyorum.şimdi sana şu aynakolu al desek aldığın aynakolu nasıl bir ön attırıcı ile kullanıcan,göbekler ne alem,arka attırıcı ve kaset dişli ne ayarda onu bilmiyoruzki? hangi sınıf shimano var bisikletin üstünde? ve dahada önemlisi bisikletin tarzı nedir? mtb? city bike? bmx?

3. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    mösyöcaca bunu beğendi.
  4. gecekusu333

gecekusu333 Kıdemli Üye

Seviye:
    her derde devasın abi ne bu böle yok yok(=

nuhcan bunu beğendi.
    mösyöcaca

mösyöcaca Üye

Seviye:
    bisikletim çift yaylı pek kaliteli birşey değil yürür aksamını değiştirmek istemiştim teknik olarak bilgi almak istedim iyi bir bisikletçi buldum tavsiye üzerine, 300 tl kadar masraf yapıcam foruma resimlerine koyarım bakarsınız:)

6. gecekusu333

gecekusu333 Kıdemli Üye

Seviye:
    çift yaylı derken çift amortisörlü demek istediğini varsayarak bende derimki böle bir bisiklete 300tl gibi bir masraf yapıcağına;bisikleti sat,üzerine 300 + biraz daha ekle alt sınıf sağlam bir bisiklet al. şöle örnek vereyim;vosvosu nekadar modifiye edersen et yine vosvostur.. fakat giriş seviyesi de olsa kaliteli bir bisiklet alırsan eldeki yenilenmiş bisikletten daha iyi olucaktır.. ancak tercih senin...

mösyöcaca bunu beğendi.
    mösyöcaca

mösyöcaca Üye

Seviye:
    elimde ki bisikleti satarsam gezemem:) parça siparişlerim geliyor yavaş yavaş jant ve lastiklerim geldi her gün 1 saate gittiğim yolu 36 dk ya indirdim aleminyum kadro alıyorum 120 tl ye uygun bir yerde buldum kg hakkında bir fikrim yok,gecekuşu333 modifiye yapmak hoşuma gidiyor =) benim bisikletim 35 km hızdan 55 km hız a yükseldi..(test ettiğim düz bir yer var) emek harcıyarak zevk almak istiyorum ve bu yüzden araştrıp parça alıyorum ve bisikletim üzerinde deniyorum.

8. gecekusu333

gecekusu333 Kıdemli Üye

Seviye:
    valla zevkler tartışılmaz elbette ancak ben de modifiye seven biri olmama rağmen,önce modifiyeye layık bir bisiklet alarak başlarım işe.dediğim gibi eşşeğe nitro takmakla eşşek at olmaz(= okadar para harcıycan yazık.ben olsam adam akıllı bi bisiklet alır ona modifiye yaparım.biz çok geçtik bu yollardan o yüzden şuan ne sölesem boş.tercih senin...