Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merhaba

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında Baran Alp Uncu tarafından paylaşıldı.

1. Baran Alp Uncu

Baran Alp Uncu Üye

Seviye:
    merhaba.
    ismim Baran Alp Uncu. Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde öğretim görevlisiyim. Yıllardır bisiklete binerim. Son 6 yıldır düzenli olarak Anadolu Yakasını pedallamaktayım. Bisikletin hem spor hem de taşıma aracı olarak yaygınlaştırılması için sivil insiyatiflerin çaba vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bisiklet forumunda bu konunun tartışılabileceği uygun bir platform olduğunu düşünüyorum. Konuyla ilgili diğer ülkelerdeki örneklerin paylaşılması ve neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunulması konuya küçük de olsa katkıda bulunacaktır.
    selamlar
    Baran Alp Uncu

2. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    baran bey...
    bizler anadolu yakada faliyet gösteren bir avuç bisiklet sporuna gönül vermiş insanlarız anadolu yakada malesef bu bisikleti spor olarak algılayan ve bunu tam hakkı ile veren ve bu konuda bilgi sahibi olan insanlar çok azdır
    bizler gerek beslenmemize dikkat ederek gerekse uyku düzenimize dikkat ederek bu sporu devam ettirmekte niyetliyiz, aramızda sigara ve içki alışkanlıkları olan arkadaşlar yoktur zati olursa benim etaplarda kesin dağılırlar anadolu yakada en zor etapları ben organize ediyorum
    aşağıdaki linkte 5 aylık topik var bu topik tam beş ay sürecek burada etapların yol haritaları var şile teke ve şile ulupelit bu yollarda 2009 dan beri çok pedalladım gerek ekip ile gerekse ferdi....ama tabi yalnız gitmek sıkıcı...
    evet bisiklet sporunun sivil uzantısıyım amatör ruhu taşırım ama 76 dan beri uzun yollarda zamana karşı pedal salladım yaşım 55 dir bu sporun yaşı olmaz ,yalnız 50 yaş üstü insanlar bu spora daha dikkatli bakacak benim gibi artık eskisi gibi süratli değilim ama yaşıtlarımdan çok iyiyim yaşıtlarım kahve köşelerinde sürünmektedir sigara çay alışkanlıkları ile iyice bitmektedirler..
    76 senesinde başlayan bisiklet sporu aşkı alaylıdır .alaydan yetiştim tecrübeleri kendi kendime öğrendim fakat murat suyabatmaz dostumla tanışınca eski bisiklet yol şampiyonudur kendisinden bilgiler aldım teori olarak, evet bu konuda tecrübe sahibi insanların vereceği bilgiler önemlidir..süratli bisiklet kullanma teknikleri bunlar önemlidir...
    etaplarım yol bisikletine uygun değildir cyclo cross yol bisikletine uygundur istanbul dışı etaplarımda asfaltın olmadığı stabilize yolların olduğu ve yer yer sert düz toprak yolların olduğu mekanlardır ..cyclo cross yol bisikletçiliği ülkemizde bilinmeyen bir tarzdır çoğunluk mtb bilir ve yol bisikleti ve şehir bisikleti ama halkaya cyclo cross lar dahil olmuştur türkçesi sayko kros diyorum....bu tarzdan hoşlananları bu forumda örgütlemek gibi bir derdim var benim bisikleti cyclo cross olan dostları, tabi örgütlemekle kalmayacak antremanlarda birbirimizi tanıyacağız tekniklerimizi birleştirerek birbirimizden faydalanacağız bir çok dostum ile kısa etaplarda antreman yaptım,ama bu dostların çoğu bıraktı yolunu değiştirdi çok azı bu sporu bırakmayarak süratli bisiklet kullanmaya devam etmektedirler..bu kesin bir disiplinli yaşam demektir erken yatıp kalkmak ve beslenmeye dikkat etmek ,bütün kış bisiklete binmeyenler kiloda alınca yaza doğru seleye geçmek isteyebilirler insanlarımız hemen kilolarından kurtulmak istemektedirler bence yalnış bu yol..bisiklet sporu 12 aydır düzenli bir biçimde yapılması gerekir anadolu yakada tahminimce hobisi bu olan insan bence yok gibi...
    evet etaplarımda disiplin ilk 60 km ye eşdeğer etapta bol rampalı örneğin şile rampalarında durmadan ekipçe tempo yapmaktır molalar fazla olmaz 15 dakika ile sınırlıdır şile teke için prosedür 3 moladır ve 160 km ye eşdeğer etapta zamana karşı bir savaş söz konusudur bunu ne için yapıyoruz bu bir hobidir herkezin bir hobisi olmalı bizde böyle inkişaf etti..
    evet aşağıdaki linkte tam 5 aylık antreman çalışmaları olacak ayda bir ağır tur olacak 160 km ye eşdeğer ,,,

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=107084&page=8

aşağıdaki linkte ise anadolu performans ekibin genel değerlendirmelerinin olduğu topiktir..

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=105677&page=27

horsepower bunu beğendi.