Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

merhaba

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında lisadanimer tarafından paylaşıldı.

1. lisadanimer

lisadanimer Yeni Üye

Seviye:
    merhaba,

istanbul'un karmaşasından kaçıp izmir'e yerleşmiş biri olarak ben de iki tekerlek üzerinde bu şehri gezmek istiyorum. henüz bir bisikletim yok ancak gördüğüm kadarıyla çok faydalı bilgiler içeren bir site keşfetmişim :)

şimdiye kadar edindiğim bilgiler doğrultusunda benim bütçeme uygun olarak yeni başlayanlara önerilen marka/model genelde kron xc-1000. oturduğum yerden bulabildiğim kadarıyla izmir'de karşıyaka'da "seda bisiklet" bu markanın bayiliğini yapıyor. oraya uğramadan önce başka bayiler var mı diye araştırmaya devam edeceğim.

herkese iyi sürüşler.

adrock, xcangel, adrenalin28 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Foruma hoşgeldiniz.
    Bisikletinizi forumda isimleri olan bisiklet firmalarından da sipariş edebilirsiniz. Kolisi içinde adresinize kadar geliyor.
    Bisikletiniz ile güzel anlar geçirmeniz dileğimle

Hoşçakalın.

3. alibo

alibo Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba, foruma hoşgeldiniz. Ben de forumda oldukça yeni olsam da bisiklet sevgisine sahipseniz doğru yerde olduğunuz şüphe götürmez ;)
    Kron xc1000 seçiminiz konusunda daha bilgili arkadaşlar yardımcı olacaklardır eminim. Fakat, eğer niyetiniz varsa ikinci el ilanlarına da bir göz gezdirin derim :rolleyes:

4. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    bisikletforum ailesine hoş geldiniz inşallah en kısa zamanda bir bisiklete sahip olur pedallamaya başlarsınız :)

5. lisadanimer

lisadanimer Yeni Üye

Seviye:
    ilginiz için teşekkürler.
    bisikletten önce gerekli korumaları ve kıyafetleri almayı düşünüyorum ve öncelikle onun araştırmasını yapıyorum. özellikle koruma konusunda bir miktar paranoyaklığım var :rolleyes:

tavsiyeniz için teşekkürler ender bey, birkaç siteye göz attım ancak kendisini görmeden alacağım bir bisiklet ne kadar sağlıklı bir seçim olur bilemiyorum. bu konuda da daha fazla araştırma yapmam gerekecek.

6. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    lisa_d'animer;

Oncelikle hosgeldin. Seda bisiklete gidersen orada bir cok marka model bulabilirsin. Ve ayrica deneyebilirsin de. Ayrica su anda ellerinde cok guzel iki adet ikinci el bisiklet var. Gidersen onlara da bakmani tavsiye ederim. (Ki imkan olsa nisanlima bunlardan bir tanesini almak isterdim) Guvenlik konusuna gelince ellerinde cesit cesit malzeme var.

7. lisadanimer

lisadanimer Yeni Üye

Seviye:
    teşekkürler. ben de bu malzemeleri inceleyebileceğim ve alabileceğim yerleri araştırıyordum.

8. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    dostlukların pekiştiği,bilgilerin paylaşıldığı sitemize hoş geldiniz...:)

9. Cemowski

Cemowski Kıdemli Üye

Seviye:
    foruma hoşgeldin snde herkes gibi forumu seveceğinden eminim

10. blanca

blanca Yeni Üye

konak merkez akbank karşısında iç sokakta otobüs durağı arkasında. whistle'lara da bir göz at fiyatları uygun. ayrıca Ali Abi de yardımcı olur (çok iyi niyetli, ticari kaygılardan uzak biridir kendisi, buradan selam olsun)

11. rochas

rochas Kıdemli Üye

Seviye:
    Hoşgeldiniz foruma, bizde 1 yıl önce kaçtık eşimle İstanbul'dan İzmir'e. 1-2 ay önce de bisikletlerimizi alıp başladık pedallamaya.. Forumda birçok uzman kişi var bisiklet alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında birçok yazılar da yazmışlar, O konuları okuyarak ve bulamadığınız soruları sorarak araştırmaya başlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

12. lacordelio

lacordelio Üye

Seviye:
    foruma hoşgeldiniz...sizin ve 1-2 arkadaşın da bahsettiği gibi seda bisiklet marka giyim parça vs... konularında oldukça geniş bir yelpazeye sahip...dediğiniz gibi bisikletinizi görerek ve deneyerek almanız daha iyi olur....ben 3 hafta önce kadar seda bisikletten amoeba husser aldım...öneririm...bir an önce aramıza katılmanız dileğiyle:)
    (bu arada iyi ki istanbulun keşmekesinden kurtulmuşsunuz:))

13. lisadanimer

lisadanimer Yeni Üye

Seviye:
    iş yoğunluğu nedeniyle bir süredir foruma pek bakamıyordum, ilgilenen herkese teşekkürler..

ve yine aynı yoğunluktan dolayı bisiklet seçimiyle de pek ilgilenemedim ancak net olarak verdiğim bir karar var: bu kadar yoğun olduğum sürece en azından bu sene çok fazla kullanamayacağımı bildiğim bir bisikletin yükset ücretli olmasını istemiyorum. bu nedenden şimdilik gözüme kestirdiğim sedona'nın scud modeli ama bir süre daha bakınacağımdan her an karar değiştirebilirim.

ek olarak: henüz 6 ay oldu, izmir'e gelmiş olmaktan oldukça memnunum :rolleyes:

14. lisadanimer

lisadanimer Yeni Üye

Seviye:
    merhabalar tekrar
    forumu keşfedip de bu başlığı açmamın üzerinden neredeyse 4 ay geçmiş ve ben o günlerde almayı düşündüğüm bisiklete sürekli çıkan aksaklıklar, başka harcamalar gibi nedenlerden dolayı ancak bugün kavuşabildim. sonunda... :)

daha önceden de düşündüğüm gibi çok uzun mesafelerde ve çok yoğun bir şekilde kullanmayacağım için bütçeme de uygun olarak bir sedona borla aldım. tabii yanında kask ve eldivenlerle birlikte.

bisikleti aldığım gibi karşıyaka sahil yolunda deneme turuna çıktım. mavişehir yakınlarına kadar gittim. giderken ara ara durarak, nerelerden nasıl geçeceğime karar vererek ilerledim çünkü promenad üzerindeki bisiklet yolu çok da kullanışlı gelmedi bana. hatta "acaba asfalttan gitsem daha mı emniyetli ve rahat olur?" diye düşündüm, önüme sürekli bisikletli veya bisikletsiz veletler fırladıkça.

dönüşte asfalt yolu kullandım ve daha rahat ettim. yalnız uzun zamandır bisiklet kullanmıyor olmaktan ötürü hakimiyet konusunda biraz sorunum var, onun verdiği bir tedirginlik oldu tabii araçlar yanımdan geçerlerken.

en çok zorlandığım yer, evimin olduğu sokaktı. sokak tek yönlü, bir kenarda tek sıra araçlar park ediyor ve kalan yerden de ancak bir araç geçebiliyor. karşımdan arabalar geldikçe kenara çekip bekledim. belki biraz daha alışırsam beklememe gerek kalmadan yavaşça ben de devam edebilirim yoluma ama şimdilik temkinli olmak daha iyi oluyor benim için.

son olarak; forumda bana yardımcı olan, sorularımla başını ağrıttığım herkese çok teşekkürler. :)

15. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    güle güle kullanın:)

16. lisadanimer

lisadanimer Yeni Üye

Seviye:
    teşekkürler :)

17. umittosun

umittosun Kıdemli Üye

Seviye:
    sedona borla nızla durmaksız bedallara umarım sizleride muğlada görürüz..

18. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Hayırlısı olsun, güle güle kullanın.Her türlü bisiklet sorunuza cevap vermeye hazırız.Zaten 38 gün sonra oradayım, turlara bekleriz :)

19. psychedelic68

psychedelic68 Kıdemli Üye

Seviye:

hayırlısı olsun yeni bisikletiniz, güle güle kullanın:)
    yeni bisiklet heycaanı çok güzel birşey:)

20. xcangel

xcangel Forum Demirbaşı

Seviye:
    Yeni bisikletin hayirli olsun.Forumdan takip edebilirsin turlar düzenleniyorum.Umarim birlikte pedallariz