Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merhaba

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Sedat GEDİKLİ tarafından paylaşıldı.

1. Sedat GEDİKLİ

Sedat GEDİKLİ Yeni Üye

Seviye:
    Ben bu forum sayfasına Sayın Kenan Hızır Şakrak beyin tavsiyesi ile kayıt oldum. Ankara Dikimevi'nde ikamet ediyorum. Yeni bir bisiklet aldım tamamen sağlık nedeniyle ancak alıştıktan sonra ne yapabilirim yakında göreceğim, tek şartım kendimle yarışmamam olacak. Aldığım bisiklet CARRARO H Race 473, şimdilik gezi resimlerini incelemekle zaman geçiriyorum. Sevgili Kenan Bey ile en kısa zamanda bizim için uzun olabilecek geziler yapma hayali kuruyorum. Malum yaşları ilerlemiş gruptayız. Tüm üyelere sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

2. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Aramıza hoş geldiniz.Sedat amca.Abi desem ayıp olur herhalde.Ama sizin gibi yaşı büyük insanlarında bisikletle ilgilenmesi bisiklete o kadar para vermeye acımaması çok güzel.Bisikletiniz hayırlı olsun.Güzel bir bisiklettir uzun süre problemsiz çalışır.Helede sadece yol için kullanıcaksanız.Ayrıca bir de tavsiye vereyim.Eğer sadece yol için kullanacaksanız yada ezilmiş toprak üzerinde (yani patika yolda) gidecekseniz tekerleklerinizin çapını inceltin ve dişsiz bir lastik alın derim.BEnde Ankaraya gelince öyle yaptım ve performans fazlasıyla arttı.

M.Emin Doğan ve Sedat GEDİKLİ bunu beğendi.
  3. Kenan Hızır ŞAKRAK

Kenan Hızır ŞAKRAK Yeni Üye

Seviye:
    Hoşgeldiniz Sedat Bey... Dilerim yararını görürüz ve kalıcı olur...

4. Sedat GEDİKLİ

Sedat GEDİKLİ Yeni Üye

Seviye:
    Abi desende olur. Şu an görüşlere çok önem veriyorum. Sevgili Kenan Bey ile birlikte bir işe soyunduk bakalım sonu nasıl olacak. Bu gün km saati, far, stop farı ve suluk aldım. Tavsiyeleri bekliyorum.

5. M.Burak KARADAĞ

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bilmiyorum uzun süredir trafikteyim ama hiç stop farına ihtiyacım olmadı.Stop farından kasıt sabit bir ışık mı yoksa bildiğimiz frene basınca yanan cinstenmi?

6. Gültekin ATALIK

Gültekin ATALIK Aktif Üye

Seviye:
    aramıza hoşgeldiniz. İnşallah sağlık probleminiz geçtikten sonrada daimi bir bisiklet kullanıcısı olursunuz...

Sedat GEDİKLİ bunu beğendi.
  7. Sedat GEDİKLİ

Sedat GEDİKLİ Yeni Üye

Seviye:
    Sevgili Burak,

Emniyet her zaman iyidir diyerek bir ön far aldım amaç yolu aydınlatmak değil ben buradayım demek için, stop farı ise arkadan görünmek amaçlı frene basınca yanan türden değil, dediğin gibi belki gereksiz ama olsun.
    Esen kal.

8. M.Burak KARADAĞ

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yok ben stop farına yani basınca yanan türden bir parçaya gereksiz olur demiştim.BEnim kaskımın arkasına 28 liraya aldığım bir ışık var.Ayrıca bisikletimin önünde de gece sürüşleri için 2 tane aydınlatma bulunuyor.

9. Sedat GEDİKLİ

Sedat GEDİKLİ Yeni Üye

Seviye:
    Pek fazla bilgim olmadığı için genel olarak tavsiyeleri dinliyorum. bu forum sayfasına resim yükleyemediğim için web sayfamda bisikletim ile ilgili bir bölüm açtım oradan bakabilir ve bana tavsiyelerde bulunablirsiniz. Örneğin ilk işim lastikleri yola göre çevirtmek. www.sedatgediklihobi.com sayfasından bakabilirsin.

10. M.Burak KARADAĞ

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kenan abi bütçe ne kadar? ona göre bir lastik önereyim ayrıca çıkanları ben alabilirim.

11. Gültekin ATALIK

Gültekin ATALIK Aktif Üye

Seviye:
    abi stop farı dediğin şey arka çakar diye geçiyor bir nevi reflektör. kesinlikle ondan almanı tavsiye ederim. akşam trafikte çok dikkat çekiyor. Tchibo diye bir mağaza var belki biliyorsundur büyük alışveriş merkezlerinde mevcut. orda iki adet kollar için reflektör şeridi ve o istediğin lambayı bir arada 12,99 liraya satıyorlar. bitmeden bir an önce almanı tavsiye ederim. arka lamba 3 fonksiyonlu bir sabit yanıyor.2 lamba yanıp sönüyor ve 3 bir lamba sönüyor diğeri yanıyor. bu lamba şeridi var kola çantaya falan takılabiliyor ben kaskıma taktım akşam çok dikkat çekiyor arabalar tarafından...

12. M.Burak KARADAĞ

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sedat abi diyecektim yanlışlıkla kenan oldu :D Hızırşakrak abi ile karıştırdım.Kusura bakma abi :)
    Ayrıca tchibo ankamallde var bilgilerine sedat abi :D

Sedat GEDİKLİ bunu beğendi.
  13. Sedat GEDİKLİ

Sedat GEDİKLİ Yeni Üye

Seviye:
    Sevgili Burak,

Kenan Bey iç, dış değişimini yanlış hatırlamıyorsam 40 TL dışlar 20 TL içler olmak üzere 120 liraya değiştirmişti takılan lastiklerin markasını bilmiyorum öğrenince sana yazarım. Benim bisikletin üstündeki lastiklerin markası CHENG SIN TİRE yumuşak bir lastik resimlerden görmüşsündür. Ustalar bu lastiklerin daha çok arazi şartlarında kullanıldığını söylemişlerdi. Bende o nedenle değiştirmeyi düşündüm.

Esen kal.

Sedat GEDİKLİ

M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.