Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

merhaba!!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında osman er tarafından paylaşıldı.

1. osman er

osman er Yeni Üye

merhabalar ben sitenize yeni üye oldum bisiklet tutkusu değişik bişeymiş çevremdekilerden de gördüğüm kadarıyla belli bir dönem bisiklet düşünülmüyor yaş 20 civarına gelince yine bişeyler oluyo bisiklete karşı bende bu durumdayım, aslında yeni başlıyacağım önerilerinizi bekliyorum çok fazla bi bütüçe ayıramıcam en fazla 750 tl dağ bisikleti istiyorum bu arada 185 boyundayım bide üstadlar daha iyi bilir tabi ama ben çok arazi tipi yerlerde kullanmıyacağım lastik tipi iri dişli istemiyorum yol tipi yada abartısı olmayan dişli tipi önerileriniz için şimdiden teşekkür ediyorum

gokhan erdogan bunu beğendi.
  2. BULUT ÇELİK

BULUT ÇELİK Forum Demirbaşı

Seviye:
    bisiklet tutkusu bambaşka bişeydir. 10-12 kiloluk bi aletle dağ taş gezip 60- 70 km hızlar yapabilmek diye düşündüğün zaman zaten başlı başına süper bişey bende daha geçen yıla kadar bianchi aspid kullanıyordum foruma üye oldum ve meğerse bisiklet hakkında hiçbirşey bilmiyormuşum ayrıca o bilindik mahalle bisikletçileride hiç bişey bilmezlermiş meğerse .. neyse 750 tl ye giriş seviyesi çok güzel bisikletler var araştırıp bakabilirsiniz disk fren değilde v frenle başlamanızı öneririm birde ben daha birkaç gün önce schwalbe furious fred lastik aldım forumdan tam sizin istediğiniz tarzda ne arazi lastiği nede yol fakat yol tutuşu iyi ve gerektiğinde arazide ve çamurdada gayet iyi performans veriyor fiyatı braz tuzlu daha ekonomik modellere bAKABİLİRSİNİZ FORUMUN 2. EL BÖLÜMÜ OLDUKÇA POPÜLERDİR girin dolaşın parçalar hakkında teknik bilgilere sahip olun en azından markaları öğrenirsiniz. her parçanın fiyatıda belirtildiği için kıyaslama yapabilirsiniz ... iyi forumlar...:in:

3. osman er

osman er Yeni Üye

tesekkur ederim sagolun ikinci elde temiz daha iyi donanimli bisiklet bulabilecegimi dusunuyorum arastirmam lazm

4. BULUT ÇELİK

BULUT ÇELİK Forum Demirbaşı

Seviye:
    evet 2. el daha iyi donanımlı bisiklet bulabilirsiniz.:in: önce dediğim gibi çok iyi araştırın..:) iyi forumlar.

5. akgulcemal

akgulcemal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bencede ilk önce güzel bir araştırma yapın kalitesiz bir şey alıpta kendinizi bisikletten soğutmayın.Bütçeniz göz önüne alındığında forumun ikinci el bölümüne bakmanız daha iyi olacaktır hem daha ucuz hem daha kaliteli bisikletler var zaten forum üyelerinin hepsi bisikletlerine çok iyi bakıyorlar bir sorun olacağını sanmam

6. gokhan erdogan

gokhan erdogan Bisikletkolik

Seviye:
    ilk olarak hosgeldın aramıza düz yolda gidiceksen düz maşa kullanmak mantıklı slıc lastıkler performansını artırır ne kadar hafıflık o kdar iyidir kadro boyu olarak 18 olabılır 18 ın altı kesınlıkle onermıyorum boyuna eğer amortsorlu bır bısıklet alırsan masayı satıp duz masa alabılırısn forumda uygun fıyata satan arkadaşlara var unutma sadece bısıklet degıl saglıkta onemlı termal kıyafetler terının cabuk kurumasını ve hasta olmamanı saglar pedlı tayt rahat etmenı ve o bolgende olusa bılecek agrıları hafıftır butcenı ayarlarken bunlarada dıkkat et derım bısıklet kadar onemlı tekrar hosgeldın iyi forumlar...

7. osman er

osman er Yeni Üye

aslında uzun dağ şelale gezintileride düşünüyorum 35-40 km lik acaba hem asfaltta hemde arazide iyi verim alabileceğim lastikj tipi varmı bide düz maşa gideceğim yerlerde iyi olacağını düşünmüyorum bu arada bütçemi 1000 liraya çıkardım sonuşta alıpta uzun süre kullanmam gerektiğini düşündüm ayrıca sürekli değişrermemde ,biraz internette dolaşırken Merida TFS XC 100 V
    http://img97.imageshack.us/i/mattstfsxc100vwhite.jpg/
    Sedona 751
    http://img708.imageshack.us/i/7511.jpg/
    yada bunların fiyatına alabileceğim daha iyi sıfır bisiklet ikinci el daha iyisini alam imkanımız vardır belki ama bu seferde kadro boyu vs. de sorun çıkacak gibime geliyor..

gokhan erdogan bunu beğendi.
  8. gokhan erdogan

gokhan erdogan Bisikletkolik

Seviye:
    ikinci ele gerek yok bu baktıgın bisikletlerde uzun süre götürürseni madem dağ payırda çıkıcaksın maşanın bu şekil kalması mantıklı maşanın kilitli olmasına dikkat et düz yolda kilitlersin performansın biraz daha artar

http://i1003.hizliresim.com/2010/3/9/1517.jpg

bu tip bir lastik kullana bilirsin cst uygun fiyatlı bir lastiktir burada çok profesyonel arkadaşlar var ben dilim dondugunce bıldıgım kadar anlatayorum ınsallah yardımcı olurum şuan için baktıgın bisikletler gayet güzel onalrdan boyuna uygun olanı seçmen iyi olacaktır