Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merhaba

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Gül Nur tarafından paylaşıldı.

1. Gül Nur

Gül Nur Yeni Üye

Arkadaşlar, bilmiyorum sizden çok şey mi istiyorum ama ben direkt bisiklet marka ve modeli rica ediyorum mümkünse:)
    Şöyle ki, 25 yıldan sonra yeniden bisiklete binmeye niyetlendim. Boyum 1,64, kilom 58. Ara ara kendini hissettiren bel ve boyun fıtığı rahatsızlığım var. Ve başlangıç için sadece mahalle aralarında binmeyi planlıyorum (mahallede yokuşumuz da bol).

Vakit ayıracak arkadaşlara şimdiden teşekkürler:)

Not: 1,5 yıl önce bel fıtığı teşhisi konduğunda bisiklete binmenin de önerilmediğini anımsıyorum (sporlardan sadece yüzme ve yürüyüş önerilmişti). Bu konuda da söylemek istediğiniz birşeyler varsa, onları da paylaşırsanız sevinirim.

ZekiAlper bunu beğendi.
  2. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    scott contessa serısı var bayanlara uygun.

Gül Nur bunu beğendi.
  3. apocahpto

apocahpto Kıdemli Üye

Seviye:
    bence bisiklet binmeye başlamadan önce bir doktora başvurunuz

arkadaşa katılıyorum scott contessa serısı var bayanlara uygun.

Gül Nur bunu beğendi.
  4. kayhan1907

kayhan1907 Kıdemli Üye

Seviye:
    bende 3 yıl önce opere oldum diskal herniasyondan hatta bir ara ikinciyi olacaktım ama şu anda sorunsuz biniyorum bisiklet ilk secenek değil tabiki bende hastalarıma yüzme yürüyüş öneriyorum ama mtb yerine benim gibi oturma pozisyonu dik olan tur şehir bisikletlerinden (Hybrit) alırsanız sorunsuz kullanırsınız telaşe etmeyin ayağınızda uyuşma ağrı duyu azalması vb olursa zorlama miktarını azaltırsınız zamanla kaslarınız güçlenip rahat biner hale gelirsiniz. yinede tedaviniiz düzenleyen arkadaşla görüşebilirsiniz bir sorunuz olursa özel mesaj atabilirsiniz

Gül Nur ve Serdar TEBER bunu beğendi.
  5. emrea

emrea Üye

Seviye:
    Şubat sonu gibi Aktifpedal'a Specialized Carmel model Bayan hybrid (bknz. www.speacalized.com) bisikletler gelecek, onları bekleyin. Bel rahatsızlığı olanlar için dik kullanımlı hybrid ler kullanılmalı muhakkak, dağ bisikletinden uzak durun, bayanlar için tasarlanmış bisiklet alın muhakkak. Specialized D4W (designed for women by women) serisi ile dünyada en geniş ve en gelişmiş bayan bisikletlerini üretir.

Gül Nur bunu beğendi.