merhaba yardımınıza ihtiyacım var

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Selamlar, bisiklet seçimi başlıklı forumda da yazdım ama sanırım dikkatinizi çekmedi,bir bisiklet almak istiyorum, freeride, fakat bütçem sınırlı yanı en fazla 1 ytl ayırabılırım bısıklet ıcın, zaten baslangıc olacak, bana onerılerınızı beklıyorum, sımdıden tesekkurler. Aynı konuyu ıkı kez acıyorum ama sıte yonetımı artık bırısını sılerse ıyı olur özür...

Scudo

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Fr bisikletler hızlı yokuş aşağı inişlerde kullanılıyor. Eğer kullanım amacınız bu şekilde değilse bence hiç böyle bir bisiklete yanaşmayın. 1000 ytl bütçe ile çift amortisörlü bir bisiklet almanız iyi olmayacaktır. Bu para ile tek amortisörlü daha iyi bir bisiklet alabilirsiniz. Gerçek arka amortisörlü bir bisiklete bütçenizin 2 mislinden fazla para yatırmanız gerekecektir.

Bisikleti tam olarak hangi ortamlarda ( asfalt, arazi, vs. ) ve ne amaçla kullanacağınızı detaylı yazarsanız tavsiyeler gelecektir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yanıtın için teşekkürler Burak, ben arazi sürüşleri için istiyorum, çift amortisörlü zaten gereksiz bu koşullarda senin de dediğin gibi tek amortisörlü bir bisiklet istiyorum, marka ve modeller hakkında yardımcı olursanız sevinirim, scutt dusunuyorum ama eğer baska bır model onerınız varsa da acıgım, tesekurler...

nazo

Aktif Üye
Tepki
16
uygun fiyatlı temiz 2. el bisiklet öneririm.

koraymalkoc

Forum Bağımlısı
Tepki
371
Bence toplama bisiklet yap.Ör:14'' bi kadro truativ ayna kol sram dişli arka attırıcı.Güzel bi maşa Fox veya Rock Shox olabilir.Böle bi makina çıkarabilirsin.Ama 1000 YTL biraz az gelebilir.Bence çok zorlamassa seni biraz daha arttırmaya bak bütçeni.

sutozu

Aktif Üye
Tepki
93
walla güzel bi branş seçmişsin ve seni tebrik etmek isterim artık bayanlarıda bu branşta görmek gurur verici sana tavsiyem ilk önce ne yapmak istediğini iyi bilmek FR bi bisiklet ayırdığın bütçenin biraz üstlerinde eger imkanın varsa bi dirty veya agresif street tarzı bisikletle bu işe başlaya bilirsin yok ben kendime güveniyorum Fr ile başlarım diosan ii bi bisiklet toplaman tavsiyem olur ama masraflı türkiyede Fr tarzı bi bisiklet bulmak zor ya yurtdışından bulup temin edeceksin yada türkiyede olanlarla yetineceksin Türkiyede bu işi yapan daha çok fazla deil ama bu branşında zamanla gelişeceği umudu içerisindeyim

koraymalkoc

Forum Bağımlısı
Tepki
371
Yaşadığınız şehir ist.'se anadolu yakasında KAÇKAR bisiklet var.Orada bi tane FR bisiklti var ama 3900$ ve çok sağlam bişey

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
:( malesef o kadar bütçe ayıramam :( zaten bu gidişle dağ bisikleti alacağım, başka yolu kalmadı :(

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
yaw koray 3900 dolarlık freddy önerilebilcek en son bisiklet yani neyaptın sen :) bence ufak kadrolu sabit kadrolu bir amoeba hussar bile işinizi görucektir ilerde bütcenız genişleyince ufak tefek değişiklikler ypılır.amortisör değişebilir mesela zamanla..lastikler arazi için belki genişletilebilir...

• Beğen
Tepkiler: koraymalkoc

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
hussar benım de dusunduklerım arasında aslına bakarsan, sanırım scott contessa olacak tamamen duygusal sebeplerden dolayı :) verebılecegım en ıyı karar bu dıye dusunuyorum.

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Hussar yerine Contessa daha iyi bir seçim olacaktır.
Eski kız arkadaşıma da Contessa alıp modifiye etmiştik, memnundu.
Zaten XC bisikletleri de her türlü modifiyeye imkan tanıyorlar.
Hız yapmak, uzun turlara çıkmak istediğinde dişsiz ve ince lastik, arazide teknik geliştirmek, hızlı inişler yapmak, adrenalini güvenli salgılatmak veya akrobasi yapmak için de bol dişli ve geniş lastikler takarsın, olur biter :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet ben de onu dusundum zaten, bır yıl ıcınde buna modifiye yaparım kafama göre, sonucta kadrosu saglam bır model, iyi bir tercıh yaptım dıye dusunuyorum, yardımcı olmaya calısan herkese tekrar tesekkurler...

koraymalkoc

Forum Bağımlısı
Tepki
371
Erkal abi doğru söylüyorsun.Ben freeride bisikleti istiyorum diyice onu önerdim :D ama bana sorarsanız bence 14-15 '' kadrolu alın çünkü onlarda kontrol daha kolay.Dediğim gibi güzel bi bisikletciye gidin size en iyi bisikleti vericeklerdir.

sutozu

Aktif Üye
Tepki
93
@ateze

almayı düşündügün contessa güzel bi xc fakat sen bunu yavaş yavaş kendi istegine göre toplarsan yapmak istediğin sürüşe göre dizayn edebilirsin eger kadro istersen (FR kadro) sana bu konuda yardımcı olabilirim özelden ulaşabilirsin