Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merhaba Ve Yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Burak ÖZBEK tarafından paylaşıldı.

1. Burak ÖZBEK

Burak ÖZBEK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, forumda çok yeniyim. Konuya hakim ve siz tecrübeli arkadaşlardan yardımınızı rica ediyorum.

Yaklaşık 2 yıldır bisiklete binemiyorum. Kendi çabalarımla toplattığım mtb vardı. Hem günlük işe gidişlerimde hemde vakit bulduğumda spor amaçlı biniyordum. Sonra bisikletim iş yerimden çalındı.:boese157:

Şuan tekrar spor amaçlı bisiklet almak istiyorum. Yalnız sporun yanında hız tutkum olduğu için hız yapabileceğim bir alet istiyorum.Yol (yarış) bisikleti hiç kullanmadım.

İnce tekerli hafif kadrolu bir mtb mi, yoksa yol bisikleti mi??
    Bir de maddi olarak 300- 350 arası ayırabilirim, sizce ne yapmalıyım??

Şimdiden değerli cevaplarınız için teşekkür ederim...:)

2. oğuz tüm

oğuz tüm Kıdemli Üye

Adı:
    Oğuz
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    tamamen kullanışa bağlı asfaltta kullanıcaksan yol bisikleti al

eğer ki heryere giderim dersen tabiki mtb al bence bütçeni az daha yukarı yükselt ve sağlam kadrolu bir bisiklet al

3. Semih Karadağ

Semih Karadağ Aktif Üye

Seviye:
    Bütce oldukca düşük o yüzden mtb de alsan yol bisikletide alsan 2.el almanı öneririm. Eğer şehir içi kullanıcaksan citybike lara yönelebilirsin, amortisörsüz ve hafif oluyorlar genelde. Ama spor olayını ilerletip iş dışında haftasonları biraz toz toprağa girersen kesinlikle bir mtb almalısın.
    Kolay gelsin..

4. cagkan

cagkan Üye

Seviye:
    Bugün aldıgım Salcano Alu 375 tl tam sana uygun sanırım 14 kilo Hem işe giderken hemde spor amaçlı kullanabilirsin
    erdoğanlarbisiklet.com dan satın alabilirsin

5. Burak ÖZBEK

Burak ÖZBEK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Cevap yazdığınız için teşekkür ederim. Birşey daha sormak isterim. Dediğim gibi daha önce yol bisikleti kullanmadım ve bu konuda bilgim hiç yok.. MTB ye göre rahatsız bir bisiklet olduğu, öne çok fazla eğilerek kullanıldığı için bel ağrısı yaşandığı gibi bazı arkadaşlardan söyleyenler oldu. Bunlar ne derece doğru?Yanlışsa doğrusu nedir?
    Son kararı vermeden önce değerli bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler..