Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merhaba ve bisiklet seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Oğul Tunç tarafından paylaşıldı.

1. Oğul Tunç

Oğul Tunç Yeni Üye

Arkadaşlar hepinize merhaba, foruma yeni üye oldum ve forumdan baya bir faydalandım. Fakat yinede size sormadan karar vermek istemiyorum. 1000 TL yi geçmeyecek yeni bir bisiklet almak istiyorum fakat bu işlerde yeni olduğum için biraz kafam karıştı. Önde amortisörlü ve disk frenli bir model istiyorum. Amacım çok prof. ce binmek değil ama severek, uzun süre binebileceğim bir model istiyorum. Corratec Halcon ve Scott Aspect 55 arasında kaldım sayılır. Başka önerebileceğiniz modeller var mı? Bu bisikletlet hakkındaki fikirleriniz nelerdir? Şimdiden çok teşekkürler.

2. deniz çelik

deniz çelik Forum Demirbaşı

Seviye:
    700tl geotech' in 2009 modelleri var gerçekten istediğiniz bisiklet donanımı güzel; maşası kilit sistem ve disk firen,çift jant; o paraya değer

3. mathcup

mathcup Kıdemli Üye

Seviye:
    profesyonelce kullanmayacaksınız yani yarışlara girmeyeceksiniz .peki neden bu disk fren ısrarı.unutmayalım ki ne kadar çok parça o kadar çokda bozulma ihtimali eder.ayrıca disk frenler v frenlerden ağırdır.gereksiz yere ağırlık oluşturacak.bence prof olmayanlar için disk fren kullanmak çok gereksiz.

peregrinus bunu beğendi.
  4. Oğul Tunç

Oğul Tunç Yeni Üye

Cevaplar için teşekkürler fakat benim yazdığım modeller hakkında yorumu olan yok mu?

5. BEYHAN

BEYHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    scott için tek diyeceğim 1000 liralık bisiklet 14 kg olmamalı ama kalite bisiklet tercih edilebilir

6. Balkır Şimşekkan

Balkır Şimşekkan Yeni Üye

Seviye:
    Ben bu yazıya hem katılıyorum hem katılmıyorum disk frenler ağırlıkları ve daha komplike oldukları için gerçekten gereksiz gözüküyor ancak ancak eşsiz tutuş kabiliyetleri de zaten ortak bilinen artısı katılmadığım kısım ben bu işi hobi olarak yapıyorsam bütçem dahilinde gerkli yükseltmeleri yapmak oldukça keyifli oluyor. Ben corratec x-vert imin tüm çekiş ve vites sistemini çıkarıp XT koydum mesela ben yarışçımıyım hayır varmı böyle niyetim asla . Ama özellikle varolan aynakolumu XT ile değiştirince dağlar kadar fark hissettim başka bisiklete biniyorum sandım fenada hoşuma gitti bisikletime daha bir bağlandım diyceğim odurki bu tip küçük istek ve beklentiler bence işin tadı tuzu illa yarışçı olmaya gerek yok:)

O yüzden disk istiyora disk fren sistemli bisiklet alsın arkadaş ama biz burada ona yardımcı olmak adına tabiki söyleyelim disk frenlerin V frenlerin eksi artılarını sonuçta okuyup kendi karar vericek

Hakan Dokgöz bunu beğendi.
  7. Hakan Dokgöz

Hakan Dokgöz Yeni Üye

Seviye:
    disk fren ağırdır ama v-fren den iyidir bence
    ve balkır şimşekkan arkadaşımızın söylediklerine katılıyorum :)

8. Oğul Tunç

Oğul Tunç Yeni Üye

Arkadaşlar bisiklet almak üzereyim fakat hala karar veremiyorum. 2 modeli kıyaslarmısınız? Başka 1000 tl ye ne önerirsiniz?

9. Oğul Tunç

Oğul Tunç Yeni Üye

yardım edecek yokmu??

10. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    O fiyata salcano serilerine bakabilirsiniz bu sene fiyat/performansı oldukça üst seviyede salcanolar.

11. Oğul Tunç

Oğul Tunç Yeni Üye

teşekkürler bakacağım. Merida Matts TFS 300-D, GEOTECH ASCENT DİSK, CANNONDALE F8 DISK FREN. Bunlarıda yeni buldum, alternatif azalacağına artıyor:)

12. Oğul Tunç

Oğul Tunç Yeni Üye

Corratec Halcon,
    Merida Matts TFS 300-D,
    Scott 2009 Aspect 55 Mekanik disk
    Salcano NG 255 SRD,
    CANNONDALE F8 DISK FREN

aradığım özelliklerde bunları buldum. Ne düşünüyorsunuz?

13. Oğul Tunç

Oğul Tunç Yeni Üye

Teşekkürler, başka fikri olan?

14. ercan günes

ercan günes Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    dostum mehmet kardeşime katılıyorum senin aradığın aspect en azından bir binip test etmeni öneririm

15. Oğul Tunç

Oğul Tunç Yeni Üye

Anladığım kadarı ile Scott kadrosu yüzünden bu paraları ediyor. Fakat diğer markalarda bu paralara deore, hidrolik disk gibi özelliklerde var. Forumdan okuduğum kadarıyla disk fren hidrolik olmazsa çokta anlamlı değil gibi duruyor. Bu durumda iyice aklım karıştı:) Acaba Scott 50 alıp bunu zaman içinde hidrolik disk, deore vs ye çevirmek mantıklımı, yoksa pahalı bir iş mi olur? Yoksa Scott'an vazgeçip istediğim özelliklerde başka bir markaya mı bakmak lazım?

16. DoğanKaya

DoğanKaya Üye

Seviye:
    Benimde almak istediğim bisikletler arasında scott aspect 50 var.Kadrosunun renkleri ve dizaynını beğeniyorum.Bunun dışında kadronun kaliteli olduğunu herkes söylüyor.Eğerki bir kere bisiklet alıp onun üzerinde fazla uğraşmadan gidebildiği kadar gitmesini istiyorsam ve deore'nin üzerine çıkmayacaksam sanırım deore sistemli bir bisiklet alırdım.Yok ben ileride donanımı üzerinde uğraşıp masraf yapmak istiyorum diyorsanız kadrosu iyi olan ve sizinde beğendiğiniz kadroda bir bisiklet tercih etmek sanırım daha iyi olacaktır.Bisikletin b'sinden anlamam ama nacizane ben böyle düşünüyorum.Varsa yanlışımız düzeltilmesinden memnun olurum.

Ben bisiklet alma yolunda ilerlerken, almak istediğim bisiklet sırası aşağıdaki gibi oluştu.Düşüncelerim sürekli değişiyor :( Bir arkadaş ilk kez alacaklar için daha ucuz ve alt modellerin tercih edilmesini önermişti.Sanırım böyle daha iyi olacak.Çünkü kullanmadan isteğinizin nereye şekilleneceğini bilemiyorsunuz.

Benim Sıralamam
    Kron xc500 veya xc1000 - Sedona 711 2008 - Sedona 761 2008 - (Bunlara yetişemeyince 2009 modelleri bekledim.) Sonra Sedona 761 - Scott P5 - Scott p4 - (Bütçe düştü) Sedona 711v - Scott p50. Bütçe yükseldi Sedona 761 düşünebilirim ancak hemen almak istediğim için sanırım aspect 50 alacağım. Gerçi ikisinin farklı kullanım alanları olduğu söylenebilir ama düşüncem bu şekilde oluştu.Gerçi birde gidip görüp denemek lazım.

Umarım herkes memnun kalacağı bisiklete sahip olur.

Saygılar.

17. furkan şenel

furkan şenel Üye

Seviye:
    SCOTT Aspect 50 kadro kalitesi ayrıca marka kalitesi iyi olan bir bisiklettir.

-sedona 751 parça kalitesi olarak iyidir.

-ama kaliteli bişe istiyorsan scott'un diğer modellerine bak birde cannondale f8 tam sana göredir.

18. gecekusu333

gecekusu333 Kıdemli Üye

Seviye:
    gözüm 1000tl bütçen varsa en iyi seçenek corratec x-vert MOTION dur.bu fiyata en iyi donanım bu modeldedir ve baktığın diğer modellere nazaran kilo(12.9)-deore ve vites(27) farkı vardır ki bunlar direk kalite ve perfıormansı etkiler.ayrıca maşada gayet yeterlidir. bende disk frenli motion var sana önerdiğim v-brake.kaliteli disk fren için bütçeyi biraz daha artırman gerek.sırf disk olsun diye gidip mechanic yada gelişigüzel bir disk almak paranı çöpe atmaktır.şunuda belirteyimki disk fren asla ve asla yarışçılar için değildir.özellikle yokuş aşağı süratli inişler yapıcaksan-yağmurda kullanıcaksan ve dağdan sert inişler yapıcaksan hid.disk vazgeçilmez dir.v-brake ile asla kıyaslanmaz.bisikletine bikaç yüz gramlık ağırlık katıcak olması sağlıcağı sürüş ve duruş güvenliğini örtmez..yinede zevk ve tercih senin ancak baktığın modellere değil tavsiye edilen modeller arasından seçim yapmanı öneririm...