Merhaba Bakarmısnız

Tepki
4
Ben bir konu açmıştım önceden . Kron mu ? yoksa Bianchinin dağ bisikletleri adlı konuydu herkez Kron'u önerdi . Babama söyledim o kadar paramız olmadığını söyledi . Bende daha ucuz bisiklet almaya karar verdim . Bizim buraları bayır olduğu için dağ bisikleti alacam . Engebeli yerler çok . Benim babam eskiden salcano sattığı için babam ordan alalım dedi . Bende babama 2 tane model gosterdim beğendiğim modelleri

1- ASTRO 271 SD

TİP : 26" MTB
VİTES : SHIMANO ALIVIO 27 VİTES
KADRO : HYDROFORMED BUTTED ALÜMİNYUM KADRO
MAŞA : SUNTOUR SF11 XCM V3 RL GİDONDAN KİLİTLEMELİ MAŞA
FREN : SHIMANO M445 HİDROLİK DİSK FREN TAKIMI
GİDON : SALCANO/ZOOM MTB-AL-152B ALÜMİNYUM GİDON
GİDON BOĞAZI : SALCANO/ZOOM TDS-D345 3D FORGED ALÜMİNYUM GİDON BOĞAZI
SELE : VD-1121 SALCANO LOGOLU, JEL TAKVİYELİ SELE
SELE BORUSU : SALCANO/ZOOM SP-238 ALÜMİNYUM SELE BORUSU
KRANK TAKIMI : SUNTOUR CW9 XCR T414 BDG KRANK TAKIMI
ÖN&ARKA TEKER GÖBEĞİ : SHIMANO HB-RM65, FH-RM65
RUBLE : SHIMANO CS-HG30 KASET 11-34
TEKERLEK : SALCANO X-PROD1 8X4ÖZEL ÖRÜM TEKERLEK SETİ
LASTİK : CONTINENTAL RACE KING 2,2 LASTİK
SEÇENEKLER : KADRO ÖLÇÜLERİ 16"-18"-20"

2- Salcano 270 SRD

ASTRO 270 SRD

TİP : 26" MTB
VİTES : SRAM X5 27 VİTES
KADRO : HYDROFORMED BUTTED ALÜMİNYUM KADRO
MAŞA : SUNTOUR SF11 XCM V3 RL GİDONDAN KİLİTLEMELİ MAŞA
FREN : AVID JUICY 3 HIDROLİK DİSK FREN TAKIMI
GİDON : SALCANO/ZOOM MTB-AL-152B ALÜMİNYUM GİDON
GİDON BOĞAZI : SALCANO/ZOOM TDS-D345 3D FORGED ALÜMİNYUM GİDON BOĞAZI
SELE : VD-1121 SALCANO LOGOLU, JEL TAKVİYELİ SELE
SELE BORUSU : SALCANO/ZOOM SP-238 ALÜMİNYUM SELE BORUSU
KRANK TAKIMI : SUNTOUR CW9 XCR T414 BDG KRANK TAKIMI
ÖN&ARKA TEKER GÖBEĞİ : SRAM MTH306 QR
RUBLE : SRAM PG-950 KASET 11-34
TEKERLEK : SALCANO X-PROD1 8X4ÖZEL ÖRÜM TEKERLEK SETİ
LASTİK : CONTINENTAL RACE KING 2,2 LASTİK
SEÇENEKLER : KADRO ÖLÇÜLERİ 16"-18"-20"

BOYUM 1.73 KİLO 65 12 YAŞINDAYIM SİZCE HANGİSİ DAHA İYİ 2 Sİ ARASINDA KALDIM SİZE GÜVENİYORUM ABİLERİM ABLALARIM ...

Scudo

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
astro 270 srd derim ama kadro boyuda önemli 173 boy 73 cm de bacak boyundan sana ideal kadro 18.5 çıkıyor 18 olur galiba hesaplama linki
(link)

buğra kuddaş

Daimi Üye
Tepki
64
bu ikisi de bence pahalı bisikletler...bir bursalı olarak sana tavsiyem; evim bayırda demişsin, namazgah civarı falan heralde; bisikletin ağırlığına hiç bakma. o bayırları çelikle de karbonla da aynı zorlukta çıkarsın.
yaşın da henüz 12. boyun uzayacak kısa sürede. bence kendine v-frenli, daha uygun fiyatlı bir bisiklet al. sonuçta iki bisiklet de öyle çok ahım şahım değil; bu işi daha profesyonel yapmak istediğinde yarı yolda bırakacak aletler. dolayısıyla geleceğe yatırım da olmayacaklar.
babana rica et, sana ucuz bir alüminyum bisiklet alsın. markasına donanımına bakma fazla. ama bütçenden artan parayı da kenara koysun ki liseye geçip de boyun son kez uzadığında güzel, çok daha mutlu olacağın bir bisikleti sana alsın: hem bakarsın bu sürede sen de para biriktirip kendi bisikletin için biraz maddi katkıda bulunursun babana.

hep hatırla ki bisiklet insan emeğinin en güzel ürünüdür; öyle bir teknoloji ki bugünün en muazzam otomobilinden bile daha verimli, en muhteşem motorsikletinden bile daha detaycıdır. üstelik gittiğin her kilometrede kendi terini bırakacaksın...
benim tavsiyem, bisikleti hep bu şekilde gör...üzerindeki x-5'ler, hidrolik frenler...emin ol geçici şeyler olacaktır.

mutlu olman dileğimle; iyi pedallamalar.

• Beğen
Tepkiler: Eser Sevinç