Merhaba Artık Son Fikirlerinizi Almak İstiyorum.

Tepki
8
İsim
Mehmet Ali Demir
Bisiklet
Scott
Merhaba Arkadaşlar

forumu 2 aydan biraz fazladır takip ediyorum ve bir bisiklet almak için kolları sıvadım :D ama araştırdığım modeller arasında biraz karasızlık var. Bununla ilgilide sizden yardım almak istiyorum. aklımdaki modeller

Carraro CRP 710 veya 700
Kron XC 1000
Giant Talon 29er
Giant XCT 2

tavsiyelerinizi ve nedenlerini yazmanızıda rica ederim.

Scudo
Tepki
8
İsim
Mehmet Ali Demir
Bisiklet
Scott
aklımda olan bu class ta ama hani su class tan alsan daha iyi olur dediğiniz varsa onuda göz önünde tutabilirim

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Sevgili Mehmet,

Eğer bütçen yetiyorsa Giant Talon 29er ilk sırada.

Diğer bisikletlere bakıyorum da XTC de iyi.

Ama Kron ve Carraro'yu, Giant ile karşılaştırmak insafsızca...

Tepki
8
İsim
Mehmet Ali Demir
Bisiklet
Scott
peki türkiyede giant bayisi varmı bilginiz varmı ben internetten araştırıyorum ama bir türlü bulamıyorum =)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Size bir seçenek daha sunabilirim;dünya çapında kadrosu kanıtlanmış çok çok iyi bir bisiklet.ghost mesela bir düşünün derim.

Tepki
8
İsim
Mehmet Ali Demir
Bisiklet
Scott
peki tavsiye edeceginiz bir modeli varmı 2000 tl ye kadar ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu hidrolik discli mesela eğer düşünürseniz ama bu modellerin v-fren yada mekanik frenli modelleride var.

ali tekintüre

Daimi Üye
Tepki
137
Tuhaf bir sınıflandırma yapmışşsın,bence 2000 sınırını şimdilik iptal et ve daha düşükten başla.Seçtiklerin arasında Giant olduktan sonra hepsini es geç.Fakat dedim ya tuhaf...26 ve 29'u aynı anda düşünmek?...Yeni başlayan biri olarak farkı anlaman ve gönlünce kullanabilmen için daha düşük bir model tavsiye ederim.Sorun yok masrafını karşılarım diyorsan, ki ben her zaman Mtb kullananları agresif ve yarış modunda değerlendiririm,çünkü adı üstünde.Mtb ile dağa taşa vurmadıktan sonra ne anlamı kalır?Ki, Giant ve XTC bu konuda kendini ispatlamış isimler.Eğer düşükten başlamak istersen nerelerde nasıl... kullanacağını söyle model istersen bildiririm.Aybars'da Giant'ı bilir...

Tepki
8
İsim
Mehmet Ali Demir
Bisiklet
Scott
Açıkçası yarı zamanlı off road kullanacagım onun için mtb istiyorum şehir içindede kullanacagım uygun tekerlekleri alarak ama arada kacamak yaparak off road tarzı kullanmak istiyorum. ayrıca bisiklet için sürekli para ayarlayabilen biri değilim onun için almışken biraz iyisi olsun diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: ali tekintüre

ali tekintüre

Daimi Üye
Tepki
137
Tamam o zaman direk XTC'yi alıyosun,bisikletin zirvesinde başlıyosun ve hakkını veriyosun.Hatta Yıldız korusunda bana katılıyosun.Stop.Sözün bittiği yer.Have a nice day.

ali tekintüre

Daimi Üye
Tepki
137
Hayır canım ne münasebet kötü yönde.Bisikleti ve herşeyini benim kadar ciddiye alan biriyle şimdiye kadar tanışmadım.Gayet basit, tanışırsak beni ancak o zaman daha iyi anlarsın.Yıldız korusuna davet yazılarımdan,diğer mesajlarımdan... ne demek,ne yapmak istediğim belli...Özel mesaj ve duvardanda konuşabiliriz..

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
xtc 29 takılsan ??
bencede talon 29 diyorum.bu arada nereden alıcaksın bu modelleri onu merak ettim.

ali tekintüre

Daimi Üye
Tepki
137
Şimdi farkettim düzelteyim.Ben 26 XTC 2''yi tavsiye ediyorum.Sen XCT yazmışsın.29'ları şimdilik tavsiye etmiyorum,ilerde ?

Tepki
8
Bisiklet
Carraro
Oğuzhan beyin linkini attığın Ghost SE3000 çok iyi bir bisiklet. Ara ara kullanıyorum harika gerçekten.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmet.demir

mehmet bey bisiklet markalarından önce hangi bisikleti alacaksanız önce ilk iş seleye oturmadan iki bacağınız arasına kadroyu alın ve apış arasına mesafe 3-4 parmak boyu olsun ikinci iş sele ayarıdır bu sefer seleye oturun sonra pedallardan biri aşağıda olsun ayağınızı pedala koyun ve diziniz asla kırık olmasın ..,,

Tepki
8
İsim
Mehmet Ali Demir
Bisiklet
Scott
Xct 2 26 nin fİyati benİ bİraz aŞar =) ama ghost se 3000 de karar vermek Üzereyİm =)