Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merhaba. Aranıza Yeni Katıldım

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında Armağan Pekatik tarafından paylaşıldı.

1. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Kron XC 500 alarak aranıza yeni katıldım.Küçükken çok bisiklet kullanmışlığım vardı ama tabi ki amatörce. Şimdi göbeği eritme amaçlı yapmak istiyorum :). Evden işe 10 km kadar yolu bisikletle gidip geleceğim.

Sirkecideki Kron Mağazasına gitti. Sahibi ağabeyimiz sağ olsun çok ilgilendi teşekkürler. Özel üretim diye bana bir bisiklet tavsiye etti. Sanırım jant göbekleri falan da Shimanoymuş. Onu aldım. Arka değiştirici acera, ön tourney. Frenler V shimano, koları da Shimano.

Dün Haydarpaşa'dan Kartal'a 26 km kadar sürdüm. Bir saat on dakika sürdü. Bu sabah selenin üstüne oturamadım. Dün hissetmedim ama acıtmış dün akşam demek ki. Sorun acaba selede midir? Yoksa bende midir?

Kronun seleleri çok rahat değil diye okumuştum ama ham olduğum için de olabilir. Sizce ne yapmalıyım? :) (Bu acıyı dindirmek için yardım edin :D )
    Teşekkürler. İyi pedallar

2. ersin balkaner

ersin balkaner Aktif Üye

Seviye:
    selam aramıza hoş geldin hayırlı olsun bisikletin güle güle kullan xc500 güzel bir kadroya ve ekipmana sahip seleye gelincede bence sorun yok alışırsın merak etme

Armağan Pekatik bunu beğendi.
  3. Mustafa Mus

Mustafa Mus Kıdemli Üye

Seviye:
    en az birer saatlik günaşırı veya 3günde bir olmak üzere toplam 3 4 tura daha çıkın. Ağrı azalmıyorsa seleyi değiştirmeniz yada pozisyonunu iyi ayarlamanız gerekebilir. Şuan ağrınız var mutlaka ve tekrar oturunca çok ağrı duyacaksınız ama 5-10dk içerisinde büyük ölçüde alışmanız gerekir.

4. Kadir Yılmaz

Kadir Yılmaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    güle güle kullan..

5. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Güzel bir bisiklet seçmişsiniz. Kadrosu ve bileşenleri de güzel. Zamanla bileşenleri değiştirme ihtiyacı duyacaksınız ( zamanla derken 1.5 - 2 yıl ) Hayırlı olsun. güle güle kullanın.

6. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Yeni Üye

Seviye:
    Çok teşekkürler.
    Bilmiyorum ki? 1,5 - 2 yıl bisiklet kullanır mıyım acaba?

7. Gokhan Arikan

Gokhan Arikan Aktif Üye

Seviye:
    Kullanabilirsin o kadar süre.Yeter ki bakımlarını düzgün bir yere yaptır ,sorunluysa zorlama bisikleti.Uzun süre dayanır.Belki maşa sorun çıkartır çıkartırsa.

Ben de aranıza yeni katıldım. Herkese selamlar...

8. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Yeni Üye

Seviye:
    Bisiklet değil de sanki ben sorun çıkartabilirim gibi geldi daha çok.

9. cihan celik

cihan celik Aktif Üye

Seviye:
    Gobegin oldugunu dusununce uzun zamandir spor yapmadigin anlasiliyor. o 10 km senin icin bir nimet bence. birak arabayi minibusu. bisiklet candir. 1 hafta gectikten sonra duzelir sele agrisi. duzelmezse o zaman farkli sele bakarsin. yada sele ustu jel dolgulu kilif falan.

10. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Yeni Üye

Seviye:
    2011 Focus almıştım bakkala bile onla gidiyorum. Hani o kadar sportifim yani. Şimdi hem benzinden tassarruf yaparken hem de spor yapma gibi bir hevesim var. Kendimi çoook sağlıksız hissediyorum çünküboy 1,70 kilo 84

11. Mehmet Ergene

Mehmet Ergene Forum Demirbaşı

Seviye:
    seleye bi kaç tur daha yaptıktan sonra alışacaksınız. bende de aynısı oldu ilk gün otururken bile acı çekiyordum. şu ana kadar 150km kadar yaptım galiba bisikleti aldığımdan itibaren ve sele hiç sorun yaratmıyor artık. bisikletinizi güle güle kullanın..

12. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Yeni Üye

Seviye:
    Ben bu akşam iş dönüşü binebileceğimi hiç zannetmiyorum. Normal koltuğa bile oturamıyorum.

13. Mehmet Ergene

Mehmet Ergene Forum Demirbaşı

Seviye:
    dün bindiyseniz bugün binmeyin zaten. yarın ağrılar biraz azalır. o zaman binin. ilk oturduğunuzda acı hissedeceksiniz fakat 5-10dk sonra alışacaksınız.
    öyle öyle tamamen alışmış olacaksınız bi süre sonra.

14. emre gülaydın

emre gülaydın Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hayırlısı olsun. Kazasız belasız. Bende 20 gün oldu ayarlarla hiç oynamadım. Görüyorum ki sele benim aldığım gibi duruyor. Çok az aşağıya doğru eğim verdim çok daha rahat oldu benim için. Biraz sele ile biraz gidon yüksekliği ile oynayarak kendinize en uygun pozisyonu bulabilirsiniz.

15. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Yeni Üye

Seviye:
    Bu sabah işe geldim işte 10 km. Dün biraz abarttım galiba 26km gittim. Ondan sonra bu sabah 10km hiç oturamadım seleye. Akşama binmeyeyim diyorsunuz yani

16. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Yeni Üye

Seviye:
    Ben bi rahatsızlık hissetmedim dün akşam hiç. Gayet rahat oturuşu ve sürüşü vardı.

17. Cyclist999

Cyclist999 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanman dileğiyle. Merak etme o acı hepimizde vardı ve orası nasırlaştığında :p acıyı dymuyon artık. :)

18. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Aynı bisiklet bende de var, ilk zamanlar aynı sorunları ben de yaşadım o seleden dolayı, şimdi 70-80 km ye kadar hiç sorun yaşamıyorum seleden dolayı, 80 den sonra biraz acı veriyor ama ertesi güne bir sorun kalmıyor. Sizin de alışacaktır. İlk zamanlar gün aşırı ve fazla km yapmadan binerseniz daha az acıyla atlatırsınız :)

19. Mustafa Mus

Mustafa Mus Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşım bende ekimde megane 2 alıp tüp taktırdım. Park sorunu nedeniyle hafta içi arabaya binemiyordum. LPG var ve yakıt pek sorun olmuyor. Az çok geziyordum. Ama nisanda bisikletimi alınca araba zorunluluk dışında hafta içi çıkmıyor yerinden. Haftasonu da sadece bir gün kullanıyorum. Az önce sahil turundan geldim. 2 saat 40km bindim. Bindikçe açılıyorum. Resmen güçlendiğimi (kaslandığımı değil) hissediyorum. Aynı zamanda psikolojik olarak ta rahatlatıyor. Spor salonuymuş vs hikaye(bana göre tabi :) ),bu şekilde zevk alarak yapabileceğin spor yok. Ama düzenli binmek gerek. Ben düzene oturtmaya çalışıyorum. Yani en az haftada 3 gün 2şer saat. Boyum 175 ve kilom 78. Selemi de değiştirdim artık ağrı yüzünden turdan erken dönmem gerekmiyor:rolleyes:

20. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Yeni Üye

Seviye:
    Bugün sele ağrısından dolayı işe bisikletle gelemedim. Bugün ara vereceğim. Bakalım yarıına geçerse artık atlatmış olacağız.