Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

merhaba Ankara'dan herkese selam

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında murti06 tarafından paylaşıldı.

1. murti06

murti06 Yeni Üye

Seviye:
    35 yaşındayım ve 21 sene sonra yeniden pedal basmaya başlıyorum. Anlaşabilirsem bugün bir bir dağ bisikletim olacak. Gezilerde ayak uydurabilmek umuduyla. Yardımlarınızıda bekliyorum. Bu sayade sigarayıda bırakmak amacım. Doğaya yeşile yapacağınız tüm gezilere katılmak isterim.

xcangel bunu beğendi.
  2. korayyetgin

korayyetgin Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,foruma hoşgeldiniz.Yazdığınız zaman aralıkları benimkilerle hemen hemen aynı,ama bende fazladan 23 sene daha var.:) Ben bisiklete yeniden başlamadan hemen önce sigarayı bırakmıştım. İyi günler.

3. murti06

murti06 Yeni Üye

Seviye:
    Hoş buldum bende bırakmıştım 14 ay ağzıma sürmedim 8 ay önce yeniden başladım. Bisikletle birlikte inşallah yeniden bırakacağım

4. hektor

hektor Yeni Üye

Seviye:
    Koray abi, nerelerde biniyorsunuz? hiç karşılaşmadık şimdiye kadar.

5. korayyetgin

korayyetgin Yeni Üye

Seviye:
    Pazar günleri,genellikle Eymir,Mogan ve İncek taraflarında.İyi günler.

6. kory

kory Kıdemli Üye

Seviye:
    Selam arkadaşlar. ne yaptınız bisiklet aldınız mı ne aldınız?
    Gezilere çıkmadan önce bisikleti ve kendinizi iyice tanımanız gerekiyor. (bu kelime biraz komik oldu:D ) yani en az 3 saat bisiklet üstünde kalmalı 50-60 km yol yapmalı 1 kez de olsa (arka teker) patlak yamalı iç lastik değiştirmelisiniz.
    mesela 6-7 saatlik bir binişten sonra bilek ağrısı, boyun ağrısı ve selenin verdiği rahatsızlık gücünüzün yorgunluğunuzun önüne geçebiliyor. ancak tabiki 6-7 saat de bisiklete binecek efora sahip olmak gerekiyor. bol pedallı günler dilerim

7. murti06

murti06 Yeni Üye

Seviye:
    evet lastik çok değiştirdim ve 7 saatin üzerinde de çok fazla bindim bisiklete. Her bir aksamınıda kolaylıkla söküp takabilirim. 14 yaşıma kadar pisikletin üzerinden hiç inmedim. Tabi şimdi aynı enerjiyi yakalamam imkansız. Dün bisikletimide aldım bianchi marka ikinci el bir bisiklet. yeterince hafif. Daha doğrusu benim eskiden kullandıklarıma oranla. Bisikleti alır almaz vites kolunu değiştirdim çünki bozuktu hazır ddeğiştirmişken arka çarkı 7'li ile değiştirdim ve tırmanışlar için büyük dişli taktırdım. Biraz eksersiz yaptım zorlayacak ama baldırlarımdaki o yanmayı çok özlemişim doğrusu. Sizlerden öğreneceğim çok şey var çünki baya bir değişime uğramış bisikletler. Şimdi bisikletimi ve kendimi sizlerinde yardımıyla geliştirmek istiyorum. Hepinize teşekkür ederim şimdiden. Herkese bol pedallı günler

8. hulyaars

hulyaars Forum Demirbaşı

Seviye:
    Hoşgeldiniz aramıza,
    bisiklet forumda çok ii zaman geçireceğinize eminim.
    bol pedallı günler..

9. murti06

murti06 Yeni Üye

Seviye:
    hoşbuldum bende öyle tahmin ediyorum

ahmet ozgen bunu beğendi.
  10. kory

kory Kıdemli Üye

Seviye:
    bisikletiniz hayırlı olsun. ben de işten fırsat buldukca Eymir,Mogan, Elmadağ da biniyorum.
    bisikletlerin ve component lerin değişimi konusuında daha ne kadar hafif daha da hafif yapacaklar bilmiyorum ama yakında bisikletler uçmasın diye ağırlık la bağlıycaz:)
    bisikletli mutlu günler

11. goxelkurt

goxelkurt Forum Demirbaşı

Seviye:
    hoşgeldiniz.......

12. murti06

murti06 Yeni Üye

Seviye:
    hoş buldum arkadaşım
    bugün işim çok erken bitti ve eve geldim. Aslında biraz uyuyup biraz antreman yapmaktı amacım ama duramadım gelir gelmez biraz turlamak için aşağıdan bisikletimi almaya inerken ayağımı burktum. Önce pek bir şey yoktu. Çok az dolaştım sonra eve geri dönüp 2-3 saat uyudum. Saat 16:00 gibi uyandım ayağım şişmiş ve ağrıyordu. Kas gevşetici sürdüm bekledim buz felan yok olacak gibi değil soğuk suyla pansuman biraz iyi geldi sanki bende hemen dışarı fırladım canım yanıyordu ama bisiklette kullanmak istiyordum. 19:00 bastım pedallaraayağımında sancısı geçmişti sanki. Gözüme kestirdiğim bazı rampalarada vurdum o kadarka hamlamış sayılmazmışım doğrusu. Sonra biraz asfalt dışına cıktım. Stabilize yolun kenarında ağaçlar vardı orda artık biraz dinlenme ihtiyacı duydum ve sizlere bisikletimin resmini çektim
    onun adı SİLAS
    hava karardı epy zaten kıyafet yönünden de eksik olduğum için geri dönüş kararı aldım. Görünmüyordum çünki yolda bundan emindim. En kısa zamanda gerekli kıyafet ve bisikletimin gerekli ışıklandırmasınıda yapacağım. Sanırım 15 km lik bir antereman yaptım bugün. Çok keyif aldım. daha çok zorlanacağımı sanıyordum uzun aradan sonra ama çabuk ısınmaya başladım sanırım. Tlihsiz burkulma olmasaydı bugünki hedefim 30 km civarında bir sürüştü

13. iron_cobra

iron_cobra Üye

Seviye:
    arkadaşlar herkese merhaba
    inşallah yakın zamanda turlarda görüşürüz . .

14. papilloniac

papilloniac Kıdemli Üye

Seviye:
    selam, görüşmek üzere....ve geçmiş olsun....

15. murti06

murti06 Yeni Üye

Seviye:
    teşekkür ederim görüşmek üzere

16. kory

kory Kıdemli Üye

Seviye:
    geçmiş olsun hocam ya. ama bisikletin çok sağlam birşeye benziyor. eski tur yol bisikletlerinde sanırım.

17. murti06

murti06 Yeni Üye

Seviye:
    teşekkür ederim arkadaşım. Bisiklet ne kadar eski bilmiyorum. Pek araştırmadan görüntüsü hoşuma gitti ve aldım. Sürüşüde keyifli. Üzerinde yapabileceğim değişiklikler konusunda araştırma yapıyorum şimdi. Ön amortisör düşünüyorum mesela. Bilgilerinizi yazarsanız sevirim

18. murti06

murti06 Yeni Üye

Seviye:
    teşekkür ederim temennileriniz için. Bugünde burdaki arkadaşların tavsiyesi üzerine sele kılıfı aldım içi slikon dolu sanırım popo ağrısıda böylelikle sona ereceğe benziyor artık daha fazla bedallayabilirim sanırım. Hava biraz daha serinlesin hemen teste çıkacağım

19. xcangel

xcangel Forum Demirbaşı

Seviye:
    Hosgeldiniz...

20. murti06

murti06 Yeni Üye

Seviye:
    hoş buldummmmm. Herkese keyifli sürüşler