Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merdiven Nasıl Çıkılır?

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında toprakec tarafından paylaşıldı.

1. toprakec

toprakec Kıdemli Üye

Seviye:
    Herkese selamlar;
    Aklıma bir soru takıldı, ön amartisötlü bir bisiklet ile 5,6 basamaklı merdiven nasıl çıkılır? Teknik nedir?
    saygılar

2. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Merdivenin başına gelinir, bisikletten inilir. Bisikletin alt borusundan tutulup selenin altı omuza dayanır. Ya Allah deyip başlanır basamaklar çıkılmaya ;) :)

3. Dinamo

Dinamo Forum Demirbaşı

Seviye:
    Geçen Moda' ya gireceğiz baktım bizim haylaz Volkan na tel gelmiş adam ortada yok. Bilmiyorum tabii... Ben de kendisine güzel güzel akınıyorken bir yerden de az geride sahilden mi gidelim falan diye konuşma geçmişti bizim ki acaba oradan mı gitti diye yukardan sahil şeridine doğru bakınırken oradan sahil parkına inen merdivenlerin başındayken iki alkolik gördüm. Bunlardan bir tanesi abi sakın merdivenler inme, hee ineceksende istersen ambulansı hazır edelim dedi. :eek:
    Yok arkadaşa bakıyorum sahilden gitmiş olabilir falan dedim. Adam da haa öyleyse sorun değil ama geçen bu merdivenlerden inan bir bisikleti genç vardı burada ağız, burun, diş dağıyarak hastanelik oldu bak bisikleti bile aşağıda parçanlanmış duruyor dedi. :eek: Deme yaa buradan aşağıya inen çılgınlar var sahi dedim.
    Ailesine bile ulaşamamışlar o gencin! Kimbilir neler geldi başına...
    Kıssadan hisse

fatih_brs, bicylerace ve Ali AKTAŞ bunu beğendi.
  4. toprakec

toprakec Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben tekniği öğrenmek istiyorum:Dtımrnanmam heralde bileğim kırılmasından sonraki ağrılar yeni geçti:D

5. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    dostum teknik şudur:8 merdiven var sayalım,ilk başta 2 pedal atarsınız 3. merdivendesiniz,arka freni sıkarak inersiniz 5. merdiven, son üç merdivende gidonu kendine doğru çekerek ön-arka fren nazikçe çok yavaş sıkarak inersiniz.

6. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Ama arkadaş çıkmanın tekniklerini soruyor ;)

Bileğini 5-6 basamaklı merdivenden inerken mi yoksa çıkarken mi kırdın? Demek ki benim söylediğim tekniği hem inerken hem de çıkarken kullanacakmışız. ;)

Kimseye bir şey ispatlamak zorunda değiliz demi?

7. toprakec

toprakec Kıdemli Üye

Seviye:
    Düz yolda kırdım:D ormanda viaj uçup yuvarlarsam daha iyidi:D.Soranlara düz yolda düştüm demek komik oluyordu:D

8. I3ST

I3ST Yeni Üye

Seviye:
    aynen böyle

9. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Merdiven çıkmak için öncelikle merdivene çarpraz bir şekilde yaklaşılır ilk önce ön lastik birinci basamağa konur daha sonra küçük G-HOP larla merdivenler tek tek (çarpraz çarpraz) cıkılabilir... bir yoluda: eğer merdiven 5-6 basamaksa sıkı bir bunny hop la da cıkılabilir...

10. bicylerace

bicylerace Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben merdiven değil de inşaat kumu tepesini size hiç tavsiye etmem, Çıkış basit ama iniş sonrası kumun bittiği yer çok dikse, ön teker kilitlenir ve takla.Burun bir güzel soyuluyor.

11. Bulunmaz

Bulunmaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hızlıca merdivene yaklaşırız, önü çeker arka tekeri merdivenin ilk basamağına vurdurarak çıkarız..Arka teker ilk basamağa çarptığında ağırlığı biraz öne vererek bisikleti yukarı doğru itersek şahane olur..

Haa şunu da ekleyeyim tubles kullanmayanlarda bu çaba "yılan ısırığı" şeklinde lastiğinizi patlatabilir:)