Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

merdiven inişleri

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında gurkankas tarafından paylaşıldı.

1. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    arkadaşlar merdiven inerken nasıl bir teknik uygulamalıyız .ben genelde kendimi arkaya veriyorum ve fren kullanmıyorum çok eğlenceli oluyor fakat doğru bir teknik olduğundan emin değilim.yardım ederseniz sevinirim...

Hasan Çağri bunu beğendi.
  2. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Jantlar eğilip göbekler dağılıncada onu tamir ettirirken, göbekleri değiştirirken de çok eğlenceli olur :) Şaka yapıyorum yanlış anlama. ben çok mecbur kalmadıkça inmiyorum çünkü özel bir yöntemi var mı yok mu ? bende bilmiyorum ama sayende öğreneceğiz bence bu hareketi zevk için yapmaktan ziyade mecbur kalınca yapmalıyız diye düşünüyorum.

3. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:

Benimde bildiğim özel bir teknik yok arazide yokuş inmekle aynı teknik kulllanılıyor... Ama bende çok mecbur kalmadıkça merdivenden inmiyorum çünkü kadroyu ve teker setini arazi kullanımından daha çok yıpratan bir harekettir...

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Çağrı haklı... Ya fren kontrollü olarak ağır ağır inin ya da hiç inmeyin derim :). O ritmik vurma hareketi tüm aksamı normalde olduğundan çok daha fazla yıpratıyor.

5. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    peki 5-6 basamaktan atladıktan sonra tekerleklerin yere iniş konumu ne olmalıdır?aynı anda mı yoksa önce arka sonra önün mü inmesi gerekir?

6. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bisikletlerimiz bizim o kadar çok kahrımızı çekiyor, o kadar hamallığımızı yapıp bizi bir yerden bir yerlere taşıyor ki. 40 yılın başı önümüze çıkacak bir merdivende biz onu taşıyalım da gönlü olsun, bir yerine birşey olmasın. Ne olacak sanki. :) Elimize yapışmazya :D

ismailofli bunu beğendi.
  7. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sen zaten bu hususta numune oldun. Önce hangi tekerin indiğini öğrenip hemen yapacaksın değil mi :) 2 kere KRON XC2000 kırmış adamsın. Gerçi XC tarzı bir bisiklet olsun ama yinede kötü bir bisiklet değil. Yakında kadro nasıl kırılır konusunda bütün herkes seni numune gösterecek. :D Sen daha iyi bilirsin. Adamları yere serip üstünden atlayanlar sizsiniz. :D Artık size KRON bisiklet satmayacak kadroyu kırıyorsunuz adımız çıkıyor diyecek. :D Millet bizi dandik sandı diyecek.

8. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    abi ben önce arkayı sonra da önü indiriyorum zaten atlaya atlaya kırdım 2 kere kadromu yeni kadrom geliyor yakında onunla atlarım merdivenlerden :)

9. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Ben ilk önce arkayı kondurmayı sevenlerdenim :). Ama burada bacakların konumu çok önemli. Bacakların ile yükü azaltmalı, onları amortisör gibi kullanmalısın. Yoksa ne arka mil kalır, ne drop out (şuna da bir Türkçe karşlılık bulmalı :() ne de akord ayarı :)

10. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ne aldın connondale mi? Şimdiden hayırlı olsun. Sen onuda kırarsın. :)

11. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    2 yıldır merdivenlerden iniyorum hatta merdiven sonunda insan veya taşıt yoksa atlıyorum ama jantlarımdan sadece 1 tel kırıldı o kadar bence o dediklerini acemiler yapıyor.

12. gurdalcs

gurdalcs Misafir

-----ALINTIDIR-----
    Merdivenden aşağı sürüş:

* Başlangıçta birkaç alçak basamakla başlayın. İyi yapmaya başlayınca daha dik basamaklara geçin.

* Yokuş aşağı sürüş pozisyonu alın, ancak ancak seleden yukarda, ağırlık tamamıyla arkada, kollar ve bacaklar mümkün olduğunca gevşek olsun.

* Bisikletin yere tam dik olduğundan emin olun ve dümdüz bir çizgide sürün.

* Eğer gerekiyorsa biraz fren kullanın ama havadayken tekerlekleri kilitlemek istemezsiniz değil mi?

13. ogulcan22

ogulcan22 Aktif Üye

Seviye:
    Merdivenden İNİŞ

* Başlangıçta birkaç alçak basamakla başlayın. İyi yapmaya başlayınca daha dik basamaklara geçin.

* Yokuş aşağı sürüş pozisyonu alın, ancak ancak seleden yukarda, ağırlık tamamıyla arkada, kollar ve bacaklar mümkün olduğunca gevşek olsun.

* Bisikletin yere tam dik olduğundan emin olun ve dümdüz bir çizgide sürün.

* Eğer gerekiyorsa biraz fren kullanın ama havadayken tekerlekleri kilitlemek istemezsiniz değil mi?

14. ogulcan22

ogulcan22 Aktif Üye

Seviye:
    ArkadaŞlar Pardon DİĞer ArkadaŞimizin YolladiĞini GÖrmedİm