Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Meraklıyım tüketiyorum!

Konu, 'Tüketim Karşıtı Çevreciler' kısmında biker_boy tarafından paylaşıldı.

1. biker_boy

biker_boy Üye

Seviye:
    bugünler de 3g teknolojisidir gidiyor. herkeste bir merak bir heyecan, memlekette bayram havası var. sag olsun gelişmiş arvupa ülkeleri kullanmaktan sıkıldıkları ve artık ihraç fazlası olan teknolojilerini bizimle paylaşmaya başladılar. meraklı tüketici olarak bizde bu iyiligin altında kalamayız. hemen en yakın telefon satıcısına gidip en büyügünden en saglamından 3g telefon almalıyız. çünkü komşularımız çoktan kullanmaya başladı bu teknolojiyi. anlaşilan biz insanlara telefonla konuşmak, mesaj yazmak hatta fotograf çekmek
    yetmiyor. şimdi maruz kaldıgımızdan dokuz kat (evet dokuz!) daha fazla radyasyon ile komşuyla görüntülü konuşmak bizi tatmin edecektir umarım. neyseki altı parmaklı olarak dogan kardeşlerimizi tedavi edecek teknolojiyi de gelişmiş ülkelerden satın aldık. 3g teknolojisi ile birer tane kolumuz bacagımız çıksa da önemli degil artık !

saygılar...

Alper KOÇDEVİREN

2. kedito

kedito Aktif Üye

Seviye:
    sonuna kadar haklısınız !

biker_boy bunu beğendi.
  3. gokhan erdogan

gokhan erdogan Bisikletkolik

Seviye:
    cok sacma ama yapılacak pekte birşey yok asgari ücretle çalışan insanlar elindekini gidip o telefona veriyor hangi akla hizmet anlamış değilim ben daha 3310 lardayım : ) alacak param yokmu elbetteki var ama gerek duymuyorum 40 tl lik teller ıhtıyacımı görüyor alo mesajda atyrm yetıyor ama ınsanlarda ki tüketim çılgınlıgı nereye kadar gıdıcek cok merak edıyorum...

4. biker_boy

biker_boy Üye

Seviye:
    tüketim çılgınlıgı da yetmiyor artık bu durumu ifade etmeye. hepimiz tüketiciyiz ve teknolojiyi kullanıyoruz ama artık iş boyut degiştirdi gördügüm kadarıyla. insanlar artık kullan(a)madıkları teknolojiye "merak ne güzel şey" diyerek paralarını yatırıyolar. :/

gokhan erdogan bunu beğendi.
  5. Abdullah Hakkı

Abdullah Hakkı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    vallaa hocam haklısınız. sonuna kadar hemde. insanlarda çok büyük bi tüketim çılgınlığı var. 7. sınıfta bi 6230 almıştım bi zamanlar. lise 2 ye kadar onu kullandım. müzik kısmı yeterli gelmiyordu. mp3 almaya karar verdim ama bu sefer hem telefon hem mp3 abes kaçacaktı. o yüzden gittim başka bi tel aldım w810i şu an 3 senedir onu kullanıyorum. ve herkesde aynı tepki:la 3 senedir aynı telefonu kullanıyon değiştirsene. neden? yav eskidi artık, peki yeni alacağımda ne olacak ne kullanacam dedimmi kesiliyo cevap. anlamıyorum bende anlamıyorum.

6. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    3g uyumlu telefonun olmasına rağmen merak yazıp bilmem kaç bilmem kaça mesaj göndermedim, göndereceğimide sanmıyorum.

7. biker_boy

biker_boy Üye

Seviye:
    arkadaşlar bende 1100 kullanıyorum ve yetiyor. ilerde meslegim geregi belki bende kullanmak zorunda kalcam bu aletleri ama sadece işimi halletmek için olcaktır. çünkü o kadar da meraklı degilim :)

gokhan erdogan bunu beğendi.
  8. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben telefon hastasıydım n73 ü aldım sonra kendime bu neyine yetmiyecek dedim, bir daha pahalı telefon almam.

9. Berkan Çifçi

Berkan Çifçi Aktif Üye

Seviye:
    9 kat radyasyon saçması bence asıl sakıncalı kısmı. korktum valla

10. mziyaeddin

mziyaeddin Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet Ziyaeddin UYANIK
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Valla bi telefondan 4 tane özellik beklerim; arasın, aransın ,mesaj yollasın, mesaj alsın. Gerisi teferruattır.

cedrick41 ve biker_boy bunu beğendi.
  11. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Şuanda turkcell de çalışıyorum ve ister istemez bu tür şeylerin içindeyim. Size bir tüyo vermem gerekirse oda zaten bu çılgınlığın çokta fazla sürmeyeceğidir. Sebebine gelincede 3g teknolojisi gerçekten (sağlığa verdiği zararın dışında) aslında güzel ve kullanışlı bir sistemdir.
    Yurtdışında yaşayanlar, ailesinden uzakta öğrenim gören öğrenciler, denizciler gibi sadece ses duymanın insanı doyurmadığı bir açığı kapamak amacıyla kuruldu ve açıkçası işede yaradı.
    Ben turkcell in bayi kısmı değilde ofis kısmında çalıştığımdan bu tür duyumlar çabuk ulaşıyor bize; Yakın zamanda 3g teknolojisi (tıpkı kontör sisteminde olduğu gibi) bir anda fiyat artışına uğrayacak ve dolayısıylada mecbur kalmadıkça kimse kullanmayacak bile. Ondan içiniz, sağlığınız rahat olsun bu akım fazla sürmez.

mziyaeddin, çağda ş ve cedrick41 bunu beğendi.
  12. Kron user

Kron user Aktif Üye

Seviye:
    Adam 700 tl maaş alacağı iş görüşmesine geliyor.Telefonu çalıyor.O da ne ? Cebinden 1000 küsür tl lik bir cep telefonu çıkıyor.Aman Allahım nasıl bir tüketim çılgını bizim toplumumuz.

13. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    ayranı yok içmeye atla gidiyor ...ya hesabı bizimki. Adam internete girecek müzik dinleyip film izleyecek gidiyo 2bin tllik laptop alıyor.aynı işi 800 lüklerde görür rahatlıkla.teyzem hatıra amaçlı fotoğraf çekecektir 12mplik makine alır.hiçbir özelliğinide kullanmaz.5 6mplik fazlasıyla işini görür halbuki.sigarayıda malboro içerler, dandik sigara içipte ölsünler mi?

biker_boy bunu beğendi.
  14. nükleer kedi

nükleer kedi Forum Bağımlısı

Seviye:
    Radyasyondan bu kadar korkmayın. Radyasyon doğada da var. Yalnız cep telefonlarının radyoaktif etkisi hala saptanamadı. Cep telefonları zararsız olan radyo dalgaları ile çalışırlar. Ama bu ileride bir zararının bulunmayacağı anlamına da gelmez.

cedrick41 bunu beğendi.
  15. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    o yüzden sar değeri var dimi ,çin malı telefonlar sar değerinin üstünde diyerek sağlık bakanlığı yasaklıyor bazı modelleri. sar değeri 1.0 üstü zararlı altı değil diyorlar 4 telefonla mısır patlatıyorlar baz istasyon kuruyorlar 25 bin telefonun gücü oraya akıyor hey yavrum hey millet boşuna mahkemeye gidiyor kaldırsınlar diye özellikle birde okulların dibine kuruyorlar

mziyaeddin, biker_boy ve d.berkay bunu beğendi.
  16. biker_boy

biker_boy Üye

Seviye:
    nükleer kedi, basit bir soruyla cevap vereyim. NEDEN ÖRÜMCEKLER YA DA KUŞLAR BAZ İSTASYONUN ÇEVRESİNE YUVA YAPMAZLAR? radyasyon dogada da var ama bunu kat kat fazlasını getirip evimizin çatısına koyarlarsa o zaman bu kadar basit düşünemeyiz!

cedrick41 bunu beğendi.