Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Memleket zıvanadan çıkmışken forumda işlerin tıkırında gitmesi

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında mehmetsunu tarafından paylaşıldı.

1. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu başlık altında herhangi bir politik, siyasi, dini, iktisadi yorum yapmayacağımı hatta bunun imasında bile bulunmayacağımı öncelikle deklare edeyimki zaten yöneticilerle gizliden gizliye gıcıklaşan vede şekerrenk kıvamına gelen ilişkilerimiz hepten bozulup bize de(bu arada deyi de ayrık yazabiliyorum çok mutluyum bugün reşit olduğumu ispatladım çok şükür) yol verilmesin.
    Şimdi forumu okuyorum da bu rahatlık hali nereden geliyor bu durumu anlamaya çalışıyorum. Salt forumu takip eden ve diğer duyargalarını çalıştırmayan biri dünya olayları ve dünyanın gidişatıyla ilgili japon askeri durumuna düşer diye düşünmekteyim. İkinci dünya savaşında japon adalarını koruma ile görevli askerler savaşın bitişini çok sonraları öğrenmişler, öyleki savaştan yıllar sonra bile japonyanın hala savaşta olduğunu sanıyorlarmış. Forumu takip eden bir kişide sırf forumda yazılanlara bakarak kıyamet kopsa bunu öğrenecek en son kişi olur herhalde. ben ülke basınının da aynı anestezik efekte sahip olduğunu düşünenlerdenim. Yani bu ülkede bir gazete veya bir haber kanalını seyreden tüccar borsanın düştüğünden en son haberdar olur, bir asker ülkenin savaşa girdiğini sivillerle birlikte öğrenir, bir öğretmen ek ders ücretlerine zam geldiğini öğrencilerinden haber alır. Yok son durum hiçbir koşulda asla gerçekleşmez, öğretmenlerimizin kendi hakları konusundaki fbi hassasiyetindeki istihbari yeteneklerinin hakkını vermemiz gerek.
    Yani demem o ki forumu okudukça japon çiçek süsleme sanatı ikebana ve bonsai serasında boş ve kaygısız zamanların keyfini süren bir emekli ihtiyar gibi kendimi hoşnut ve kaygılardan uzak hissediyorum. Hatta forumu ilk kez okuyan biri şu intiba içerisine girecektir: Acaba buraya yazanlar norveçte oturan türk azınlığımı, bak ne kadar tasasız güzel güzel yazdıklarına göre. Yani şu forumda arka aktarıcının dişli sayısının bilmem bişey ile uyumsuzluğu tartışmaları içine dalmak, bizansta meleklerin cinsiyetini tartışan papazlar gibi bir sosyal olayın labaratuvar deneyini yüzyıllar sonra gerçekleştirmek gibi bana heyecan veriyor. Bilmem anlatabiliyormuyum.
    Bakın kaçıncı cümleye geldim herhangi bir politik, ekonomik imada bulunmadım.
    Not: yazdıklarıma ilk gerzek şaban muamelesi yapacak forum yazarına 200 gram kuşgömü antrikot halis gayseri bastırması benden hediye. Hadi bakalım kalemlere sarılın.

2. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bir olcude haklisiniz ama ayni zamanda haksizsiniz!
    Imada bulunmadan gayet guzel de anlatmissiniz anlayana :)
    Ama zaten kendi icinde vermissiniz olmasi gerekeni anlatirken:
    "Yani bu ülkede bir gazete veya bir haber kanalını seyreden..."
    Bu soylem yeterli!
    Ilgilendiginiz siyasi, ekonomik, politik, dini harseyi farkli ve bu konuya ozgu kaynaklardan, hatta birkac farkli kaynaktan izleyebilirsiniz ve izlemelisiniz zaten!
    Ama tum bunlardan kacip hobiniz, sporunuz, keyfiniz veya her ne ad verirseniz verin; tum sıkıntı ve etraftaki bulanıklıktan, can sıkıcı ogelerden kactiginiz ugras icin, nefes almak icin girdiginiz bir forumda da bunlari tekrar tekrar gormek cogu kisi icin nefes alacak, kendini bir parca toplayip tazeleyecek yer kalmamasi anlamina gelebiliyor!
    O yuzden birakin burada bisiklet ve ona dair hersey gulluk gulistanlik kalmaya, tikirinda gitmeye devam etsin ;)
    Zaten hayati sadece "bisiklet forum" olan biriyse karsinizdaki, bahsettiginiz sorunlari buradan okumasi onun icin ve bu sorunlara katacaklari icin cok farklilik getirmeyecektir...

3. Bahadır S.

Bahadır S. Kıdemli Üye

Adı:
    Bahadır S.
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Her alan amacına hizmet etmelidir diye düşünüyorum. Burada bisiklet ile ilgili bilgi paylaşımı yapanların iç dünyasını veya explorer'ın diğer sekmesinde haber sitelerinde neler okuduğunu bilemezsiniz.
    Her yerde savaşı, her yerde siyaseti, her yerde afeti konuşuyor ve tartışıyor olursak bizi motive edecek, hayata bağlayacak ve biraz olsun dünya gerçeklerinden uzaklaştıracak konuları nerede konuşacağız?

Türkiye gerçeklerini unutalım demiyorum ancak burasının da amacına hizmet etmesi gereken bir bilgi paylaşım platformu olduğunun bilinmesi gerektiğini düşünüyorum.
    Sevgiyle kalın,

4. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ben bu durumdan çok memnunum. Duyduğumuzda üzüldüğümüz veya sinirlendiğimiz meseleleri burada görmemek memnun edici. Buraya çok sevdiğimiz bisiklet hobimiz hakkında bir şeyler öğrenmek ve öğretmek adına geliyoruz.

Tüh, sanırım pastırmayu hak edecek kadar konu dışına çıkamadım. :(

5. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Yazdıklarınız, her ne kadar gizlemeye çalışsanız da baştan sona kadar siyasi ima içeriyor. Hemen her üyenin ülkenin durumu hakkında doğru da yanlış da olsa bir görüşü vardır emin olun. Yani bu toprakları düşünen tek birey siz değilsiniz öncelikle bu bakış açısını değiştirin. Bu platformu şahsen rahatlama, günlük streslerimden kurtulma adına takip ediyorum ve mutluyum. Birtakım kelime oyunları yaparak farkındalık yaratacağınız ortam burası değil. Pastırmayı bize göndermeden siz gömün özellikle de yumurtayla yiyin. Zira bu aralar ülke olarak proteine ihtiyacımız var.

6. fatih berber

fatih berber Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    ben kendi adıma konuşayım, bisiklete hobi amacıyla biniyorum ve stres atıyorum, keza bu forumda bisiklet ile ilgili bir forum olduğu için insanlar dert tasa konuşmak yerine, kendilerine zevk veren uğraşlardan konuşuyor. yani ben bu sayfaya girip doların ne kadar yükseldiğinden, terör olaylarının ne kadar arttığından ülkenin siyasi ve sosyal olarak gittikçe boka battığından konuşacaksam ne kendime nede bu forumu okuyan yazan insanlara zevk ve eğlence veririm. bu forumun amacı olan bisiklet ile ilgilenmek zaten başlı başına hayata dair en ufak bir realiteden kurtulmak değilmi?

yani bi siz değilsiniz ülkenin ve dünyanın çok berbat bir yer olduğunu bilen, herkes herşeyi biliyor ama bilmek birşeye çözüm değil, kimin ne yaptığını çok kafaya takarak kimse mutlu olmaz. ülke norveç değil derdimiz çok ama bu platformda dertten tasadan bahsedip ağlaklık yapmayın artık, kafa dağıtmaya giriyoruz şuraya, memleket kurtaracakları engellemeyelim buyrun kurtarın ama forumlarda değil.

7. Zekeriya Çab

Zekeriya Çab Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ciddiye alınır hiç bir makam, konum, yorum, durum,ekonomi, politika,siyaset kalmamıştır. Ortada memleket de yoktur zaten olan harala gürele sadece.
    Lastiğin nasıl yamanacağı, zincir temizliği, ön ışıklandırma, SPD pedal memleketten daha ciddi ve gerçektir. Yani doktor gibi yaşatmak için varsınız düşman askeri yada kendi olduğunuz taraftaki asker hiç önemli değil. Doktor değilseniz göreviniz yaşatmak değil ama yaşamak hayatta kalmak herkesin görevi, yaşıyor millet. Zaten hiç kaybetmediyse 30 sene kaybetti.

8. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    @mehmetsunu beğenmiyorsan başka kanalı aç , arkadaşım

Anders brevik'in bir günde 77 kişiyi katlettiği ülke neresi , bildin

NORVEÇ

sungurtekin, M.A.Y., berkex ve 12 kişi daha bunu beğendi.
  9. Fırat Y.

Fırat Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    yöneticilerin hoşuna gitmeyen bir mesaj yazıldığında hemen silinmesi ve de üstüne haddinizi bilin diye uyarı yapılması olabilir mi bunun sebebi

taner07 bunu beğendi.
  10. Baki KAYAN

Baki KAYAN Moderatör Moderatör

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Herkese merhaba

Siyasi konuların konuşulduğu bir forumda bisiklet vites ayarı sorunu ile ilgili bir konu açıldığında nasıl cevaplar alacağımız ve kaç üyenin döneceğini düşünün :)

Arkadaşlar her bireyin her konuda belli bir fikri var. Önemli olan bunları doğru platformda, karşımızdakine saygı duyarak belirtmemiz. Doğru platformda belirtilmeyen görüşler doğru bile olsa ne yazık ki yanlış anlaşılıyor veya hiç dikkate alınmıyor.

Burada güzel bir platform oluşturuldu. Bu hobiye yeni başlayanlardan tutun da pro seviyelerdeki üyelerimize kadar herkes birşeyler öğrenebiliyor ve bunları uygulayabiliyor. Bunun tadını çıkarmamız gerektiği görüşündeyim. İnsanlara bilmediği bir konuda yardımcı olmak veya yanlış bildiği bir konuda doğruya yönlendirmek oldukça keyif veren bir aksiyon.

Birbirimizi kırmadan, olumsuz imalarda bulunmadan, öğrenme ve öğretme olgusuyla hoş vakit geçirmek dileğiyle...

11. herdagli

herdagli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bence;
    Terör, eylemlerini, propaganda için yapıyor.
    Ceza vermek veye intikam için değil.
    Bu pencereden bakınca; her terör haberi, aynen terör propagandasına devam etmekte, malesef fark etmeden, teröre hizmet etmektedir.
    BİSİKLETforum'da her gün terör eylemleri paylaşmaya başlarsak; bilin ki terör kazanıyordur.

12. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ben yazınızın, insanların duyarlılığını ölçmekten, serzenişte bulunmaktan çok herşeye rağmen hassas çizginin korunmasının nasıl başarıldığına dair hislerle kaleme alındığını düşündüm. Hayret verici buluyorsunuz muhtemelen, ben şahsen bu duygular içerisindeyim.
    Yazılarınızın bazılarını okuyorum, üyelerin konu hakkında zaaflarını ön plana çıkarıcı bir tarzınız olmayacağı kanaatindeyim.Tanımadan, buradaki yorumlarına bakarak önyargı sahibi olamayacak kadar haddini bilen biri olma olasılığınız üzerinde duruyorum.

13. uncass

uncass Üye

Adı:
    Mustafa
    Seviye:
    Ülkemizde çok can sıkıcı olayların yaşandığı bir gerçektir ve bu olayları bu forumdaki bir çok üye endişeyle diğer haber kaynaklarından takip ediyor diye düşünüyorum. Burası özel bir konu için düzenlenmiş bir site. Üyeler bisiklet dışındaki görüşlerini "Serbest Kürsü'de" (sizin ve benim şu anda yaptıkları gibi) rahatça ifade ediyorlar. Dolayısıyla:
    1- İnsanların ülkedeki gelişmelere kayıtsız kaldıkları,
    2- Bu forumda görüşlerini dile getiremedikleri sonuçlarına ulaşılamaz.

Mesajınızdaki (benim görüşüme göre) hata ülkedeki olaylara bakış açınızı ve kaygılarınızı açıkça paylaşmak yerine diğer forum üyelerinin bisikletle ilgili paylaşım yapmaları nedeniyle eleştirir bir üslup kullanmanız. Varoluş nedeni bisiklet olan bir forumda elbette öncelikle bisiklet konuşulacaktır.

"Beğenmiyorsan git" şeklinde algıladım mesajınızı. Arkadaşımız her ne kadar eleştirilebilir bir tarz ile yazmış olsa da hoşgörü içinde birbirimizi anlayabilmemiz ve sert ifadelerden olabildiğince kaçınmamız gerekir diye düşünüyorum.

14. baykuş97

baykuş97 "fekku ragabe"

Adı:
    ilhan beyoğlu
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    valla ben akşam barda eğlenmeye gittiğimde nasıl siyaset konuşmuyorsam, burda da konuşmuyorum... ama bu benim türkiyede olup bitenlere ilgisiz kaldığım anlamına gelmez.. ha etrafında yaşananlardan bi haber olanlar yok mudur vardır??? ama onlarıda değiştirmek için başlayacağın son yerlerden birisi burası.. varsa onlardan çevrende ilk önce onlardan başlamalısın.. elle tuttuğun, gözle gördüğün, konuşabildiğin insanlardan... neyse daha çok şey söylenebilir bu konuda ama....

dip not: beğenmiyorsan çek git mantığını da hiç hoş bulmuyorum... o da size beğenmiyorsan sen çek git, bu konuyu ben açtım diyebilir ki hiç hoş bir tartışma olmaz... öncelikle karşılıklı konuşabilmeyi, fikirlerimizi beğenmesek de tartışabilmeyi becerebilmeliyiz... arkadaş fikrini beyan etmiş, isteyenler bu başlığa girip yorym yapabilirler.. zaten forumu kullananlar bu konuda konuşmak istemiyorsa birşey yazmaz olur biter.. bu başlıkta kendi kendine sitenin arka sıralarına itilir gider...

15. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    açıkçası 6 yıldır forumdayım,valla ne yalan söyleyeyim virüsü yedim,burada huzur buldum burada bir sürü organizasyonlar yaptım ve huzur buldum,belkide kendimi avuttum ama gerçek olan bi şey var, uzun km 'lere gidince korkunç bir terapi rahatlama hissettim,insanların hayretler içersinde istanbuldan nasıl geliyorsunuz sorularına cevap verirken mutluluk hissettim,tv seyretmiyorum gazetede okumuyorum,ama internetten haberlere bakıyorum ,ülkenin durumu hakkında çok konuştum ve de artık yoruldum,huzur kalmıyor konuştukça,burada türkiye gerçeklerinden farklı bi gerçek var o da insanlar burada sele üstüne geçince huzur buluyorlar,istanbul halkı mutlu değil dolar uçtu,geçim sıkıntısı arttı,sele üstünden bakıyorum bankta iki elini başına almış öylece aşağıya bakan insanlar,boş boş bakanlar,benim elimden ne gelirki,

nonsteril, AliÇimen, erdsde ve 19 kişi daha bunu beğendi.
  16. efeyuceer

efeyuceer Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Yöneticilerin bu konuda ki davranışları gayet tutarlı fikrimce yani siyasi konusu olan bir mesaj yazarsanız uyarı alırsınız gerekirse üyeliğiniz iptal edilir edilmeli de.Kaldı ki yöneticiler kimseye ayrıcalık tanımıyor bu da önemlidir bence.bazı forumlarda "admin"ler üyeye göre davranır yeniyseniz farklı tepki demirbaş iseniz farklı tepki alırsınız.bu açıdan bisikletforum yöneticileri gayet başarılı.ayrıca burda bin çeşit insan var tek ortak noktamız bisiklet sporuyla bir şekilde ilgilenmek ben burda benim siyasi görüşüm bu gerisi yalan dersem benimle aynı düşünmeyen insanla aramda bi sorun olabilir.Buraya stres atmak ilgilendiğimiz sporla ilgili bilgilenmek bu konuda bir sorunu halletmek için giriyoruz. @Cem Unden gerçekten haklı bu konuların rahatça konuşulabildiği hatta sadece bu konuların konuşulduğu birçok forum var.Bu arkadaşlarımız o forumlara yönlenirlerse belki de burdan daha mutlu olurlar.Buraya sadece bisiklet amacıyla giren üyeler de bisikletle ilgili olmayan mesajlar okumak zorunda kalmazlar.

berkex, burakoz91, suat akman ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  17. ozgur908

ozgur908 Forum Bağımlısı

Seviye:
    bu konular konuşuldu ben de bol miktarda yorum yazdım. sonra eleştirinin kendi savunduğu kesime yöneltilmesinden rahatsız olanlar başlıkların altında hakarete varan laflar ettiler. tartışılan şeyi başka noktaya çekmeye çalışıp sonra da konu amacından saptı diye konuları terörize ettiler. konular kapanmış oldu. ha bu arada forumda siyasi gündem istemediklerini söyleyen aynı kişiler istemedikleri tartışmaları bu yoldan bastırırken bu sefer kendileri propaganda (tartışma değil) başlıkları açıp orada birbirlerini alkışlamaya başladılar. konuları kapatılanlardan bu konuda pek ses çıkmadı (sanırım rahatsız oldukları başlıkları okumama hakkına sahip olduklarından). bu her şeyden nem kapan ve başlık kapattıran muzafferler alakasız başlıkların altında da kendi görüşlerini, yasaklarını, kaidelerini empoze etmek ve insanların da bu kuralları gözeterek hareket etmelerini
    (adına saygı diyorlar) sağlamak için konuyla çok da ilgili olmayan mesajlar yağdırmaya başladılar. yani senin kayığını sahil güvenliğe ihbar eden insanlar kendi gemilerinden dev bir filo yapma derdinde ( :tskler: derin siyasi gönderme yaptım).

18. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Şu batı hayranlığından vazgeçsin bazıları. Orada da herşey güllük gülistanlık değil . Her fırsatta bu ülkeye bok atmak , insanını hor görmek , kültürünü adetini eğitimini aşağılamak bu memlekette moda oldu. Tabii bunları millete aşılayan dış destekli medya kartelleri.

Kardeşim konuşuyorsun da sen bu ülke için ne yaptın söyle bakalım. Ne yaptın bugüne kadar.

"Ülkem benim için ne yaptı diye sorma ben ülkem için ne yaptım diye sor"

Kennedy

Avrupanın kafatasçılığı

19. taner07

taner07 Onursal Üye

Adı:
    Taner Yılmaz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Kendisiyle şuana kadar hiçbir muhabbete girmedim ama şu forumda belki de en sivri kişi olan @mehmetsunu dan yine sivri, kendini bilmiş ve saygısız bir başlık. Bir siz biliyorsunuz ülkenin durumunu ve bunun hakkında kafa yoruyorsunuz... Madem böyle sizin gibi gençleri birşeyler yaparken görmek isteriz, buraya yazınca birşey değişmiyor, madem bu kadar kafa yoruyorsunuz bir çözüm üretin de uygulamaya koyun...

20. erendiz çetiner

erendiz çetiner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Onur YCL den alıntıdır.

Yazdıklarınız, her ne kadar gizlemeye çalışsanız da baştan sona kadar siyasi ima içeriyor. Hemen her üyenin ülkenin durumu hakkında doğru da yanlış da olsa bir görüşü vardır emin olun. Yani bu toprakları düşünen tek birey siz değilsiniz öncelikle bu bakış açısını değiştirin. Bu platformu şahsen rahatlama, günlük streslerimden kurtulma adına takip ediyorum ve mutluyum. Birtakım kelime oyunları yaparak farkındalık yaratacağınız ortam burası değil. Pastırmayı bize göndermeden siz gömün özellikle de yumurtayla yiyin. Zira bu aralar ülke olarak proteine ihtiyacımız var.

Ağzınıza sağlık hislerime tercüman olduğunuz için.Zira ben yazmak hiç istemiyorum,hoş şeyler yazmayacağım çünki.Burada mutlu ve huzurluyum.Bisiklet Forum ailesine selamlar olsun ;)