memleket"e yolculuk

Bixekolik

Daimi Üye
Tepki
193
slm arkadaslar bir yolculaga cıkıcam fakat güzegah konusunda bir problemim var+ konaklamada yasıyacagım soumlarım
bisikletim modeli kron 4000 xc
sorunlarım
1 arka bagajı yok. +takılacak koltuk tarafı olan bölümde cıvata (alyan) yerı konulmamıs trek ve sedonalarda ve salkano modellerde var dikkatinizi cektımı.
niye böyle model aldın diye soran olursa alırken bisikletle memlekete gidecegim aklıma gelmezdi.yapmıs oldugum pilan cercevesinde güzegehım 1012 km istanbul kocaelı sakarya bolu kursunlu ank.cankırı corum amasya tokat veya giresun
2.bagaj takıl olsa nizami kac kulo yük tasıyabilirim?
kondro kaynak alısımlarında zarar gelebilrmi.kopma catlak kırılma gibi
3.yol lastigiylemi yola cıksam+1.90 lık ag lastıklerylemi?
+yoldakı dişli asfaltları bozuk yoları hesabakoyarsak ne dersiniz
4.herhangi bir sponsorum yok sponsor olsada fena olmazdı:D
5.maddi acıdan biraz sıkıntım var
:bisiklet askına egzoz"a hayır pedala evet:
6. teknik yol yardım alabilrim tecrübeyi yasayanların dikkatine tşk...
bu konuda yardımcı olurmusunuz

Scudo

Admin

Yönetim Kurulu
Tepki
2.903
güzergah konusunda yardımcı olalım.
fakat önce Tokat amı yoksa Giresun a mı gideceğine karar vermelisin.Hevesini kırmak gibi olmasın fakat Memleket yolculuğuna sponsor bulabileceğini hiç sanmıyorum.Güzergahın kurşunlu bölümüne kadar yol lastiği ile gelebilirsin.fakat sonrasına karar verirseniz lastik seçiminde de yardımımız olacaktır.

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
bende bir memlekette bisikletimle gitmistim tekirdag-bursa arası gercekten cok keyifliydi hava sıcaklıgı dısında sizin daha keyifli olacagına inanıyorum ...

İYİ YOLCULUKLAR

Bixekolik

Daimi Üye
Tepki
193
iyi aksamlar arkadaşlar aslında önce tokat sonrasında 3 hafta sonrasında giresun yaylaya cıkmayı hedefliyorum bir aksılık olmasa

Bixekolik

Daimi Üye
Tepki
193
bagaj olayına nediyosunuz kac kilo tasıyabilirim.
sorunlardan birisi _
1. bagaj
2. lastıkler
3.maddi ve manevi destek biraz:( sıkntım var olsun ama bisiklet askına bunu basarıcam allahın izniyle ayak bileklerime kuvvet..
tesekur ediyorum murat kılınc ve darkhan kcuk_ arkadaslar kendinize iyi bakın bisikletsiz gün gecirmeyin...

Admin

Yönetim Kurulu
Tepki
2.903
Güzergahınız İstanbul-Tokat ise ve siz İzmit Adapazarı Bolu istikametinden gelmeyi düşünüyorsanız. Kurşunlu yerine direk Gerede Ankara yapmalısınız.fakat e-5 tehlikeli sürekli Ankara otobanı ise hem yine tehlikeli hemde yasak bisiklet sürüşü için.sıkıntı olabilir.Ankaradan Sungurlu-Merzifon-Suluova-Amasya-Turhat-Tokat bildiğim en kısa güzergah ve bildiğimiz otobüs güzergahıdır.Yalnız yol boyu manzarasız, bitmek tükenmek bilmeyen rampalar(tabi bir o kadar da düz yol) motivasyonunuzu olumsuz yönde etkileyebilir.

Taşıyabileceğiniz yük miktarı kondisyonunuzla da doğru orantılı elbette.enaz 20 kg yükü çekemeyecek durumda iseniz zaten o yola çıkmayın ve(link)inceleyin derim.