Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mekanik disk'ten hidroliğe geçmek?

Konu, 'Frenler' kısmında Turhan Atakan tarafından paylaşıldı.

1. Turhan Atakan

Turhan Atakan Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Arkadaşlar bisikletimin üzerinde orjinal mekanik disk frenlerim var.Aslında genel olarak memnunum iyi tutuyor ama mekanik disk'le(shimano m445)değiştirsem çok fark eder mi diye düşünüyorum?Benim disklerim bazen kamyon gibi çok fazla ötüyor:) acaba yeni diye mi bu durum?Hidrolik fren de öter mi acaba?Yardımlarınızı bekliyorum.

2. kefallica

kefallica Forum Demirbaşı

Seviye:
    Hocam, mekanik disk ile hidrolik arasında bariz bir fark var öncelikle. Konfor farkı, tutuş farkı vs. Mevcut frenlerinden fazla ses gelmesinin sebebi balataların rotorlara henüz alışmamış olması olabilir. Yada balataların biraz temizliğe ihtiyacı olabilir.
    Hidrolik fren yağ bulaşmadığı ve balataların aşırı kirlenmediği durumlarda kolay kolay ötmez.

3. ibt1990

ibt1990 Kıdemli Üye

Seviye:
    usta şahsen bende mekanik kullanıyorum shimanonun ben brm 445 ile m375mekanik arasında çokta bi fark yok ha üst modeller çok daha iyi iyi ayarlı bir mekanik disk fren brm 445 ile eş deger bence tabi bu benim görüşüm 180 ön 160 arka shimano 180mm slx arka ise 160mm sm rt 51 organik balata sistemi kullanıyorum kavraması bence çok iyi herkese iyi forumlar