Mekanik Diskleri bir türlü ayarlayamadım

emre0x5d

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Yeni cyclocross bisikletimi aldım iki gün oldu süremedim daha. Bir türlü ayarlayamadım, kafayı yedirtti frenler. Youtube'dan bütün videolara baktım, gösterilen şekilde yapıyorum olmuyor. Ya sürtüyor, ya gevşek oluyor tutmuyor. Bir de fren kablosunu gergin değil normal mi bilmiyorum. Kabloyu fazla çeksem de, frenler sürtse de gene de gergin değil. Aşağıdaki video en güzel göstereni, gene de yapamadım. Fren kolunu yarısına kadar çekiyorum, havada dönen teker yavaşlamıyor bile. Dibine kadar asılıcam ki havada elimle çevirdiğim teker duracak. Ayrıca hiç kitleyemiyor tekeri. Elimle sürüklüyorum bisikleti teker dönüyor. V-frenden güçlü göya bu disc fren. Avid BB5 bu arada modeli.
En azından oransız sürtme sorununu çözdüm videodan. En son gösterdiği olay, fren kolunu sıkıp yapılan.
Sorunu çözmeme yardım edin lütfen, bir bineyim artık bisiklete.
(link)

Scudo

emre0x5d

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Bir şekilde çalışır duruma getirdim. Ama sadece ikincil fren kollarında çalışıyor. Asıl Sram kolu çalışmıyor. Tamamen asılsam bile kabloyu çok az çekiyor, tutmuyor. İkincil kolun yarısı kadar çekiyor kabloyu. İkincil fren kolu dediğim şey:
http://brimages.bikeboardmedia.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2014/07/2015-Felt-V-series-drop-bar-city-commuter-bicycles02.jpg