Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mekanik diskin asfalt performansı

Konu, 'Frenler' kısmında Onur Kula tarafından paylaşıldı.

1. Onur Kula

Onur Kula Bisikletkolik

Adı:
    Onur Kula
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Arkadaşlar merhabalar.Mekanik disk(tektro)in kuru asfalt performansı nasıldır.Merak ettiğim şu anki alhonga V frenlerimden ne kadar iyidir.Almama değer mi?Şu an ki V frenlerim iyi tutan bir asfalta beni çok tatmin etmiyor.Ya da daha kaliteli bir V fren olarak neyi tavsiye edersiniz. (Uçmamak şartıyla :)
    Şimdiden teşekkürler.Özgürce pedallamalar.

2. powered

powered Üye

Seviye:
    tektroların performansını bilemem ama iyi bir vfren mekanik diskle aynı güvenliği sağlar.eğer iyi bir vfren istersende xt yada lx olabilir.bütçen arttıkça xtr vfren olabilir ama bence o kadara hiç gerek yok eğer yarışçı falan değilsen.eski bisikletimin frenleri de alhongaydı.fiyatlarına göre gayet güzel frenler.

3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Asfaltta disk fren oldukça gereksiz bir seçim olur. Arazide işim olmaz diyorsan bir takım Shimano Alivio fren bacağı al. Kış aylarında da Baradine marka kışlık pabuçlar var (kartuş halinde, zaten Alivio da kartuş kullanıyor). Onlardan alırsın sorunsuz kullanırsın ;). Tabi bir de bulabilirsen yine kaliteli bir takım fren kolu al. Önemli bir etken :)

Uğur Taşdemir ve Ercan Bayram bunu beğendi.
  4. Yetkin Şahin

Yetkin Şahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bende katılıyorum halil'e.bende daha bu işe başlayalı 4-5 ay oldu. ve ilk ilgimi çeken şey bisiklette disk freni var mı yok mu?ama şunu anladım ki disk fren profosyonel olmayanlar için en son düşünülecek konu.nerdeyse bi hata yapıp disk frenli olsunda nasıl olursa olsun diye bisiklet alacaktım.iyi bi v-fren disk frenden daha iyi birde zaten disk fren olacaksa hidrolikolmalı mekanik biraz anlamsız bi yükten başka bişey değil.

Uğur Taşdemir bunu beğendi.
  5. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    yetkin Avid BB7 bulsam bir çift alırım (mekanik disk fren)

v- fren ile hidrolik arasında birşey diyebiliriz...
    forumda bir arama yaparsan görebilirsin yazılanları...

Yetkin Şahin bunu beğendi.
  6. Yetkin Şahin

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    teşekkürler ercan ben tabi ki sizin kadar tecrübeli değilim. ama iyi ki bu konulara değiniyoruz bişeyler öğreniyorum .inşallah bi gün antalya da sende gezilerde olursan konuşuruz bu konuları hoşçakal:)

Ercan Bayram bunu beğendi.
  7. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    Tecrübe ??? :D:D:D
    tecrübe yenilen kazıkların toplamı ise ben daha o kadar kazık yemedim allaha şükür
    bende tecrübe yok yani ama az buçuk yabancı sitelere de girip bişileri öğrenmeye çalışıyorum arada sırada...
    bildiğimiz denizde 1 damla su...

:):):):) gezilere gelmeye can atıyorum ama bu aralar birtakım sınavlara girmem ve çalışmam gerekiyor o sebeple katılamıyorum...

tabi gezi felan olsa uzun uzadıya konuşuruz bildiğimi anlatırım (ne biliyorsam :))

sana tek diyeceğim acele etme ve sor araştır...
    herkesin diyeceği en iyisi bu olacak...

ama neye göre kime göre hangi duruma göre iyi...
    bunlar önemli değil mi???

8. Yetkin Şahin

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    :in: evet haklısın acele etmemek en iyisi.ve en önemlisi pratikte yaşayanların düşüncesi.sabit fikirler yanlış olur yani markaya bağlı tutumlar.haklsısın teşekkürler

9. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    hehehe o BB7 ile ilgili yazılar benim yazılardır sanırım hep...

Bu arada alonga (direk yzıorum valla) v-frenler yerine alacağın Alivio v-frenler (yaklaşık fiyat 18$ ) ve bunlara takacağın baradine fren kartuşları ( yaklaşık fiyat ön+arka 8$ ve ben yarışçı olarak antremanlar ve kış yarışları dahil şubattan beri kullanıyorum ve hala canavar gibiler) ayrıce avid 20$ civarına alacağın bi takım kaliteli v-fren kolu ile çok kaliteli bir fren sistemi kurmuş olursun ve bu sistem sadece asfalt değil araziye bile girden yakşalık toplam 50$ lık maliyetiyle beklenen çok üst bir performan vericektir...Fren kollarını almassanda 30$ lar felan tutar...

Ercan Bayram bunu beğendi.
  10. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Aynen.. Frenlerim Alivio. Pabuçlar tabii ki Baradine (renkli) en son 2004 de Kaçkara giderken takmıştım. Hala üzerindeki yarım mm yüksekliğindeki tırtıklar duruyor. Üstelik jantlarım seramik Mavic.. Üstelik kış çamurunda ormanda biniyorum..Fren konusunda pahalıya gerek yok..Benim frenler kuru koşullarda zangadanak durduyor bisikleti.. Çamur için disk lazım tabii o ayrı konu..