Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mekanik disk hakkında önemli bir uyarım var :)

Konu, 'Frenler' kısmında Cüneyt Y. tarafından paylaşıldı.

1. Cüneyt Y.

Cüneyt Y. Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhabalar şimdi size tamamen kendi görüşüm olan bir bilgiyi paylaşmak istiyorum.Mekanik disk fren deyince aklınıza sürekli sorun çıkaran tel kopması-uzaması yapan abidik gubidik bir fren sistemi gelmesin lütfen.Bu tip sürekli sorun çıkaran mekanik disk frenler 400-500 tl lik bisikletlere konulan frenlerdir bu bisikletlerin çoğunun daha çekiş sistemi bile düzgün değilken disk fren kalitesi istemek akıl işi değil ve toplasanız 50 tl bile etmez ki siz bu toplasanız 50 tl etmeyecek markasız fren sistemlerini koskoca shimano vs. hidrolik frenleri ile karşılaştırıyorsunuz tekinin fiyatı 50 tl bile değilken tekinin fiyatı 100-150-200 tl yani bunları karşılaştırmak çok saçma bir durum olur değil mi?Şimdi düşünün bir adam 10 tl lik bir vites kullanıyor ve hiç memnun kalmıyor çok çabuk bozulduğundan bahsediyor ve viteslerin çok dandik olduğundan ve gereksiz olduğundan sadece masraf yaptığından bahsediyor.Şimdi bu durumda sram xx shimano xtr vs. vitesler mi sürekli masraf çıkarıyor yoksa dandik viteslermi? bu durumda aynen buna benziyor adam 50 tl lik bir dandik frene mekanik disk frenler çok kötü diyor ve avid bb5 bb7 lerin adıda kötüye çıkıyor ve insanlar mekanik disk frenden uzak duruyor hayır efendim sakın uzak durmayın! ve alacaksanız güzel mekanik disk fren alın rahatınıza bakın 50 tl fren alıp diğer frenlere laf etmeyin lütfen. EĞER BİR YAZIM YANLIŞIM ANLATIM YANLIŞIM OLDUYSA ÖZÜR DİLERİM BU DURUM TAMAMEN BENİM BAKIŞ AÇIMDIR SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ BENİM DÜŞÜNCELERİMDEN FARKLI OLABİLİR SAYGI DUYARIM SİZİNDE SAYGI DUYMANIZ DİLEĞİYLE İYİ GÜNLER

selçuk yenier ve Selami53 bunu beğendi.
  2. yusuf dündar

yusuf dündar Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ne kadar ekmek o kadar köfte.

ogunseyrek ve Cüneyt Y. bunu beğendi.