Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mekanik disk fren

Konu, 'Frenler' kısmında tolga çalışır tarafından paylaşıldı.

1. tolga çalışır

tolga çalışır Aktif Üye

Seviye:
    salcano ng 650...bugun arka fren kolunu sıkınca frenlerden çıt diye bir ses geldi ve eskısı gibi ii tutmadığını farkettim sanki birden gevşemişti...aldığım yere götürdum sanırım biraz sıktı ve sesi kesti...fakat arka fren kolu çok sert oldu...şimdi fren kolunu istesem de çok sıkamıyorum...çat sesi neden gelir...daha sonra bana tekrar sorun çıkarır mı?

2. tolga çalışır

tolga çalışır Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar bu tip bi sorunla karşılaşanınız var mı?bir de bisikletçiye dedim ki: disklerden memnun değilim v frene geçmek istiyorum...ön taraf için v fren sorun değil...fakat arka tarafa kaynak yaptırman gerek dedi...çünkü fren takacak yer yok...

3. A.Kadir Ünal

A.Kadir Ünal Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sorun halan devam edıyorsa götürün bisikletçiye garanti kapsamına girmesi lazım yenısını takıp versin diretin yani.

4. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Mekanik frenler özelliklede düşük modeller başa bela olur çoğunlukla, kadronda arka bacaklarda fren pivotları yoksa kaynakla pivot eklenebilir sanırım. Birde jant çemberin v fren uyumlu olması gerekiyor fln alengirli işler :) .

5. Ahmet Can Yakışır

Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    v-fren takmak için kaynak yaptırma olayına falan gireyim deme sakın; kaynak işi öyle kolay bir iş değil. fabrikalarda yapılan kaynaklardan sonra malzemeler birtakım ısıl işlemlerden geçirilerek asıl sağlamlığına kavuşuyor, yoksa kaynaktan çıktıkları gibi boyanıp satılsalar herkesin kadrosu bir yerden sonra elinde kalırdı. sen de şimdi o kadroyu ne kadar iyi bir ustaya götürürsen götür; hem ölçüleri tam tutmaz, hem çirkin durur, hem de kadronun arka bacaklarının sağlamlığı bozulacağı için bir süre sonra çatlaklar başlar ve o kadro kullanılamaz hale gelir.

çat sesinin sebebini de biliyorum sanırım. böyle büyük mağazalarda falan satılan bisikletlerin montajı, o işi en ucuza yapacak kişilere yaptırılıyor. onlar da genellikle asıl suratlı, karanlık ve tozlu dükkanları olan, hayattan bezmiş tamirciler oluyor. öyle bir şekilde montaj yapılırken fren telini tutan vida iyi sıkılmamış, tam sen fren yapınca da tel kaymış ama yerinden de çıkmamış. sonradan gittiğin tamirci de kafasına göre sert olarak ayarlamış freni. aynı adama bir daha git, abi bunun fren telini biraz daha uzun bırakır mısın böyle çok sert oldu de, o iki dakikada halleder.

bu arada bisikletin de hayırlı olsun, güle güle kullan :in:

6. tolga çalışır

tolga çalışır Aktif Üye

Seviye:
    teşekkürler...

7. Harun Salcı

Harun Salcı Bisikletkolik

Seviye:
    Padler uçmuş olabilir.Benim padler uçmuştu kaza yapmıştım.

8. tolga çalışır

tolga çalışır Aktif Üye

Seviye:
    peki ilerde salcano ng 650 disk e hidrolık disk fren taksam olur mu? değer mi?