mekanik disk fren

mustafa özkan

Daimi Üye
Tepki
39
Bisiklet
Carraro
arkadaşlar deore mekanik disk fren hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum;)

Scudo

OnurYollarda

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Onur
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar, yeni bir konu açmaktansa açılmış olandan devam edeyim dedim.

Elektrikli katlanır bisikletimde Çin malı dandik mekanik disk fren var. Bu disk freni Shimano mekanik disk ile değiştirsem, çok şey değişir mi?
Hidrolik diske geçmek istersem switch uymadığı için derme çatma bir yöntem uygulanması gerekiyor. V fren için de kadro yapısı uygun değil. Başka öneriniz olur mu?

cabrio

Üye
Tepki
14
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar, yeni bir konu açmaktansa açılmış olandan devam edeyim dedim.

Elektrikli katlanır bisikletimde Çin malı dandik mekanik disk fren var. Bu disk freni Shimano mekanik disk ile değiştirsem, çok şey değişir mi?
Hidrolik diske geçmek istersem switch uymadığı için derme çatma bir yöntem uygulanması gerekiyor. V fren için de kadro yapısı uygun değil. Başka öneriniz olur mu?
Shimano BR-RS305 Black Mech.Disc

Scott Speedster 20 Disc modelinde bu mekanik diskler vardı.. ben oldukça memnundum tabiki hidrolik gibi değil ama oldukça başarılı idi performansı dandik mekanikler gibi değil çin malından sonra rahat ettirir..

OnurYollarda

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Onur
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Shimano BR-RS305 Black Mech.Disc

Scott Speedster 20 Disc modelinde bu mekanik diskler vardı.. ben oldukça memnundum tabiki hidrolik gibi değil ama oldukça başarılı idi performansı dandik mekanikler gibi değil çin malından sonra rahat ettirir..
daha uygun fiyatlı BR-M375 var, o nasıl hocam?

Snr U

Forum Demirbaşı
Tepki
1.230
Bisiklet
Mosso
hocam alternatif olarak bu arkadaşı düşünebilirsiniz
(link)

Tepki
43
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
youtube'da bunun test videosunu izledim, pek beğenilmemişti hocam
İkiTekeriz kanalındaki yorumu diyorsanız, frenle 100 km yapmadan yapılan ve bence karşılığı olmayan bir yorum. Forumda kullanıp beğenmediğini belirten olmuş, bu kabul edilebilir.
Benim kaliperlerin değişmesi gerekiyor. Arada arka taraftan tık tık ses gelmekte. Katlama mekanizmasından dolayı hidrolik sıkıntı yaratır gibi geliyor, en azından arka tarafta.
Benim gibi kaliper değişimi yapacak biri için mantıklı bir sistem gibi durmakta.

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.232
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese keyifli forumlar.. Sram red mekanik disk frenin bb07 ya da bb05 ten farkı var mı? Avid serisi de sram ın alt markası olduğunu biliyorum. Elimde bb07 fren kaliperi var ancak sram red kaliperi denk geldi.. Sizce almak daha doğru bir tercih mi olur? images.jpeg

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
Gravel bisiklet almayı planlıyorum. daha önce Mekanik disk fren kullanmadım, uğraştırır, sorun çıkarır diyorlar, alacaksanız hidrolik olsun diyorlar, doğru mudur? Almayı planladığım carraro'nun townsman ya da go1 modeli, üzerinde sanırım tektro vardı.

Cem Coşkun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.599
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
..daha önce Mekanik disk fren kullanmadım, uğraştırır, sorun çıkarır diyorlar, alacaksanız hidrolik olsun diyorlar, doğru mudur?
Doğru. Sorun çıkacağını ve sık sık geri döneceğini bildiği için mekanik disk frenli bisiklet satmayan bisiklet mağazaları var.

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
Gravel bisiklet almayı planlıyorum. daha önce Mekanik disk fren kullanmadım, uğraştırır, sorun çıkarır diyorlar, alacaksanız hidrolik olsun diyorlar, doğru mudur? Almayı planladığım carraro'nun townsman ya da go1 modeli, üzerinde sanırım tektro vardı.
direk hidrolik bak hocam tektro ise koşarak uzaklaş orta kalite hd fren işini görür v fren kaliper den hidrolik (tektro) mekanik disk fren ve sonun da hd fren kullanan birisi olarak söylüyorum eziyet etmişim kendime hd ye geçene kadar

• Beğen
Tepkiler: emir yakup bulut

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.161
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Keşke icad edilmeseymiş diyeyim :komik: :komik: Şaka tabi ama kendim bir türlü ayar tutturamıyorum ya fazla sıkı olup balatalar diske sürtüyor yada fazla gevşek kalıp düzgün frenleme yapmıyor,bisikletçiye götürüyorum adam yapıyor 2 3 sürüş sonra yine aynı.

• Beğen
Tepkiler: emir yakup bulut

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
Keşke icad edilmeseymiş diyeyim :komik: :komik: Şaka tabi ama kendim bir türlü ayar tutturamıyorum ya fazla sıkı olup balatalar diske sürtüyor yada fazla gevşek kalıp düzgün frenleme yapmıyor,bisikletçiye götürüyorum adam yapıyor 2 3 sürüş sonra yine aynı.
mekanik disk fren kullanırken hafta da 2 defa fren ayarına geliyordum usta arkadaş bir daha gelirsen tokat delisi edicem seni dedi sonra grup seti yükseltince hd frene geçtim mükemmel şuan