Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Megarange ruble mi tek dişli değişimi mi

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Yavuz Sevgili tarafından paylaşıldı.

1. Yavuz Sevgili

Yavuz Sevgili Yeni Üye

Seviye:
    Bulunduğum yerde dik yokuşları çıkmam gerekiyor ve 1. vites dişlisi yeterli gelmiyor. Piyasada Shimano'nun Megarange 7li rublesini buldum. Şu an bisikletimdeki ruble 6'lı. Megarange 6'lı ruble bulunabilir mi ya da bu büyük dişliyi kendi bisikletimdeki rubleye taktırabilir miyim? 2. veya 5. vites dişlimi iptal ettirip 1. vitesin önüne megarange dişlisi takılabilirse çok iyi olurdu. Bu mümkün mü?

2. Yavuz Sevgili

Yavuz Sevgili Yeni Üye

Seviye:
    Bugün bisiklet parçaları satan dükkanları gezdim, dişliler takım olarak değiştiriliyormuş, 6lı olanı da yokmuş, 7li megarange takımı alıp takmam gerekecek, bir de 6lı olan vites kolunu 7li olanı ile değiştirmem gerekecekmiş.

3. Yavuz Sevgili

Yavuz Sevgili Yeni Üye

Seviye:
    6lı megarange ruble bulunabiliyor, 18 vitesli bisikleti olanlar sadece ruble değişimi ile megarange kullanılabiliyor.

4. zafersidal

zafersidal Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    vites kolunu değiştirmeden de 7li ruble takabilirsiniz sadece 7. dişlisini kullanamazsınız ve yüksek hızlarda zorlayabilir sizi onun dışında vites fren kolunuz birleşik değilse birde vites kolu almak en mantıklısı olur:in:

5. Yavuz Sevgili

Yavuz Sevgili Yeni Üye

Seviye:
    Vites kolum fren kolundan bağımsız. Vites kolu Shimano Sis, ve 6 kademeli. Mega Range'e minimum masrafla geçmek istedim, bir yandan da bisiklet 12 yaşını aştığı için parçaların bir kısmı modern bir kısmı eski model olmasını istemedim. İnternette biraz araştırma yaptım, 6lı ve 7li ruble jant üzerinde aynı genişlikte imiş ancak 7lide çarklar birbirine daha yakın oluyormuş. Bu yüzden 6 kademeli vites kolu gereğinden fazla tel hareketi yapıyormuş ve vites seçimleri sıkıntı oluyormuş. Kademesiz çalışan vites kollarında sıkıntı olmuyormuş. Birçok yere sordum hep 7li ruble vardı, ancak bir yerde şansıma Shimano'nun 6lı MegaRange rublesini buldum aldım. 14-34 diş, bir de 13-34 ünü buldum gibi ancak gelmesi biraz zaman alacak. 14-34 elimde ancak takmak için acele etmeyeceğim, 13-34 istediğim zamanda elime geçerse 14-34ü hiç takmam, isteyene aldığım fiyattan satabilirim o zaman sıfır olarak, fişi duruyor.