Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mediamarkt'ın stoktan hızlı gönderi yalanı

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Türka¥ tarafından paylaşıldı.

1. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    21 ağustos prş günü mediamarkt internet sitesinden "Stoktan Hızlı Gönderi" ibaresine aldanıp bir ürün satın aldım.. 25 ağustos pzt oldu hala kargoya vermediler..

demek ki bu mağazanın stoktan hızlı gönderisi diye birşey yok..

hayır basit bi satıcı olsa anlıcam da böyle kurumsal olanlar da yalan dolan yapıyor ya işte bu beni hüzünlendiriyor :confused:

2. Abdülsamed AKBULUT

Abdülsamed AKBULUT Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Buranın 3.dünya ülkesi olduğunu aklımızdan çıkarmamakta fayda var.

3. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    stoktan hızlı gönderi süresi olarak bir zaman dilimi belirtilmiş mi ürün için? yani, sipariş verildikten sonra 24 saat içinde kargoya verilir gibi bir ibare varsa serzenişinizde haklısınız. zaman belirtilmemiş ucu açık bırakılmışsa bu bir satış taktiği demektir.

4. Ferhat Ademir

Ferhat Ademir Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Etik bir davranış değil sonuçta. Stoktan hızlı gönderi yazıyorsa aynı gün kargo veya mesai saati bitiminde sipariş verilmişse ilk iş günü içinde kargolanması gerekir. Resmen sahtekarlık başka birşey değil.
    170 TL lik bir alışverişimde 3 gün temin süresi verdi bu firma bana 1 hafta beklememe rağmen göndermediler. İptal ettim ama sistemde görünmüyordu iptalim kabusa döndü alışveriş resmen 3-5 kere müşteri hizmetleriyle görüştüm. En son şikayetvar dan 3-4 kez şikayet yazdım. Ücreti geri aldım. Daha önceleri hepsi.... dan notebook alışverişimde 3 gün temin sürecinde bayram girecek diye iptal etmek zorunda kaldım. Telefonda iptali yapınca görüşmemiz devam ederken anında mesaj geldi paranız geri iade edildi diye.
    Diyeceğim o ki mediamarkt müşteri olmuş olmamış umrunda değil. Basit bir satış sistemi var.Hatta bazı kullanıcılar teşhir ürünlerinin gönderildiğini bile söylemiş.

5. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Satanla değil satıcıyla alakalı bir durum üstteki arkadaş 3. Dünya ülkesi demiş bu sıralamayı yapanların 1. Dünya ülkesi olduğunu varsayarsak artık bu iğreti halleri geçmemiz gerekir çok uzun konu bu herneyse ürün alırken kapalı kutu olmasına fabrika çıkışlı ambalajında olmasına varsa eğer kaç saat kullanıldığının ölçülmesine ve internetten değil de elden alınmasına dikkat etmenizi öneririm mesela ben şu zamana kadar 1 kere int üzerinden alışveriş yaptım

6. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    prş öğlen sipariş geçmiştim.. prş olmazsa en kötü ihtimalle cuma kargoya verseler cmt elimde olur diyordum ama ne yazık ki pzt oldu hala gelen giden birşey yok..
    şu an ufak bir alışveriş yapmış olabilirim ancak mağazanın online satış performansını görmüş oldum.. bundan sonra iki elim kanda olsa bu mağazadan online alışveriş yapmam..

7. enzo

enzo Kıdemli Üye

Adı:
    Enes Çatal
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    3. dünya ülkesi kullanımı son zamanlarda fakir-gelişmemiş ülkeler için kullanılıyor olsa da asıl ve ilk kullanımındaki amacı "Soğuk Savaş" sırasında 1. (ABD-Avr.-Nato) ve 2. (Komünist Taraf) ülkelerden ayrı olarak tarafsız kalan ülkelerin kendi kendilerine taktıkları bir isim olmasıydı. Tabii son yıllarda iyice değişti, Afrika ülkelerine, sanayide az ilerlemiş ya da sanayi gelişimini yeni tamamlamış ülkeler belirtilirken kullanılmakta. Ülkemizi aşağılık kompleksiyle 3. dünya ülkesi gören arkadaşların büyük çoğunluğu o ülkelerden hiç birini gidip görmemiştir, tamam çok üst düzey ekonomimiz yok, süper güç vs. değiliz ama 3. dünya ülkesi falan da değiliz, ama üst düzey ülke olma potansiyelimiz de yok (halkımızın eğitim ve kültür seviyesine bakacak olursak -bu olayda ben, kendini üstün gören grupları da bu eğitimsiz topluluğa katıyorum, onların da büyük çoğunluğunun hiçbir fazladan donanımı olmamasına rağmen kendilerini üst tabakada görüyorlar-.) ...

Ana konuya gelecek olursak, şirketler ne kadar büyük olursa, hizmet kalitesi de o kadar düşüyor...

8. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    markalaşma. 3. dünya ülkesi diyen güruh, kendisine 1. dünya ülkesi etiketini yapıştırıyor. kendini yukarıda görerek diğerlerini aşağılıyor. bizlerden birileri de o ülkelere gidip övmeye başlayınca beni bir gülme alıyor. biri " yayalar, kırmızı da yansa yola yaklaştı mı taşıtlar duruyor, ne güzel" dedi." burda olsa, yayaların üzerine hızlanarak sürerler, bizler geriyiz" diye ekledi. ben de dayanamayıp " e hanımefendi sen de yaya gördün mü dur, sana mani olan mı var" diye söyleyince yüzüme bön bön baktı ve "haklısın" dedi. mediamarkt ise bir marka, markaya güveniyoruz. isim olmamış mağazalardan da her türlü üç kağıdı bekliyoruz. internette daha ucuz sattığı ürünler mediamarkt ın. ben eski kafayım illa mağazadan alacağım. gittim media markta bulaşık makinesıi almak için, sitedeki fiyattan yüzde 30 fazla. sitede durum bu dediğimde siteden alın diyorlar. siteden aldım sağ salim geldi sorunsuz. zamanından evvel geldi üstelik. ama mediamarkt showroom olmuş, stok maliyeti düşürmek için de internetten satışı teşvik ediyor anladığım kadarıyla. e size ankarada doğuş otodan bir anektod. yeni polo, showroomda. kapıları kilitli. arkadaşım alıcı incelemek istiyor. tabii dışından bakabilirsiniz araç satıldı diyorlar. bu nasıl? bizlerdeki marka merakı ve markalaşmanın verdiği güvene sahip markaların burnu büyüklüğü elele gidiyor.

9. Recep Yüce

Recep Yüce Yeni Üye

Seviye:
    internetten alınmama konusunda katılmıyorum size.

İnternet üzerinden aldığınız ürünlerde yedi gün içinde koşulsuz iade hakkınız vardır. Bir mağazadan aldığınız ürünü vazgeçtim diye geri götürseniz iade şansınız çok az. Belli kanunlar çerçevesindeki durumlar için bile "biz de böyle" diyen adamlar karşısında kalabiliyorsunuz. İnternet alışverişinde böyle bir problem yok.

Fiyat konusunda leb-i derya içinde en size uygunu bulma şansınız saniyelerle sınırlı. Sıradan market alışverişinde deterjan için ucuzunu ararsanız saatler gidebilir (migros - carrefour - şok - bim vs.) Genelde tüm seçenekler incelenmeden alınan ürünlere verilen fazla paralar internet alışverişine -bazen- ödeyeceğiniz kargodan çok daha fazlaya gelecektir. Bu teknoloji ürünleri içinde geçerli.

Hızlı kargo içinde teyit alarak alışveriş yapabilir, bu durumu istismar eden firmalar için sosyal medya ve yasal zeminde şikayetlerde bulunmanız yerel mağazalardan daha etkili sonuç verecektir. Sonuçta internette olsa satın aldığınız mağaza ile iş yapıyorsunuz. İnternette ürünü bir ayda temin edemeyen firmalar olacağı gibi, saat 23:00 de sipariş verdiğim saç maşası için gece 2'ye kadar teslim edebiliriz seçeneği sunan online mağazalar da var.

10. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    kargo bu sabah geldi.. tşkler mediamarkt :hasta:

bu arada;

ürün hiç açılmamış kutusunda geldi, sağlam paketlemişler..
    piyasadaki diğer satıcılara kıyasla almak istediğiniz ürünün fiyatı uygunsa mediamarkt'dan alışveriş yapabilirsiniz..

sadece "stoktan hızlı gönderi" ibaresi gerçeği yansıtmıyor.. kısacası aceleniz yoksa beklerim diyorsanız sıkıntı yok

11. Çağatay Y.

Çağatay Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende bir arkadaşımın çocuklarına tablet aldık 2-3 tane halen kargoya verilmedi.