Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Media Markt'ta 9ledli fener 5tl !!

Konu, 'Giyim' kısmında Cüneyt Kılıç tarafından paylaşıldı.

1. Cüneyt Kılıç

Cüneyt Kılıç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Evet arkadaşlar bugün aldım feneri. 3tane küçük kalem pille çalışıyor. Oldukça küçük olduğu için her yerde kullanılabiliyor. Aydınlatma gücü iyi gözküyor. Elimde S-Sun far var. ikisini karşılaştırdım ve neredeyse S-Sun kadar iyi aydınlatma sağlıyor. Fiyatına göre çok iyi kısacası. Kaçırmamanızı tavsiye ederim. Tek sorun bisikletin gidonuna tutturmak için bir aparat hazılamak lazım. NAsıl yaparım bilmiyorum ama birşeyler uyudurum diye düşünüyorum. Aydınlatmaya çok fazla para harcamak istemeyen arkadaşlar için faydalı olabilir bu bakımdan.

burhan ceylan ve N.Erdem TUGRAHAN bunu beğendi.
  2. Furkan Çetin

Furkan Çetin Üye

Seviye:
    Bir ara babamların şirket eşantiyon dağıtıyordu onlardan bende var ama nasıl bağlıyacağımı bilmiyorum.

3. Cüneyt Kılıç

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ben de bilmiyorum ama birşeyler düşünürüz:D Önerisi olan varsa yazabilir. Daha önce forumda kendi farını yapan arkadaşlar vardı belki onlar anlatabilir.

4. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Selam arkadaşlar,bu bahsettiğiniz (bendeki 8.5cm uzunluk,2.3cm çapta)9 ledli feneri ikili olarak bir süredir kullanıyorum, hatta milyoncularda daha da ucuza bulabilirsiniz.
    İki feneri gidona bağlamak için benim çözümüm şöyle;
    1-Fenerin çapına uygun (2.5 cm cıvarı)biraz esneyebilen plastik boru fenerin gövdesini boylamasına kaplayacak şekilde 3 cm lik 2 parça kesin.
    2-Boruların yanlarından 2 cm lik kısmı kesin.Fener bu boşluktan bastırılınca sıkıca içine oturmalı.
    3-Boşluklar yanda olacak şekilde 2 parçayı birleşim yerine (alt ve üstten) bolca japon yapıştırıcı sürün ,kuruduktan sonra ince bir kablo bağıyla aynı yeri sağlamlaştırın.
    4-Alt kısımda kalan boşluğa uygun bir plastik parçayı iki noktadan kablo bağıyla bağlayarak kayışın geçeceği üçgen biçimli küçük bir alan yaratın.
    5-Son adımda saat kayışı benzeri bir bağlantı yapılacak.Bu kayışın bir ucunda kayışı gidona gererek takmak için dikdörtgen şekilli bir plastik parça ; ortada cırt bandın yumuşak kısmı (yaklaşık 5cm) kayışın son kısmında da cırt bandın tırtırlı kısmı (y 5cm)olacak şekilde tamamlayın .(Gidona temas eden kısma da sıkı durması için eski gidon bantı desteği yapıştırılabilir)
    Bundan sonrası gidon üstünde kayış halkadan geçirilip sıkılır ve cırt bant tutturulur.
    Daha sonra resim ekleyebilirsem daha anlaşılır olacaktır. İyi günler..

5. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  6. Cüneyt Kılıç

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    güzel bir yöntem.. eline sağlık..

7. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Bir milyoncularda bisiklet tutturma aparatı diye bulunabilir.