Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mecidiyeköy, itü metrosu yarışı :)

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında huseyinbozan tarafından paylaşıldı.

1. huseyinbozan

huseyinbozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, istanbuldaki gündelik hayatımızın içinde barınan maratonu sizlere bakış açımdan aktarmayı düşünüyorum. Bir yol bisikleti sahibi ve araştırmacı olarak durumu, bu hali ile altarıcam.

Genel olarak yarış hakkında bilgi vericek olursak, 5 başlangıç çizgisi ile çok fazla katılımcı barındıran yarışımız genelde ferdi sürücüler olmasına rağmen kimi şirket çalışanlar, öğrenci gruplarıda takım halinde katılmaktadırlar.
    Başlangıç alanları trump tower, meciyeköy metrobüs girişi, mecidiyeköy iett durakları, ışıklar, ve çevahirin önünden başlıyor.
    Etab değerlendirmeleri ise şu şekilde, her başlangıç çizgisi ufak bi eğimle düzlüğe çıkıyor ve turnikelerde sprinter bayrağı kaldırılıyor. Sonra uUnca bir iniş ardından, tüm katılımılar tek yoldan tırmanış etabına geçiyorlar. İtü tırmanışı ise 4 etapdan oluşuyor. Metrodan inince oldukca dik ve uzun bir tırmanış karşılıyor sizi. İlk ve en önemli tırmanıcı ödülü burada, sonraki tırmanış ise turnikeleri geçtikten hemen sonra. Ufak bir tırmanış ve ikinci sprinterizgisi belirleniyor. ..

Yarışa ben mecidiyeköy iet duraklarından katılıyorum. Uzun zaöandır bu etapda antrenman yaptığımdan yolu ve rüzgarın durumunu, yol hakkındaki bilgileri aindirdiğimden heyecandan çok stre oluşuyor(şirket gruplarından ve telefonlu ablalardan korkuyoruuumdaa)
    Saat08:00 da başlangıç çizgisine yetişmem ile birlikte start veriliyor. Tüm yeni katılımcılar sürü psikolojisine kapılıp hızlıca atağa kalkıyorlar ancak ben kndi ritmimle birlikte inişe geçiyorum.ve metro düzlüğüne çıkıyorum, bu arada trump tower ve mecidiyeköy metrobüsünden start alanlar ile birleşiyoruz. Telefonlu ablalar, yavaş ve ani ataklarından dolayı oluşan pletında en dikkat edilmesi gereken unsurlar. Şirket çalışanları oldukca gaddar ve soğuk insanlar, bulundukları yerlerde yolu kapatıcak şekilde tren oluşturuyorlar. Liseli gruplar da içlerindeki patlayıcı enerjiden ötürü şirketin takımlarının oluşturduğu treni zorlayarak bozuk atağa kalkmaya çalışsalarda umutlarını yitirip pletında yerlerini alıyorlar. 3km lik düzlük sonunda :D mecidiyeköy metro turnikeleri 1km ileride görünüyor ve şirket takımlarının, toynaklı ablaların ve tur abilerin açıkları gördüğüm an atağa kalkıyorum, derken önümden bir üni li fırlıyor ve arkasından şirket takımlarının asları :( açtıkları yoldan Onları ritmini yakalayıp kendimi yormadan koteollü şekilde ilerliyorum, karşıdan gelen şiddetli rüzgar akımına yabancı oldukları için duvar etkisi yapıyor ve r yapıyorlar tam o anda şnatcı olanların yanından da şimşek hızıyla atağa kalkıyorum ve ilk sprinter bayrağına ulaşıyorum derken akbilimi yanlış yere koymuşum stresten :( bir anda ultegra setinin etkisiyle ışık hızıyla karışık kartımı okuttum ve sprinter ödülünü aldım böylece ilk etabımızı tamamladık ve sonraki inişe kadarki düzlükde olabildğince ritmimi yakalayıp dinlenmeye çalıştım :)
    ... Devamı yakında

Burak1355 ve ElcaSeJawS bunu beğendi.
  2. ElcaSeJawS

ElcaSeJawS Forum Bağımlısı

Adı:
    fatih
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ben ona metrobus oyunları basladı dıyorum gunduze gectıgımde nobetlere :D Bısıkletle vapur kullanıyorum cok luks :)

3. huseyinbozan

huseyinbozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
  4. ElcaSeJawS

ElcaSeJawS Forum Bağımlısı

Adı:
    fatih
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Edirnekapidan eminonu ordan vapurla kadıköy

5. huseyinbozan

huseyinbozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    @ElcaSeJawS oh mis :) inşallah kışında sağlıklı ve kazaız belasız devam eder :)

ElcaSeJawS bunu beğendi.