Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MD80 Bisiklet kamerası

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Halil Ş tarafından paylaşıldı.

1. Halil Ş

Halil Ş Üye

Adı:
    Halil Şişmanoğlu
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    öncelikle herkese selamlar.bikça hafta önce ebay den aldıgım mini dv MD80 kamera ile deneme amaçlı çektiğim birkaç videodan bir klip oluşturdum belki almayı düşünen arkadaşlara da fikir verir.Fakat konuyu açma amacım şu, bu kamerada çekim yaparken sanki görüntüyü zoomluyormuş gibi geliyo bana yani bi nesneyi 50-60 cm den çektiğimde izlerken sanki dibinden çekmişim gibi duruyor. bu kamerayı kullanan arkadaşlar varsa bilgi verebilirlerse çok sevinirim. çok araştırdım nette ama bu konuda bilgi bulamadım. bu arada videonun linki şu.

not: sarsıntılı,dalgalı olan görüntülerde kamera maşaya takılıydı çok titreşim almış daha sonra farkedince kamerayı kadroya takmaya dikkat ettim,dalgalanma kayboldu.

http://www.youtube.com/watch?v=XCb6Vsqhxbc

Serden Us ve Nuri Kongur bunu beğendi.
  2. Halil Ş

Halil Ş Üye

Adı:
    Halil Şişmanoğlu
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    bu kameradan kullanan pek yok sanırım :)

engin ku bunu beğendi.
  3. Sahra EVRENSEL

Sahra EVRENSEL Üye

Seviye:
    evet sanki zoomlamış gibi ebuydan ne kadara geldi bu avantajlımı acaba

4. Halil Ş

Halil Ş Üye

Adı:
    Halil Şişmanoğlu
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    kargo dahil 10,01 dolar. açık arttırmada bana kaldı ürün.ama açıka arttırmaya girmeden de 10-11 dolara ücretsiz kargoyla satanlar var.

Sahra EVRENSEL bunu beğendi.
  5. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    satıcının linkini paylaşabilir misin?

6. Halil Ş

Halil Ş Üye

Adı:
    Halil Şişmanoğlu
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    ASinanB bunu beğendi.
  7. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    teşekkür ederim

8. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Selam, MD80 kameranın üzerindeki entegre pin hole lens 72 derecelik bir görüş açısına sahip olduğundan alabileceğin görüntü oranı bununla sınırlı olacaktır. Örnek olarak standart bir 38mm kamera standart (dar) bir görüş açısı sağlarken 24mm birlens daha da geniş bir görüntü sağlayacak hatta distorsiyona sebep olarak fish eye'a doğru mm değeri küçüldükçe yaklaşacaktır. (8mm gibi) Konuyu özetlemek gerekirse büyük mm değer mantık olarak objeleri büyük algılar ve dar açı sunar, küçük değerli lenslere sahip cihazlar ise objeleri küçük algılar çok daha geniş bir görüş açısı sunar.

caner ünsal ve Serden Us bunu beğendi.
  9. Halil Ş

Halil Ş Üye

Adı:
    Halil Şişmanoğlu
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    şimdi sebebi anlamış oldum, açıklama için teşekkürler Doğukan bey ..

10. Serhan Çeki

Serhan Çeki Aktif Üye

Seviye:
    Bunu bisiklete plastik kelepçe yardımı ile mi takıyorsunuz yoksa bisiklete takmak için aparat mevcut mu?

11. Halil Ş

Halil Ş Üye

Adı:
    Halil Şişmanoğlu
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    yanında verilen takma aparatlarını verdiğim ebay linkinde görebilirsinizama sadece onlar yeterli olmuyo bisiklete takmak için kadroya tutturabileceğiniz bir parça bulmanız gerekli.

Emre Gözütok bunu beğendi.
  12. orhan mesut

orhan mesut Üye

Seviye:
    valla videoyu seyrettim hiç fena değil bu rakkamlara değer gibi görunuyor tabı biraz araştırmak lazım urun gitti gidiyordada satılıyor. Fakat değer mi değmez mi ne kadar uzun ömürlü olur bunlar tartışılır tabii. Ama o rakkamlarada hem ufak hem işlevsel bir ürün almak soru işaratleri?

13. Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Çekimler ; kamera göz önüne alınırsa gayet iyi.Dediğin gibi sarsıntı almayacak bir yere monte etmen daha stabil videolar çekmene yardımcı olur.

Ama çekimlerden çok , çekim yapılan yer ilgimi çekti..!!! Konum İstanbul görünüyor , bu çekimi İstanbul'da, nerede yaptın ?

14. Halil Ş

Halil Ş Üye

Adı:
    Halil Şişmanoğlu
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    yer Florya ormanı bana en yakın yer burası oldugu için genelde buraya gidiyorum..

15. yavuz erkut

yavuz erkut Kıdemli Üye

Seviye:
    bağlantı yerleri sağlam mı? sarsıntılı inişlerde, cross country tarzı sürüşlerde zarar görür mü? eğer sağlamsa bende bi tane sipariş verebilirim.

16. Emre Gözütok

Emre Gözütok Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Peki bu parça herhangi bir yerden bulunabilir mi yoksa siz kendiniz mi yaptınız ?

Ayrıca merak ettiğim şey aynı kamera dealextreme'de 118 lira bu kadar fiyat farkı olması garip geldi.

Bu da linki;
    http://www.dealextreme.com/p/mini-d...ra-with-2gb-microsd-card-27257#open full view

Düzeltiyorum aldığınız kamera buymuş ama ismi farklı :

http://www.dealextreme.com/p/300k-pixel-mini-camcorder-spy-camera-with-tf-card-slot-32022

Bu da zaten deal extreme'de 25 lira.

Bu arada Hayırlı olsun demeyi unutmuşum :)

17. Halil Ş

Halil Ş Üye

Adı:
    Halil Şişmanoğlu
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    bağlantı yerleri gayet sağlam ve sert yani sarsıntıda çukurda tümsekte açısı bozulmuyor.

yavuz erkut bunu beğendi.
  18. Halil Ş

Halil Ş Üye

Adı:
    Halil Şişmanoğlu
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    bu parçayı ben ütü masasından söktüm üzerinde prizi tutan yaylı bir parça vardı onu söktüm ve üzerine paketin içinden çıkan tutturma ayaklarının deliklerine göre delik açtım ve vidayla tutturdum, siz farklı bişeylerde bulabilirsiniz yaratıcılığa kalmış ben onu gördüm onu taktım şimdilik guzel oldu,işimi görüyor.
    fiyat farkına gelince benim aldığım ürün orjinali olan AEE mini DV MD80 in çin versiyonu, o yüzden farklı fiyat, ama youtube den hem orjinal hem bu çin versiyonunu videolarına baktım arada fark göremedim. clone MD80 diye aratırsanız youtube de videolara bakabilirsiniz. teşekkür ederim.

Emre Gözütok bunu beğendi.
  19. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Dostum yaklaşık 2 sene önce almıştım bu kameradan. Dediğin gibi görüntü açısı çok dar. Bende çözüm ararken ebayde Jelly Lens adında bir ürüne rastladım.
    http://www.ebay.com/itm/Winde-angle...844888?pt=PDA_Accessories&hash=item3ca8e87718

Görüntü kalitesini biraz düşürse de açıyı fark edilir şekilde genişletiyor. Bendeki kamera bozuldu gibi açtıktan bir kaç dakika sonra kapanıyor kendiliğinden ve herhangi bir video da kaydetmemiş oluyor bu süreçte.

Ayrıca bağlantın pek sağlam değil gibi çok sallanmış görüntü. Ben direk kadroya bantlayarak bir video çekmiştim ilk aldığımda. Özellikle kaldırımlara falan çıktım zıplayarak sonra yola atladım falan ama seninki kadar sallanmadı görüntü.. Ben daha sonra bişey keşfettim gerçi kullanamadım hiç ama, S-SUN arka flaşörün bağlantı kelepçesine bu kameranın yaka klipsi tam oturuyor :) Baya sağlam şekilde kullanılabiliyor.
    http://www.youtube.com/watch?v=xAC7JbQ0eVM
    Daha sonra da kaskıma monte edip bir video çekmiştim ancak Youtube silmiş videoyu çok uzun olduğu için. Orda geniş açılı lensin farkını görebilirdin.

Bilmiyorum video görülüyor mu ancak geniş açı lensi taktıktan sonra çektiğimiz bir videoyu facebook'a yüklemiştim direk. Bir dene bakalım.

20. Halil Ş

Halil Ş Üye

Adı:
    Halil Şişmanoğlu
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    evet bu jelly lens i duymuştum eğer açıyı genişletiyorsa alırım bitane. videodaki sarsıntının sebebi kamerayı maşaya sabitlemiştim o yuzden videonbun ilerleyen kısımlarında görüntünü arkadan geldiği yerde sele borusuna takılıydı ve o bölümde sarsıntı yok,artık akıllandım kamerayı kadroya monte ediyorum sarsılmıyor.fiyatına göre görüntü kalitesi fena değil şuan tek sorun açının darlığı :)