MD frenlerime yağ bulaştı

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Arkadaşlar ön amörtisörlerimi yağlarken farkında olmadan ön mekanik disk frenlerimi bir güzel yağa boğdum.
Balatalar ve rotlar falan yağlandı ve eskisi gibi değiller artık.

Ön fren resmen tutmama derecesine geldi. 2 metrede durduğum yeri artık 5-10 metrede falan durarım gibi geliyor :)
Ve ayrıca frenlerden de doğal olarak ses gelmeye başladı :)

Arkadaşlar ne yapmam gerek, eskisi gibi iyi bir biçimde tutmasını istiyorum. Klipslerin rota iyice tutunduğunu hissetmek istiyorum.
Youtube'de videom da mevcut, bu durumda ön frenler. Ne yapmalıyım arkadaşlar ?

Bu sesi, frenler sıkılıyken hareket etmeye çalışırsam alıyorum. Bundan öncesinde hiçbir problemim yoktu frenler ile ilgili.

Scudo
Tepki
7
Diski balata temizleme spreyi ile güzelce temizle vede. Balataları da temizleyebilirim diyorsan temizle. Ama ben olsam onu da değiştirirdim ondan sonra bi daha dene :)

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
364
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
Benzin ile iyice diski ve balatarı yıkayıp 1-2km kullanın sonrasında da balata spreyi kullanın, bir kaç kez balata spreyi ile temizlik yaparsan çok iyi toparlar...

diğer türlü bu sesten ve yağdan hayatta kurtulamazsın ...

arabada başıma gelmişti zitften dolayı mazot ile temizledik... mazotun yağlı yapısından çok aşırı etkilendiydi frenler...

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Bana da olmuştu. Ben Balata fren temizleyici sprey ile temizledim. Hemen etkisini gösterdi ama eskisi gibi değildi. Bir hafta sonra tekrarladım. Dahada iyileşti. Bir hafta sonra tekrar uyguladım tamamen düzeldi. Tevsiye ederim.. :):)

Selahattin Aydın

Aktif Üye
Tepki
112
Bisiklet
Trek
Ben evlerde kullanilan yagçöz ile temizledim ve arkasindan da disk fren spreyiyle temizledim problem kalmadi.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ERTĞRL

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
Sedona
http://eyedekparcam.com/image/cache/data/YAG/W%C3%83%C5%93RT%20BALAT-500x500.JPG